ارانته

روسیه و چین با تجارت قراضه مس تحریم ها را دور می زنند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

مس

رویترز روز دوشنبه گزارش داد، روسیه در ماه‌های اخیر میله‌های مسی تازه‌ساخته‌شده خود را به شکل ضایعات مس به چین صادر کرده است. این روش، یک راه تجاری جدید برای دو رژیم است تا بتوانند تحریم‌های غرب بر مس روسیه و عوارض صادرات و واردات در هر دو کشور را دور بزنند.

شرکت مس روسیه (RCC) که توسط ایالات متحده و بریتانیا تحریم شده است، از دسامبر 2023 درگیر این نوع تجارت بوده است که امکان صادرات میله مسی را به چین با برچسب “ضایعات” داده است. بر اساس تحلیل رویترز، چین برای ضایعات مس تعرفه وارداتی ندارد اما بر واردات میله مس 4 درصد مالیات می‌گیرد.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

 این تحلیل همچنین نشان می‌دهد که طبق آمار گمرک روسیه، روسیه از دسامبر قراضه مس بسیار کمی به چین فروخته است، در حالی که داده‌های گمرک چین افزایش واردات قراضه مس روسیه را نشان می‌دهد.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

 به گفته منابع رویترز، مفتول مسی جدید توسط یک واسطه در منطقه خودمختار سین کیانگ اویغور در غرب چین، خرد می‌شود تا شبیه قراضه شود.

یک تولیدکننده ناشناس چینی به رویترز گفت: این ضایعات روسیه عملاً میله مس است، اما به عنوان میله اعلام نشده است. من نمی‌توانم جزئیات بیشتری را فاش کنم.

 از لحاظ تئوری، خریداران چینی از خرید چیزی از روسیه منع نمی‌شوند، اما در صورت خرید از یک نهاد تحریم‌شده روسیه، ممکن است با احتمال محدودیت دسترسی به منابع مالی ایالات متحده و غرب مواجه شوند و با مشکلات احتمالی در پردازش پرداخت‌ها رو به رو شوند.

گزارشات از تجارت مس، نشانه دیگری از رشد روابط تجاری بین روسیه و چین است.

 از زمانی که غرب بسیاری از صنایع و صادرات کالاها و فلزات روسیه را تحریم کرد، چین واردات نفت خام روسیه را افزایش داد و بشکه‌هایی را که سایر خریداران آسیایی مانند هند برای خرید آن مردد بودند، خریداری کرده است.

با توجه به افزایش قیمت مس و با توجه به این مسئله که چین یک مصرف کننده بزرگ مس است، این کشور تلاش می‌کند با انجام دادن روش‌های مشابه تحریم‌ها را دور زده و از تخفیف‌ها استفاده کند تا بتواند افزایش قیمت را مدیریت کند. روسیه نیز تلاش می‌کند با اتخاذ این روش‌ها از تحریم‌ها فرار کند.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی