ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

مهم‌ترین رویداد هفته آتی: داده‌های PCE آمریکا!

زمان مطالعه: 4 دقیقه

مهم‌ترین رویداد هفته آتی: داده‌های PCE آمریکا!

داده‌های PCE مسیر کاهش نرخ بهره را ترسیم می‌کند!

با وجود اینکه آخرین دات‌پلات فدرال رزرو تنها به یک کاهش 0.25 درصدی نرخ بهره تا پایان سال اشاره داشت، داده‌های ضعیف‌تر از حد انتظار شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) که چند ساعت پیش از نشست پولی هفته گذشته منتشر شد، فعالان بازار را نسبت به نیت مقامات فدرال رزرو متقاعد نکرد. آمار ضعیف‌تر از حد انتظار خرده‌فروشی در این هفته نیز این دیدگاه را تأیید نمود.

در حال حاضر، سرمایه‌گذاران انتظار کاهش نرخ بهره به میزان 0.5 درصد تا پایان سال را توسط فدرال رزرو دارند و احتمال ۷۰ درصدی برای ارائه اولین کاهش در ماه سپتامبر قائل هستند.

مهم‌ترین رویداد هفته آتی: داده‌های PCE آمریکا!

تخفیف پراپ

با در نظر گرفتن این موارد، مهم‌ترین موضوع برای معامله‌گران دلار آمریکا در هفته آینده احتمالاً شاخص هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) برای ماه مه باشد که روز جمعه همراه با داده‌های درآمد و هزینه‌کرد شخصی برای همان ماه منتشر می‌شود. همچنین قرار است یک روز قبل، برآورد نهایی تولید ناخالص داخلی برای سه‌ماهه اول منتشر شود، اما با توجه به اینکه تقریباً سه‌ماهه دوم به پایان رسیده است، هرگونه انحراف جزئی از این داده‌ها احتمالاً مورد توجه قرار نخواهد گرفت.

در رابطه با شاخص PCE، تضعیف شاخص CPI در این ماه ریسک‌هایی را برای کاهش بیشتر سرعت رشد قیمت‌ها به همراه دارد. همچنین با توجه به ضعف خرده‌فروشی، ممکن است ریسک‌هایی برای کاهش مخارج نیز وجود داشته باشد؛ هرچند درآمدها احتمالا با توجه به داده‌های بهتر از حد انتظار متوسط درآمد ساعتی، بهبود یابند.

ایکس چیف

مهم‌ترین رویداد هفته آتی: داده‌های PCE آمریکا!

به طور کلی، مجموعه دیگری از داده‌های اقتصادی که نشان‌دهنده کاهش تقاضای مصرف‌کنندگان باشد، ممکن است انتظارات برای دو کاهش 0.25 درصدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو را قدرت ببخشد و احتمالاً زمان شروع این چرخه تسهیل پولی را به سپتامبر جلو بیاندازد. این موضوع می‌تواند تأثیر منفی بر ارزش دلار آمریکا، به ویژه در برابر همتای استرالیایی آن، داشته باشد. به خاطر داشته باشید که این هفته، بانک مرکزی استرالیا رویکرد خنثی خود را حفظ کرد، در حالی که رئیس آن، بولاک، اعلام داشت آنها گزینه افزایش نرخ بهره را مورد بحث قرار داده‌اند.

احتمال افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی ژاپن چقدر است؟

خلاصه نظرات مقامات بانک مرکزی ژاپن از نشست پولی هفته گذشته روز دوشنبه منتشر خواهد شد، در حالی که روز جمعه، داده‌های CPI توکیو برای ماه ژوئن اعلام می‌شوند.

در نشست پولی هفته گذشته، مقامات بانک مرکزی ژاپن تصمیم گرفتند نرخ بهره را بدون تغییر نگه دارند و اعلام کردند که خریدهای خود از اوراق قرضه دولتی را کاهش می‌دهند، اما برنامه دقیق آن را ماه آینده اطلاع‌رسانی خواهند کرد. علاوه بر این، اوئدا، رئیس بانک مرکزی ژاپن گفت که افزایش نرخ بهره در ماه ژوئیه را منتفی نمی‌داند.

با این حال، ین ژاپن سقوط کرد، شاید به این دلیل که بازار انتظار پیام‌های بیشتری درباره افزایش نرخ بهره در ماه ژوئیه و کاهش احتمالی خرید اوراق قرضه داشتند. این امر همچنین در قیمت‌گذاری بازار مشهود است، جایی که احتمال افزایش 0.1 درصدی نرخ بهره در ماه ژوئیه به طور قابل‌توجهی کاهش یافته و به حدود 27 از 65 درصد قبلی رسیده است.

همه اینها نشان می‌دهد که معامله‌گران ین ژاپن به دنبال سرنخ‌های واضح‌تری در خلاصه نظرات مقامات برای تعیین احتمال افزایش نرخ بهره در ماه ژوئیه خواهند بود. اگر معامله‌گران بار دیگر ناامید شوند و داده‌های CPI توکیو دوباره به زیر هدف 2 درصدی بانک مرکزی ژاپن بازگردند، احتمالاً ین به سقوط خود ادامه خواهد داد. با این حال، با توجه به اینکه جفت‌ارز USDJPY در حال حاضر نزدیک به سطح قیمتی 159 معامله می‌شود، نزدیک‌تر شدن به سطح 160 ممکن است ریسک مداخله دیگری توسط مقامات ژاپنی را به طور قابل‌توجهی افزایش دهد؛ البته، تاکنون آنها سکوت کرده‌اند.

مهم‌ترین رویداد هفته آتی: داده‌های PCE آمریکا!

آیا شاهد کاهش متوالی نرخ بهره در کانادا خواهیم بود؟

انتشار داده‌های CPI کانادا نیز در دستور کار هفته آینده قرار دارند و در روز سه‌شنبه منتشر می‌شوند. اوایل این ماه، بانک مرکزی کانادا با کاهش نرخ بهره به میزان 0.25 درصد، دومین بانک مرکزی در گروه 10 شد که دست به چنین اقدامی زد. ماکلم، رئیس بانک مرکزی کانادا، اشاره کرد که در صورت ادامه کاهش تورم، انتظار برای کاهش‌های بیشتر نرخ بهره منطقی خواهد بود.

از آن زمان، تنها مجموعه داده‌ قابل توجه گزارش اشتغال ماه مه بود که کمی بهتر از حد انتظار ظاهر شد، اما این برای منصرف کردن سرمایه‌گذاران از پیش‌بینی کاهش دیگر نرخ بهره در ژوئیه توسط بانک مرکزی کانادا، کافی نبود. در حال حاضر، احتمال چنین حرکتی حدود ۶۲ درصد است و اگر داده‌های هفته آینده نشان دهد که تورم مسیر نزولی خود را ادامه می‌دهد، این احتمال می‌تواند بالاتر رود. در واقع، این موضوع می‌تواند بر ارزش دلار کانادا تأثیر منفی بگذارد.

مهم‌ترین رویداد هفته آتی: داده‌های PCE آمریکا!

در همین حال، استرالیا داده‌های ماهانه CPI ماه مه خود را منتشر می‌کند. تورم در استرالیا نسبت به سایر اقتصادهای بزرگ باثابت‌تر به نظر می‌رسد، به طوری که سیاست‌گذاران بانک مرکزی این کشور در نشست پولی روز سه‌شنبه درباره امکان افزایش نرخ بهره بحث و گفتگو کردند. بنابراین، اگر داده‌های CPI بر بالا باقی ماندن فشارهای قیمتی تأیید نماید، معامله‌گران همچنان بانک مرکزی استرالیا را نسبت به سایر بانک‌های مرکزی بزرگ، محتاط‌تر خواهند دید که ممکن است از از ارز ملی این کشور حمایت کند.

منبع

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی