ارانته

صرافی Bybit: انتظار می رود صرافی‌ ها 9 ماه پس از هاوینگ (halving) بیت کوین‌هایشان تمام شود

زمان مطالعه: 3 دقیقه

هاوینگ بیت کوین

این گزارش پیش‌بینی می‌کند که در صورت تداوم نرخ‌های برداشت فعلی، ذخایر ممکن است طی 9 ماه آینده به طور کامل تخلیه شود.

تجزیه و تحلیل اخیر صرافی رمزارز Bybit زنگ خطر کمبود احتمالی بیت کوین در صرافی‌ها را تا پایان سال 2024 در صورتی که تقاضا در سطوح مشابه باقی بماند به صدا درآورده است.

این گزارش پیش‌بینی می‌کند که در صورت تداوم نرخ‌های برداشت فعلی – در حال حاضر حدود 7000 بیتکوین در روز برداشت می‌شود – با این روند ذخایر ممکن است طی 9 ماه آینده به طور کامل تخلیه شود. پیش‌بینی می‌شود کمبود بیت کوین مربوط به هاوینگ بیت کوین در سال 2024 باشد که تولید بیت کوین در هر بلاک را به نصف کاهش می‌دهد.

الکس گرین، تحلیلگر ارشد Blockchain Insights گفت:

کاهش سریع ذخایر بیت کوین، بازار را برای یک بحران نقدینگی احتمالی آماده می‌کند. با کاهش ذخایر، توانایی بازار برای جذب سفارشات فروش بزرگ بدون تأثیر بر قیمت کاهش می‌یابد.”

تقاضای ETF

طبق گزارش Bybit، سرمایه گذاران نهادی به دنبال تاییدیه‌های اخیر نظارتی ایالات متحده در مورد ETFهای اسپات بیت کوین، سرمایه گذاری‌های بیت کوین خود را به میزان قابل توجهی افزایش داده‌اند و تقاضا در پس زمینه کاهش عرضه افزایش یافته است.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

گرین خاطرنشان کرد:

افزایش علاقه نهادها باعث تثبیت و افزایش شدید تقاضا برای بیت کوین شده است. این افزایش احتمالاً کمبود را تشدید می‌کند و قیمت‌ها را پس از هاوینگ افزایش می‌دهد.

9 صندوق ETF تازه تایید شده بیت کوین با نرخی در حدود 500 میلیون دلار در روز بیت کوین خریداری می‌کردند که به معنای نرخ برداشت تقریباً 7142 بیت کوین در روز از ذخایر صرافی‌ها است.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

در همین حال، تنها حدود 2 میلیون بیت کوین در ذخایر صرافی‌های متمرکز باقی مانده است. بای‌بیت (Bybit) هشدار داد که اگر پس از هاوینگ تقاضا در سطح بالایی باقی بماند عرضه صرافی‌ها ممکن است تا اوایل سال آینده از بین برود، چرا که عرضه روزانه استخراج کنندگان پس از هاوینگ به 450 بیت کوین کاهش می‌یابد.

فروش استخراج کنندگان رو به کاهش است

هاوینگ بعدی پاداش استخراج کنندگان را از 6.25 به 3.125 بیت کوین در هر بلوک کاهش می‌دهد و عرضه جدید بیت کوین‌های وارد شده به بازار را محدودتر می‌کند. این کاهش برنامه‌ریزی‌شده، کمبود منابع تقلید را می‌کند، شبیه به فلزات گرانبها، و هدف آن کنترل تورم و افزایش ارزش بیت‌کوین است.

استخراج کنندگان با کاهش انگیزه و هزینه‌های تولید بالاتر مواجه خواهند شد که احتمالاً تعداد دفعات فروش بیت کوین را بلافاصله پس از تولید کاهش می‌دهد. “هدف از این کاهش پاداش برنامه ریزی شده کنترل تورم و افزایش ارزش بیتکوین است”

ماریا خو، یک استراتژیست بازار رمزارزها، گفت:

استخراج کنندگان در حال تطبیق با هزینه‌های بالاتر و کاهش پاداش هستند. بسیاری ممکن است بخشی از ذخایر خود را قبل از هاوینگ بفروشند تا فعالیت خود را ادامه دهند و به طور بالقوه عرضه را به طور موقت قبل از کاهش طولانی مدت پس از هاوینگ افزایش دهند.

تجزیه و تحلیل Bybit نشان می‌دهد که کاهش عرضه بیت کوین یک نگرانی مهم است که پیامدهای قابل توجهی برای قیمت گذاری و استراتژی‌های سرمایه گذاری بیت کوین دارد.

با این حال، این صرافی نسبت به ماه‌های آینده خوش‌بین است و معتقد است که کاهش عرضه می‌تواند به «ترس از دست دادن» (FOMO) در میان سرمایه‌گذاران جدید دامن بزند که احتمالاً قیمت بیت‌کوین را به سطوح بی‌سابقه‌ای می‌رساند.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی