ارانته

نفس راحت بازارها در پی توقف افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

بانک مرکزی آمریکا برای دومین جلسه پیاپی نرخ بهره را تغییر نداد. به همین دلیل ارزهای پر بازده بار دیگر عملکرد بهتری داشتند. اگر داده‌های اشتغال فردا قوی منتشر نشوند این روند می‌تواند ادامه داشته باشد. امروز توجهات معطوف به جلسه بانک مرکزی انگلیس، نروژ و چک است.

دلار آمریکا: سرمایه گذاران توقف افزایش نرخ بهره بانک مرکزی را بررسی می‌کنند

دلار در 24 ساعت اخیر کمی ضعیف‌‌تر شده است. افزایش قیمت اوراق خزانه داری در کنار اعلامیه تامین مالی سه ماهه کمتر از حد انتظار وزارت خزانه داری، داده PMI ضعیف تولیدی ISM و سپس جلسه FOMC، به این مسئله کمک کردند. علی‌رغم اینکه فدرال‌رزرو سوگیری انقباضی خود را حفظ می‌کند، به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران بیشتر به توقف افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا، علاقه‌مند بودند. این امر منجر شد نوسانات قیمت گذاری نرخ بهره کاهش یابد و باعث افزایش تقاضا برای ارزهای پربازده از طریق معاملات حملی شده است.

شرایط آرام‌تر بازار با قیمت گذاری مجدد چرخه میان مدت فدرال رزرو همراه شده‌ است. ماه گذشته، روایت بازار «نرخ بهره بالاتر برای مدت طولانی‌تر» بود و به طور باورنکردنی، کف نرخ بهره برای این چرخه فدرال رزرو در سال‌های آتی تنها 4.50% قیمت‌گذاری شده بود. این قیمت گذاری در حال حاضر 60 نقطه پایه در چند هفته گذشته کاهش یافته و منجر شده بازده اوراق بلند مدت خزانه داری در محنی بازده اوراق خزنه داری کاهش یابد و مجددا به زیر 5% برسد. هنوز خیلی زود است که انتظار داشته باشیم بازده اوراق بلند مدت افت بیشتری داشته باشد اما به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران آمادگی بیشتری دارند که چشم انداز داد‌های ضعیف‌تر به دلار صدمه بزند.

با این حال بدون اطمینان از این که رشد اقتصادی ایالات متحده در این سه ماهه کاهش خواهد یافت یا خیر، توقف افزایش نرخ بهره فدرال رزرو می‌تواند منجر به تقاضای بیشتر در معاملات حملی شود. در بازارهای نوظهور، هفته خوبی برای ارزهای شیلی، آفریقای جنوبی و مکزیک بوده است در حالی که در فضای G10، دلار استرالیا که پایین‌تر از ارزش خود معامله می‌شد، وضعیت خوبی دارد. ما همچنان فضایی را برای رشد جفت ارز AUDCNH پیش‌بینی می‌کنیم. شرایط بازار باز هم برای ین منفی است و نمی‌توان این احتمال را رد کرد که جفت ارز USDJPY به محدود 152 خواهد رسید. داده‌های ایالات متحده تعیین خواهد کرد که آیا دلار به طور کلی می‌تواند در این محیط معاملات حملی ثابت بماند یا اینکه داده‌های ضعیف‌تر ایالات متحده در نهایت باعث اصلاح معنادارتر و گسترده‌تر دلار می‌شود.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

توجهات امروز معطوف به آمار مدعیان بیکاری خواهد بود که افزایش قابل توجه آن می‌تواند به دلار آسیب بزند. همچنین امروز شاخص کالاهای بادوام نیز منتشر خواهد شد. انتظار حرکات بزرگی را پیش از انتشار داده‌های اشتغال فردا نداریم اما روند نزولی امروز آسیب پذیر به نظر می‌رسد. DXY احتمالا به سمت محدوده 106 حرکت خواهد کرد.

یورو: شرایط جهانی تسکین موقتی فراهم کرد

جفت ارز EURUSD با کاهش موقت فشارهای جهانی کمی بهبود یافت. بازده اوراق خزانه داری آمریکا در کنار قیمت انرژی کاهش یافت و فلزات صنعتی به طور شگفت‌انگیزی با تقاضا مواجه هستند که شاید این هشداری باشد که ارزیابی مجدد کمی از چشم‌انداز رشد چین در حال انجام است. داده‌های ناحیه یورو در این هفته چیزی جز عامل منفی برای یورو نبوده است (رشد و اطمینان مصرف کننده ضعیف و تورم ضعیف‌تر)، اما محیط آرام‌تر دلار هشدار می‌دهد که EURUSD می‌تواند دوباره رشد کند. محدوده 1.0520 تا 1.0700 می‌تواند محدوده کوتاه مجدد جدیدی برای جفت ارز EURUSD باشد و آمار مدعیان بیکاری آمریکا می‌تواند محرک این حرکت باشد.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

تقویم ناحیه یورو خلوت است اما لین، اقتصاددان ارشد بانک مرکزی اروپا، امروز سخنرانی خواهد داشت. وی در مورد سیاست پولی انقباضی صحبت خواهد کرد. این احتمال وجود دارد که وی احتمال یک افزایش نرخ بهره را برای ماه دسامبر در نظر گرفته باشد هر چند که بازارها هیچ گونه انقباض بیشتری را توسط بانک مرکزی اروپا قیمت گذاری نمی‌کنند.

پوند: بانک مرکزی انگلیس برای مدت طولانی نرخ بهره را بالا نگه خواهد داشت

عبارت کلیدی که باید در بیانیه سیاستی امروز بانک مرکزی انگلیس (BoE) به آن توجه کرد، این است که: سیاست پولی باید به اندازه کافی برای مدت طولانی محدود کننده باشد تا در میان مدت تورم را به هدف ۲ درصدی بازگرداند. انتظار می‌رود بانک مرکزی انگلیس نرخ بهره را در محدوده 5.25% حفظ کند. همچنین تمرکز نیز بر تقسیم آرا خواهد بود. جیمز اسمیت، اقتصاددان موسسه ING، شش رای برای حفظ نرخ بهره و 3 رای برای افزایش نرخ بهره را پیش‌بینی می‌کند.

اگر امروز لحن بانک مرکزی انگلیس آرام نباشد و مهمات جدید برای قیمت گذاری کاهش نرخ در سال آینده فراهم نکند، انتظار داریم که پوند کمی حمایت شود. جفت ارز GBPUSD می‌تواند به محدوده 1.2250 برسد در حالی که جفت ارز EURGBP می‌تواند به سمت محدوده حمایتی 0.8670/80 حرکت کند.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی