ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

تتر استیبل کوینی با پشتوانه طلا راه اندازی کرد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

تتر

شرکت تتر اعلام کرد که دلار مصنوعی جدید اولین گام در راه اندازی یک پلتفرم توکنیزاسیون دارایی در دنیای واقعی است.

تتر در حال معرفی یک استیبل کوین با پشتوانه طلا و متصل به دلار آمریکا است. این کوین جدید Alloy (aUSDT) نام دارد و قابل ضرب بر روی پلتفرم جدید Alloy by Tether است.

تخفیف پراپ

به گفته این شرکت، Alloy با تتر طلا (XAUt) – توکنی که مالکیت طلای فیزیکی را فراهم می‌کند – وثیقه‌ زیادی خواهد داشت اما با دلار آمریکا مرتبط است. طبق تعریف، توکن جدید یک دلار مصنوعی است که برای تقلید از ارزش و عملکرد دلار آمریکا طراحی شده است، بدون اینکه مستقیماً توسط آن پشتیبانی شود.

دارایی‌های تتری (tethered assets) “دارایی‌های دیجیتالی هستند که هدف آنها ردیابی قیمت مرجع یک دارایی دیگر از طریق مکانیسم‌های مختلف تثبیت است.” در ادامه گفته شد: Alloy توسط تتر این فرصت را برای دارندگان بلندمدت فراهم می‌کند تا در معرض طلا قرار بگیرند، در حالی که به موازات آن یک دارایی مبتنی بر دلار را برای پرداخت‌ها و اقتصاد روزمره دریافت می‌کنند.

ایکس چیف

ثبات و انعطاف پذیری از طریق aUSDT

شرکت تتر اعلام کرد که سایر دارایی‌های متصل، از جمله محصولات با بازده، می‌توانند روی این پلتفرم ایجاد شوند.

دلار مصنوعی را می‌توان با واریز XUSDT از طریق یک قرارداد هوشمند و اوراکل‌های قیمت، ضرب کرد. بنابراین، کاربران می‌توانند با حفظ دارایی تتر با پشتوانه طلا، با aUSDT تراکنش انجام دهند. AUSDT توسط شرکت‌های تابعه Tether، Moon Gold و Moon Gold السالوادور توسعه داده شده است. پائولو آردوینو، مدیرعامل تتر گفت که Alloy by Tether بخشی از یک پلتفرم توکنیزاسیون دارایی در دنیای واقعی خواهد بود که اواخر امسال راه اندازی می‌شود.

aUSDT اولین دلار مصنوعی نیست. در اوت 2022، Galoy یک دلار مصنوعی مبتنی بر بیت کوین به نام Stablesats را در شبکه لایتنینگ معرفی کرد.

با این حال، دلار مصنوعی به عنوان یک دارایی محبوب زمانی که استارتاپ Ethena Labs کوین USDe خود را با پشتوانه اتر و وابسته به دلار در ماه فوریه معرفی کرد، مورد توجه قرار گرفت. این راه اندازی با تردیدهایی مواجه شد. عدم تقارن تغییراتی را در مفهوم با دلار مصنوعی متعادل الگوریتمی در ماه ژوئن ارائه کرد.

یکی از تحلیلگران به دلیل نقدشوندگی بالا و «تصمیم گیری هوشمندانه‌تر و ریسک کمتر عامل اصلی» به دلیل کنترل متمرکز آن، aUSDT را با USDe و سایر استیبل کوین‌ها مقایسه کرده است.

تتر با ارائه پاداش به دارندگان USDT با نسبت 2:1، معامله روی دارایی جدید را شیرین کرده است و 10 میلیون دلار aUSDT را برای این منظور کنار گذاشته است.

 

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی