بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

آیا روند تورم کاهنده آمریکا در اواخر سال 2023 واقعی بوده است؟

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه

امروز یکی از مهم‌ترین رویدادهای ریسکی هفته یعنی تجدید نظر سالانه CPI آمریکا منتشر می‌شود. موضع فعلی فدرال رزرو این است که به دنبال اطمینان در روند تورم کاهنده است. با فرض عدم تجدید نظر در روندهای خوش خیم تورم اخیر، دلار می‌تواند اندکی کاهش یابد.

دلار آمریکا: آیا روند تورم کاهنده سال 2023 دلار واقعی بود؟

به گفته موسسه ING، مشابه سال گذشته در این زمان شاهد افزایش نرخ تورم ماه به ماه در پایان سال 2022 بودیم که به این معنی بود که نرخ‌های سه ماهه در ارزیابی سالانه برای تورم اصلی و هسته از 1.8 و 3.1 به ترتیب به 3.3 و 4.3% بازبینی شد. بنابراین تورم کاهنده اواخر سال مورد بازنگری قرار گرفت و باعث شد که فدرال رزرو کمی هاوکیش‌تر عمل کند. مقامات فدرال رزرو اعلام کردند که امروز این اصلاحات را زیرنظر خواهند داشت.

این احتمال وجود دارد که داده‌های امروز محرک بازار باشند. تجدید نظر صعودی نرخ‌های کوتاه مدت آمریکا را افزایش خواهد داد و برای دلار مثبت خواهد بود. اگر تغییر چندانی در تجدیدنظرها وجود نداشته باشد، بانک مرکزی آمریکا این اطمینان را خواهد داشت که روند تورم کاهنده سال گذشته، روند واقعی بود و بنابراین سناریو فرود نرم تقویت می‌شود و دلار تضعیف می‌شود.

با توجه به پیش‌بینی بازار به کاهش نرخ بهره در سال جاری، ریسک‌های نزولی برای دلار ممکن است برای امروز ببیشتر باشند و این حرکت را می‌توان با داده‌های مربوط به CPI ژانویه در هفته آینده پشتیبانی کرد، جایی که ما پیش‌بینی می‌شود داده اصلی در ارزیابی ماهانه 0.2% و داده هسته 0.3% منتشر شوند.

در صورت شکست محدوده حمایتی 104 در شاخص دلار، این شاخص می‌تواند به محدوده 103.20 نزدیک شود.

سیگنال فارکس و طلا

یورو: اقتصاددانان بدبینی کمتری دارند

در به روز رسانی اقتصادی ماهانه اخیر، موسسه ING بدبینی کمتری نسبت به ناحیه یورو دارد و در واقع به دنبال دلایلی برای رضایت بوده است. در زمینه ناحیه یورو، افزایش سفارشات صنعتی آلمان و نشانه‌هایی مبنی بر اینکه ضعف صنعتی آلمان ممکن است در حال پایان باشد، در کانون توجه قرار دارد. این مسئله این دیدگاه را تقویت می‌کند که بانک مرکزی اروپا برای کاهش نرخ بهره عجله نخواهد داشت.

در واقع، اکنون کاملاً واضح به نظر می‌رسد که بانک مرکزی اروپا منتظر آمار داده‌های دستمزد اروپا در پایان ماه آوریل، پیش از کاهش احتمالی نرخ بهره در ماه ژوئن است. انتظار می‌رود امروز ناگل، عضو هاوکیش بانک مرکزی اروپا، این دیدگاه‌ها را مجددا تکرار کند.

امروز محرک جفت ارز EURUSD باید تجدیدنظرهای CPI آمریکا باشد. اگر تجدیدنظرهای صعودی تهاجمی برای اعداد در اواخر سال 2022 وجود نداشته باشد، موسسه ING پیش‌بینی می‌کند که این رویداد بتواند برای EURUSD صعودی باشد و این جفت ارز هفته را بالای محدوده 1.08 به پایان رساند.

منبع: ING

اخبار فوری فارکس و بازار جهانی در کانال تلگرام UTOFX

@UtoFX

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟