ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

چرا موسسه بانک آمریکا به دنبال صعود نقره است؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

چرا موسسه بانک آمریکا به دنبال صعود نقره است؟
اگرچه نوسانات بازار قیمت نقره را به زیر ۳۰ دلار در هر اونس کاهش داده است، گروهی از تحلیلگران هنوز حاضر نیستند از این فلز گران‌بها دست بکشند.

بانک آمریکا آخرین مؤسسه‌ای است که پتانسیل قوی در بخش معدن برای نقره در نظر گرفته است. علی‌رغم فروش اخیر نقره، مایکل ویدمر، استراتژیست فلزات گران‌بهای بانک آمریکا، انتظار دارد قیمت نقره طی دو سال آینده به ۳۵ دلار در هر اونس برسد.

در کوتاه‌مدت، بسیاری از تحلیلگران خاطرنشان می‌کنند که حتی در اصلاح فعلی، نقره توانسته است روی میانگین متحرک ۵۰ روزه خود که روند صعودی دارد، حمایت محکمی داشته باشد. معاملات آتی نقره ژوئیه آخرین بار با ۰.۸۶ درصد کاهش در روز به ۲۹.۲۳۵ دلار در هر اونس معامله شد.

تخفیف پراپ

✔️  برای پیگیری تحلیل روزانه طلا، صفحه تحلیل اونس طلا در فارکس را دنبال کنید.

در دو سال گذشته، طلا به‌عنوان دارایی امن تبدیل شده است؛ زیرا سرمایه‌گذاران به دنبال محافظت در برابر ریسک ژئوپلیتیکی بودند. بااین‌حال، بانک آمریکا انتظار دارد که اکنون زمان درخشش نقره فرارسیده است؛ زیرا اخیراً عملکرد خود را در بخش فلزات گران‌بها آغاز کرده است.

ایکس چیف

به دلیل ضعیف‌بودن تقاضای صنعتی، نقره نسبت به طلا ضعیف عمل کرده است. با چرخش اقتصاد جهانی، فلز سفید باید عملکرد بهتری داشته باشد. پشتیبانی اضافی نیز در حال انجام است؛ زیرا نسل بعدی پنل‌های خورشیدی که به نقره بیشتری نیاز دارند، در حال افزایش استفاده هستند. لاوسون ویندر، تحلیلگر تحقیقاتی در بانک آمریکا، گفت: همه این‌ها ممکن است سرمایه‌گذاران بیشتری را به بازار جذب کند و چرخه‌ای را ایجاد کند که قیمت‌ها را بالاتر می‌برد و ۳۰ دلار در هر اونس در دسترس است.

چرا موسسه بانک آمریکا به دنبال صعود نقره است؟

در این شرایط، لاوسون ویندر خرید سهام نقره توسط بانک آمریکا را تأیید کرد. دو انتخاب بزرگ نقره این بانک عبارت‌اند از: نقره پان آمریکا (NYSE: PAAS) و فلزات گران‌بهای ویتون (NYSE: WPM).

لاوسون ویندر گفت: شرکت PAAS غنی از کاتالیزور است، ترازنامه محکمی دارد و رشد تولید قوی با پتانسیل صعودی قابل‌توجهی را در دارایی‌های مختلف در پرتفوی ارائه می‌دهد. شرکت WPM دارای رشد حجمی پیشرو است، ترازنامه قوی دارد و از فشارهای تورمی هزینه صنعت محافظت می‌کند.

اگرچه نقره به‌عنوان یک فلز صنعتی پتانسیل قابل‌توجهی دارد، لاوسون ویندر گفت که برای افزایش قیمت‌ها، تقاضای سرمایه‌گذاری باید افزایش یابد.

لاوسون ویندر : درحالی‌که قیمت‌ها تثبیت شده است، ما اذعان می‌کنیم که نقره اخیراً افزایش قاطعی نداشته است. تقاضای ضعیف سرمایه‌گذاران یکی از دلایل آن است. ما شاهد عدم علاقه در میان دارایی‌های تحت مدیریت در ETFهای دارای پشتوانه فیزیکی هستیم. این همچنین در موقعیت‌های غیرتجاری خالص CME، حجم معاملات در بورس طلای شانگهای یا بورس آتی شانگهای و خرید سکه ایالات متحده منعکس می‌شود. بااین‌حال، ما همچنین به علائم تشویق‌کننده در تقاضای تجاری توجه می‌کنیم که در نهایت ممکن است سرمایه‌گذاران را جذب کند و دیدگاه ما را در مورد فلز برای سال ۲۰۲۴ تقویت کند.

منبع: kitco

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی