ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

عوامل مثبت برای رسیدن طلا به 3000 دلار

زمان مطالعه: 2 دقیقه

عوامل مثبت برای رسیدن طلا به 3000 دلار
تحلیلگران موسسه سیتی: قیمت طلا احتمالاً به ۳۰۰۰ دلار در ۱۲ ماه آینده خواهد رسید.

به گفته تحلیلگران سیتی، قیمت طلا طی ۱۲ ماه آینده ممکن است تا ۳۰۰۰ دلار افزایش یابد، زیرا ترکیبی از تقاضای فیزیکی قوی، خرید بانک‌های مرکزی و عوامل اقتصاد کلان همچنان از چشم‌انداز صعودی برای فلز زرد حمایت می‌کند.

تحلیلگران سیتی در یادداشتی نوشتند: مسیر قیمت طلا بعید است خطی باشد، اما میانگین قیمت‌ها باید در نیمه دوم سال ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵ روند صعودی داشته باشد.

تخفیف پراپ

این شرکت افزود: ما پیش‌بینی می‌کنیم که بازار طلا بسیار بالاتر از ۲۰۰۰-۲۲۰۰ دلار در هر اونس می‌رود و به طور منظم سقف‌های جدید را تا پایان سال ۲۰۲۴  قبل از اینکه به ۳۰۰۰ دلار در سال ۲۰۲۵ برسد، آزمایش می‌کند.

چندین عامل کلیدی زیربنای این چشم‌انداز صعودی است.

ایکس چیف

اولاً ریسک بازده نامتقارن بازار در حال حاضر، انعطاف‌پذیری خود را نشان داده است. با افزایش قیمت طلا به ۲۴۰۰ دلار در هر اونس با وجود دلار قوی، نرخ بهره بالا و بازارهای سهام قوی که وجود دارند.

سیتی در ۶ تا ۱۲ ماه آینده ریسک را به سمت رشد ضعیف‌تر و بازدهی پایین‌تر برای اقتصاد آمریکا پیش‌بینی می‌کند. عدم قطعیت انتخابات ایالات متحده و پیروزی ترامپ در انتخابات و یک‌دست شدن دولت و کنگره با جمهوری‌خواهان، احتمالاً کسری‌های مالی را افزایش می‌دهد. این موضوعات حق بیمه دوره‌ای را افزایش و تقاضای به‌ویژه برای طلا و ارزهای دیجیتال افزایش خواهد داد.

✔️  برای پیگیری تحلیل روزانه طلا، صفحه تحلیل اونس طلا در فارکس را دنبال کنید.

دورنمای اوج نرخ بهره نیز از این پیش‌بینی خوش‌بینانه حمایت می‌کند. انتظار می‌رود که چرخه تسهیل فدرال رزرو عامل افزایش تقاضای قابل‌توجه برای طلا باشد. اقتصاددانان سیتی رکود اقتصادی ایالات متحده را در نیمه دوم سال ۲۰۲۴ پیش‌بینی می‌کنند که می‌تواند باعث کاهش بازدهی اوراق‌قرضه و افزایش قیمت طلا شود.

علاوه بر این، تقاضای طلا در بخش رسمی همچنان قوی است. به‌ویژه از سمت بانک‌های مرکزی اقتصاد‌های نوظهور که خریداران قابل‌توجه طلا بوده‌اند و این روندی است که انتظار می‌رود ادامه یابد.

سیتی همچنین به تقاضای خرد قوی از چین اشاره می‌کند و خاطرنشان می‌کند که مصرف‌کنندگان چینی طلا را با نرخ‌های بی‌سابقه‌ای خرید می‌کنند.

سیتی همچنین پیش‌بینی‌های صعودی برای نقره و مس دارد. آنها پیش‌بینی می‌کنند که قیمت نقره در سال آینده به ۳۸ دلار در هر اونس افزایش می‌یابد که ناشی از تقاضای قوی صنعتی، به‌ویژه در بخش‌های انرژي خورشیدی و خودروهای الکتریکی است.

برای مس، تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که تا پایان سال به بالاترین سطح تاریخ ۱۲۰۰۰ دلار در هر تن برسد که با ابتکارات انتقال انرژی چین و محرک‌های مورد انتظار مرتبط با شبکه تقویت می‌شود.

منبع: investing

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی