ارانته

گلدمن ساکس: با وجود افزایش ریسک ژئوپلیتیکی، قیمت نفت افزایش نخواهد یافت

زمان مطالعه: 2 دقیقه

قیمت نفت

تحلیل‌گران گلدمن ساکس با اشاره به پوشش ریسک توسط تولیدکنندگان، آخرین رویدادهای بین ایران و اسرائیل را به عنوان یک عامل افزایشی برای قیمت نفت رد کرده‌اند.

به نقل از FXStreet، این موسسه گفت: “از 6 هفته گذشته استراتژیست‌های کامودیتی ما انتظار افزایش بیشتر قیمت نفت را ندارند”. این موسسه اضافه کرد: “صندوق‌های پوشش ریسک به فروش سهام انرژی ایالات متحده برای سومین هفته متوالی ادامه دادند و این بخش اکنون در 5 هفته از 6 هفته گذشته به طور خالص فروخته شده است.”

همانطور که رویترز هفته گذشته گزارش داد، یکی از دلایل بالقوه این فشار فروش ممکن است عملکرد قوی سهام انرژی باشد که باعث شد شاخص انرژی S&P 500 از ابتدای سال 17 درصد رشد کند و نرخ بازده را از اول سال تا به امروز دو برابر کند. این عملکرد قوی سهام انرژی، به نوبه خود، تا حدی ناشی از افزایش 20 درصدی قیمت نفت از آغاز سال 2024 بوده است.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

تحلیلگران گلدمن ساکس همچنین عقیده دارند: «هر گونه افزایش قیمت نفت به دلیل ریسک‌های ژئوپلیتیکی ممکن است با تصمیم تولیدکنندگان نفت برای پوشش ریسک، محدود باشد.”

با این حال، به نظر می‌رسد که پوشش ریسک برای بسیاری جذابیت خود را از دست داده است. سال گذشته، پوشش ریسک در میان تولیدکنندگان آمریکایی به میزان قابل توجهی کاهش یافت، که احتمالاً نشان دهنده تغییر نگرش نسبت به روشی است که برای دهه‌ها رایج بوده است.

با توجه به آخرین تحولات بین ایران و اسراییل، پوشش ریسک ممکن است نسبت به قبل ریسکی‌تر باشد. با توجه به جایگاه این کشور به عنوان چهارمین تولیدکننده بزرگ اوپک، حمله تلافی جویانه اسرائیل به ایران مطمئناً قیمت نفت را حتی بالاتر خواهد برد. اگر اوضاع تشدید شود، قیمت نفت برنت ‌ممکن است به 100 دلار برسد.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی