ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

کارشناسان ناامید از تأیید ETF اتریوم! چه بر سر ETH خواهد آمد؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

کارشناسان ناامید از تأیید ETF اتریوم! چه بر سر ETH خواهد آمد؟

دو سناتور آمریکایی با فشار بر کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) برای رد سایر پیشنهادات راه‌اندازی صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) دیگر ارزهای دیجیتال، تردیدهایی را در مورد تأیید درخواست‌های صندوق اتریوم در ماه مه ایجاد کرده‌اند.

احتمال تأیید درخواست‌های صندوق‌‌های ETF اتریوم در ماه مه با نامه دو سناتور آمریکایی به رئیس SEC، گری جنسلر، با چالش جدی روبرو شده است. جک رید و لفونزا باتلر در نامه‌ای که در ۱۱ مارس به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ارسال شد، از این نهاد مالی خواستند تا نظارت خود بر صندوق‌های ETF بیت ‌کوین را افزایش دهد.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

این قانون‌گذاران با اشاره به ریسک‌های احتمالی برای سرمایه‌گذاران خرد، نگرانی خود را در مورد تأیید صندوق‌های ETF ارز دیجیتال به غیر از بیت ‌کوین ابراز کردند.

قانون‌گذاران استدلال کردند که سایر ارزهای دیجیتال مانند اتریوم فاقد حجم معاملات و ثبات کافی برای پشتیبانی از صندوق‌های قابل معامله در بورس مرتبط هستند. همچنین، آن‌ها تردید دارند که بازارهای آتی این ارزهای دیجیتال با بازارهای نقدی همبستگی نزدیکی داشته باشند که این امر نظارت مؤثر بر بازار و جلوگیری از فعالیت‌های غیرقانونی را با مشکل مواجه می‌کند.

ایکس چیف

آن‌ها افزودند: «کمیسیون بورس و اوراق بهادار باید کاربرد نمونه‌ای این تأییدیه‌ها را به شدت محدود کند. در حالی که بازار بیت ‌کوین ضعف‌های جدی نشان داده است، با این حال بسیار مستحکم‌تر و مورد بررسی بیشتری نسبت به بازار هر ارز دیجیتال دیگری قرار دارد. با وجود اینکه بیت‌کوین ممکن است در برابر تقلب و دستکاری آسیب‌پذیر باشد، بازارهای سایر ارزهای دیجیتال بسیار بیشتر در معرض سوء‌رفتار قرار دارند.»

بنابراین، آن‌ها نتیجه‌گیری کردند که این نهاد مالی باید از سرمایه‌گذاران خرد «در برابر صندوق‌های قابل معامله در بورس مرتبط با ارزهای دیجیتال با حجم معاملات کم یا ارزهای دیجیتالی که قیمت‌های آن‌ها به‌ویژه مستعد طرح‌های پامپ و دامپ یا سایر طرح‌های کلاهبرداری هستند، محافظت کند.»

نامه‌ی این قانون‌گذاران در زمانی به دست کمیسیون بورس و اوراق بهادار رسید که تحلیلگران بلومبرگ احتمال تأیید صندوق قابل معامله در بورس اتریوم را به میزان قابل توجهی به ۳۵ درصد کاهش دادند.

اریک بالچوناس، تحلیلگر ارشد صندوق‌های قابل معامله در بورس بلومبرگ، معتقد است که موفقیت صندوق‌های ETF بیت ‌کوین احتمالا برخی از سیاست‌مداران را نگران کرده باشد. در واقع، این موضوع می‌تواند به بدبینی پیرامون تأیید صندوق‌های ETF اتریوم دامن زده باشد.

در همین حال، پل گروال، مدیر حقوقی کوین ‌بیس، بر فضای درگیری‌های حقوقی جدی در صورت تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار به رد درخواست‌های صندوق قابل معامله در بورس اتریوم تأکید داشت.

گروال خاطرنشان کرد که بسیاری از دارایی‌های دیجیتال مانند اتریوم، از معیارهای کیفیت بازار فراتر از حتی قابل ‌توجه‌ترین سهام‌های معامله‌شده برخوردارند.

به گفته او، بازارهای آتی و نقدی اتریوم در مقایسه با بیت‌ کوین، دقیقاً همان نوع همبستگی بالا و مداوم را نشان می‌دهند که امکان نظارت بر بازار را فراهم می‌کند.

در نتیجه، گروال استدلال کرد که رد درخواست صندوق قابل معامله در بورس اتریوم توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار با توجه به عملکرد قوی بازار این ارز دیجیتال و دارایی‌های مشابه، مبتنی بر استدلال‌های نادرست خواهد بود.

 

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی