ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

معمای بزرگ نرخ بهره و طلا

زمان مطالعه: 3 دقیقه

معمای بزرگ نرخ بهره و طلا

درحالی‌که فدرال رزرو همچنان به کاهش انتظارات کاهش نرخ بهره خود ادامه می‌دهد، بازار طلا برای پس‌گرفتن ۲۳۵۰ دلار در هر اونس تلاش می‌کند. همان‌طور که انتظار می‌رفت، فدرال رزرو نرخ بهره را بدون تغییر در محدوده ۲۵. ۵ تا ۵.۵۰ درصد باقی گذاشت.

پیش‌بینی‌های اقتصادی به‌روز شده نشان می‌دهد که بانک مرکزی در سال جاری شاهد یک کاهش نرخ بهره خواهد بود که نسبت به سه مورد برآورد در ماه مارس کاهش‌یافته است. تخمین نرخ بهره فدرال رزرو که به‌عنوان نمودار دات پلات نیز شناخته می‌شود، نرخ وجوه فدرال رزرو را در پایان سال بالای ۵.۰۰ درصد نشان می‌دهد.

تخفیف پراپ

درحالی‌که طلا در ابتدا دیشب رشد کرد؛ اما بازار طلا اندکی به زیر ۲۳۵۰ دلار در هر اونس سقوط کرده است و مشخص شد که این سطح مقاومت مهمی است. هر اونس طلا آخرین بار با ۰.۷۹ درصد افزایش به ۲۳۴۵.۸۰ دلار رسید.
معمای بزرگ نرخ بهره و طلا

به گفته برخی از اقتصاددانان، بانک مرکزی ایالات متحده همچنان گزینه‌های خود را حفظ کرده است؛ زیرا تورم سرسختانه بالاست.

ایکس چیف

تورم در سال گذشته کاهش‌یافته است؛ اما همچنان بالاست. بانک مرکزی در بیانیه سیاست پولی خود اعلام کرد: در ماه‌های اخیر، پیشرفت‌های جزئی‌تری نسبت به هدف تورم ۲ درصدی فدرال رزرو حاصل شده است.

✔️  برای پیگیری تحلیل روزانه طلا، صفحه تحلیل اونس طلا در فارکس را دنبال کنید.

با نگاهی به پیش‌بینی‌های اقتصادی، بانک مرکزی پیش‌بینی تولید ناخالص داخلی خود را بدون تغییر در رشد ۲.۱ درصدی برای امسال و رشد ۲.۰ درصدی در سال‌های ۲۰۲۵ و ۲۰۲۶ حفظ کرد.

فدرال رزرو همچنین انتظار دارد که بازار کار ایالات متحده با افزایش نرخ بیکاری در سال جاری به ۴.۰ درصد برسد و بدون تغییر نسبت به‌پیش بینی ماه مارس بود. انتظار می‌رود این رقم در سال آینده به ۴.۲ درصد و در سال ۲۰۲۶ به ۴.۱ درصد افزایش یابد که در برآورد قبلی به ترتیب ۴.۱ و ۴.۰ درصد بود.

با نگاهی به تورم، بانک مرکزی هنوز انتظار ندارد که تورم هسته PCE تا سال ۲۰۲۶ به هدف ۲ درصدی برسد. انتظار می‌رود تورم هسته امسال به ۲.۸ درصد افزایش یابد که از ۲.۶ درصد پیش‌بینی شده در ماه مارس بیشتر است. انتظار می‌رود تورم در سال آینده به ۲.۳ درصد افزایش یابد که در مقایسه با پیش‌بینی قبلی ۲.۲ درصد افزایش‌یافته است.

همچنین انتظار می‌رود که تورم اصلی در سال جاری و سال آینده قبل از کاهش در سال ۲۰۲۶ بالاتر رود. بانک مرکزی انتظار دارد که تورم  در سال جاری به ۲.۶ درصد افزایش یابد و  نسبت به برآورد قبلی ۲.۴ درصد افزایش‌یافته است. انتظار می‌رود نرخ تورم در سال آینده به ۲.۳ درصد افزایش یابد که این رقم در ماه مارس ۲.۲ درصد پیش‌بینی‌شده بود.

اگرچه فدرال رزرو تنها یک کاهش نرخ در سال جاری را اعلام کرده است، برخی از اقتصاددانان خاطرنشان می‌کنند که کاهش نرخ بهره نزدیک است؛ زیرا از ۱۹ عضو فدرال رزرو هنوز ۸ عضو دو کاهش نرخ بهره را انتظار دارند. اشورث، اقتصاددان ارشد آمریکای شمالی در کپیتال اکونومیکس، گفت که همه چیز به‌سلامت اقتصاد بستگی دارد.

به‌طورکلی، هیچ‌چیزی در اینجا وجود ندارد که کاهش نرخ بهره را در سپتامبر رد کند. همه چیز به داده‌های دریافتی بستگی دارد. اگر رشد اشتغال دوباره پایین بیاید و داده‌های تورم در ماه مه شروع یک‌روند کاهش تورم را نشان دهد، همان‌طور که ما انتظار داریم، دو کاهش نرخ در سال جاری همچنان محتمل‌ترین نتیجه است.

منبع: Kitco

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی