ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

تاثیر امار تورم بر حرکت کوتاه مدت دلار

زمان مطالعه: 4 دقیقه

جنگ ایران و اسرائیل چه اثراتی روی بازارها داشت؟
مقدمه:

دلار در طول هفته رنج بود و حالا شانس مناسبی برای شروع روند جدید دارد. وابستگی فدرال رزرو به داده، به این معنی است که در صورتی PCE هسته در ماه آوریل از اجماع 0.3 درصد منحرف شود، محرک مهم بازار خواهد بود. ما همچنین در آستانه کاهش نرخ بهره بانک مرکزی کانادا در هفته آینده و به دنبال آن ضعف در دلار کانادا هستیم.

دلار آمریکا: دوباره به اعشار دوم نگاه می‌کنیم

توجه امروز بازار به عدد اعشاری است که منتشر می‌شود و چه مقدار با پیش‌بینی‌ها متفاوت است و اگر بالاتر از 0.3 منتشر شود برای بازار خیلی مهم است. اجماع به طور مساوی در چهار گروه 0.15-0.20، ٪0.20-0.25٪، 0.25-0.30٪ و 0.30-0.35٪ برای ماه آوریل تقسیم شده است. جایی که انتشار داده‌ امروز PCE هسته تعیین می‌کند که آیا در حال ورود به فصل جدیدی برای داستان کاهش تورم فدرال رزرو هستیم یا اقتصاد آمریکا در خرابه‌های تورم چسبنده به دام افتاده است.

چرا آکادمی ماکروترید؟

با عضویت در آکادمی ماکروترید، شما تحلیل فاندامنتال بازار فارکس را در کنار سیگنال، آموزش و گفتگو با تحلیلگران و اعضای آکادمی دریافت خواهید کرد.

عضویت رایگان

آکادمی

دلار در اواسط این هفته پس از انتشار نسبتا ضعیف آمار بازنگری شده، تولید ناخالص داخلی در سه ماهه اول، از رنج خارج شد و نزول کرد. تنها چیزی که در این مرحله می‌توانیم بگوییم این است که شاخص دلار از حمایت مهمی در ناحیه 104.35/40 برخوردار است و بسته شدن زیر از آن به روند صعودی دلار در سال جاری پایان می‌دهد. 105.30/50 هدف شاخص دلار در صورت انتشار داغتر داده PCE هسته خواهد بود.

در کانادا، انتظارات برای امروز انتشار خوب داده تولید ناخالص داخلی است، با رشد سالانه 2.2 درصد در سه ماهه اول، در سه ماهه چهارم مقدار متوسط 1.0 درصد گزارش شد. شتاب رشد کشور کانادا بهبود یافته است، اما ما شک داریم که این تأثیر زیادی بر زمان اولین کاهش نرخ بهره بانک مرکزی کانادا داشته باشد، با توجه به کاهش تورم، هفته آینده انتظار کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی کانادا وجود دارد

تاثیر امار تورم بر حرکت کوتاه مدت دلار

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

یورو: CPI منطقه یورو ماه در کانون توجه است

نکته برجسته در تقویم امروز منطقه یورو، انتشار داده CPI ماه مه است. این آخرین داده مهم قبل از نشست پنجشنبه آینده بانک مرکزی اروپا است. ما بسیار تردید داریم که انتشار امروز تاثیری بر کاهش 25 نقطه پایه نرخ بهره بانک مرکزی اروپا در هفته آینده داشته باشد، اما می‌تواند زمینه‌ای را برای بحث در مورد یک سری یا فقط یک کاهش نرخ بهره فراهم کند.

با توجه به اینکه نوسانات یک ماهه EURUSD که نزدیک به 5 درصد رسیده است، انتشار داده‌های امروز واقعاً باید شوک‌کننده باشد تا حرکت بزرگی را به دنبال داشته باشد. نرخ‌ بهره پایین‌تر ایالات متحده و کاهش ارزش دلار زندگی را برای اقتصاد جهانی بسیار آسان‌تر می‌کند و حرکت بعدی از رنج 1.0800-1.0900 احتمالاً روند کوتاه‌مدت بعدی را ایجاد کند.

تاثیر امار تورم بر حرکت کوتاه مدت دلار

فرانک سوئيس: جردن رئیس بانک مرکزی سوئيس آهنگ خود را تغییر می‌دهد

فرانک سوئیس روز گذشته رالی قدرتمندی داشت. دلایل آن انتشار بهتر از انتظار داده‌های تولید ناخالص داخلی در سه ماه اول سال و به ویژه اظهارنظرهای توماس جردن، رئیس بانک مرکزی سوئیس بود. آقای جردن در سفری که به آسیا داشت در سخنرانی خود گفت: بزرگترین ریسک، افزایش تورم به دلیل ضعیف بودن فرانک سوئیس است. به نظر می‌رسد که موضع او نسبت به اوایل سال که عقیده داشت تورم در سوئیس تحت کنترل است، کاملا تغییر کرده است

صحبت‌های او در مورد ریسک افزایش تورم، آب سردی را بر این دیدگاه‌ها ریخته است که بانک مرکزی سوئیس ماه آینده دوباره نرخ بهره را کاهش خواهد داد. همین چند هفته پیش، بازار به احتمال 80 درصد کاهش نرخ بهره را توسط بانک مرکزی سوئیس قیمت‌گذاری می‌کرد. این احتمال اکنون به تنها 33 درصد کاهش یافته است. صحبت‌های اخیر رئیس بانک مرکزی سوئیس این سنتیمنت را ایجاد کرد که کاهش متوالی نرخ بهره از سوی بانک مرکزی سوئيس یک قرارداد صد در صد نیست و قابل تغییر است. علاوه بر این، دوره ریاست‌ توماس جردن در سپتامبر به پایان می‌رسد و انتظار می‌رود که معاون او مارتین شلگل جانشین او شود. اگر شخص دیگری انتخاب شود کاملا عجیب است.

دیدگاه هاوکیش ضعیف از سوی بانک مرکزی سوئیس(SNB) برای اولین بار طی چند هفته گذشته، EURCHF را به زیر سطح 0.9800 رساند. تحلیلگر ING: بانک مرکزی سوئیس تا از سرگیری مداخله در مقیاس بزرگ در فارکس فاصله زیادی دارد تا فرانک سوئیس را قوی‌تر کند – همانطور که در سال‌های 2022 و 2023 انجام داد. با این حال، این اظهارات هاوکیش نشان می‌دهد که می‌تواند زمان بیشتری را در منطقه 0.97-0.98 بگذراند.

تاثیر امار تورم بر حرکت کوتاه مدت دلار

 

منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی