ارانته

کاهش رتبه اعتبار آمریکا

زمان مطالعه: 3 دقیقه

کاهش رتبه اعتبار آمریکا

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 4 خرداد

  • کاهش رتبه اعتبار آمریکا

شب گذشته انتشار صورتجلسه ماه مه FOMC منجر به رشد دلار شد چرا که انتظارات برای یک رشد دیگر نرخ بهره را در تابستان افزایش داد. با توجه به این که نرخ سپرده یک شبه دلار در محدوده 5% است، فروش دلار می‌تواند معامله گرانی تمام شود. تا زمانی که داده‌ها کند شدن اقتصاد آمریکا را نشان ندهند، دلار می‌تواند رشد خود را حفظ کند.

دلار آمریکا: صورتجلسه FOMC چیزی برای فروشندگان دلار ارائه نداد

بازده اوراق و دلار شب گذشته پس از انتشار صورتجلسه FOMC رشد کردند. به غیر از برخی اظهارنظرها مبنی بر اینکه مشخص نیست چه انقباض بیشتری لازم است، در این صورتجلسه چیز زیادی برای فروشندگان دلار وجود نداشت. به غیر از این تقریبا لحن صورتجلسه هاوکیش بود. تورم به طور غیرقابل قبولی بالا باقی مانده و با سرعت کمتر از حد انتظار کاهش یافته، به علاوه عدم اطمینان در مورد اینکه شرایط فشرده‌تر اعتبار چگونه بر اقتصاد و قیمت‌ها تأثیر می‌گذارد، وجود دارد. به نظر می‌رسد که عدم اطمینان در اینجا ناشی از این ترس است که بحران بانکی منطقه‌ای ممکن است تورم را کاهش ندهد و این صورتجلسه یک دیدگاه اصلی را ارائه کرد که ریسک‌های صعودی برای دیدگاه پایه برای قیمت‌ها و فعالیت‌های ایالات متحده وجود دارد.

تخفیف پرارپ

این مسئله منجر می‌شود که بازارها افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره در ماه ژوئن را قیمت گذاری کنند که منجر شد منحنی بازده اوراق 2 ساله و 10 ساله بیشتر معکوس شود – عاملی کلیدی که از رشد دلار حمایت می‌کند. همانطور که قبلا گفتیم سطح پایین نوسانات منجر شده تقاضا برای معاملات حملی افزایش یابد و منجر شود ین ژاپن که بازده منفی دارد تحت فشار قرار گیرد. محدوده 139.50- 140.0 محدوده مقاومتی تکنیکالی بسیار قوی برای جفت ارز USDJPY است و شکست این محدوده به سمت بالا می‌تواند منجر به شورت اسکوئیز بیشتری شود.

همچنین این خبر که موسسه فیچ ریتینگز رتبه AAA اوراق دولتی ایالات متحده را در لیست انتظار منفی قرار داده نیز منجر به رشد دلار شد. با توجه به نزدیکی تاریخ “X” این مسئله نباید تعجب آور باشد – اما تا کنون بازارهای مالی طوری معامله می‌شدند که انگار توافقی صورت خواهد گرفت. اگر در مدت یک هفته آینده پیشرفت کمی داشته باشیم، ممکن است چنین نباشد.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

امروز تولید ناخالص داخلی آمریکا برای سه ماهه اول و آمار مدعیان بیکاری منتشر خواهند شد. با توجه به این که نرخ سپرده یک شبه دلار آمریکا در حال حاضر در محدوده 5% است، اثبات نزول دلار برای فروشندگان سخت خواهد بود و در حال حاضر شواهدی برای این مسئله وجود ندارد. با قرار گرفتن شاخص دلار بالای محدوده 104 – 104.20 این ریسک که دلار به محدوده 105.88 خواهد رسید، وجود دارد.

یورو: قیمت گذاری مجدد در چین به یورو کمکی نمی‌کند

جفت ارز EURUSD به دلیل قدرت دلار، همچنان کاهش می‌یابد و قیمت‌گذاری‌های مجدد چشم انداز رشد چین به یورو کمکی نمی‌کند. علاوه بر این، تمرکز بر عملیات بازار پول بانک خلق چین است، جایی که نقدینگی سخاوتمندانه باعث افزایش سفته‌ بازی‌ها در مورد کاهش احتمالی نرخ بهره شده است. همانطور که در سناریوهای مختلف تاکید کرده‌ایم، با توجه به سهم بزرگ تولید در اقتصاد ناحیه یورو، وقتی چین خوب عمل می‌کند، یورو نیز عملکرد خوبی دارد.

تردیدها در مورد چشم انداز رشد چین و دیدگاه‌های فزاینده مبنی بر اینکه کار چرخه انقباض فدرال رزرو ناتمام باقی مانده، بر EURUSD تاثیر می‌گذارد. این جفت ارز در محدوده 1.0715 – 1.0725 حمایت قوی دارد. پایین‌تر از این محدوده حمایتی قوی دیگری تا محدوده 1.0500/1.0515 وجود ندارد. فردا انتشار شاخص PCE آمریکا از اهمیت بالایی برخوردار است.

برای امروز، تعداد زیادی از اعضای بانک مرکزی اروپا سخنرانی دارند که احتمالاً بعید است بتوانند انتظارات بازار را که بانک مرکزی اروپا باید 0.50% نرخ بهره را افزایش دهد، تغییر دهند.

پوند: افزایش 90 نقطه پایه‌ای نرخ بهره توسط بانک مرکزی انگلیس قیمت گذاری شده است

افزایش غافلگیر کننده تورم انگلیس در ارزیابی سالانه به محدوده 8.7% بازار اوراق انگلیس را به آشوب کشاند. استراتژیست‌های اوراق ما عقیده دارند منحنی بازده اوراق انگلیس بیشتر معکوش شود. در حالی که این خبر خوشایندی برای چشم انداز رشد انگلیس نیست، اما در گذشته شاهد آن بودیم که منحنی بازده معکوس برای ارزها مثبت بوده است. این بدین معنی است که هدف 0.8800 برای جفت ارز EURGBP در فصل تابستان ممکن است دور از دسترس باشد.

سوگیری برای جفت ارز EURGBP احتمالا تست مجدد محدوده 0.8650 خواهد بود و و ما قطعاً باید در هفته‌های آینده شاهد برخی داده‌های ملایم‌تر دستمزد/قیمت برای بانک مرکزی انگلیس باشیم تا این بانک را از افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره در جلسه 22 ژوئن منحرف کند.

برای جفت ارز GBPUSD محدوده 1.2340 -1.2350 به نظر محدوده حمایتی قوی است که شکست این محدوده می‌تواند راه را برای رسیدن به محدوده 1.2200 هموار کند.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی