سرمایه گذاران بیشترین فروش در بازار سهام ژاپن را از سال 2019 انجام دادند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

Japan

سرمایه گذاران خارجی هفته گذشته بیشترین سهام ژاپنی را از مارس 2019 فروختند، آن هم در حالی که شاخص تاپیکس (Topix)، شاخص‌های بازار بورس توکیو، به بالاترین سطح چند دهه اخیر رسیده است.

داده‌های وزارت دارایی نشان داد که این سرمایه گذاران 1.58 تریلیون ین (10.7 میلیارد دلار) سهام را فروختند که تقریباً دو برابر مقدار هفته قبل است.

دوره مستر کلاس طلا

  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا
دوره طلا

میتسویی، مدیر صندوق در شرکت Aizawa Securities، بیان کرد: در بحبوحه نگرانی‌ها در مورد افزایش نرخ بهره سرمایه‌گذارانی که پیش‌تر سهام شرکت‌های ژاپنی را خریداری کرده‌اند، سیو سود انجام می‌دهند.» در سطح جهانی، حرکت به سمت دارایی‌های کم ریسک انجام می‌شود.

سرمایه گذاران بیشترین فروش در بازار سهام ژاپن را از سال 2019 انجام دادند

در حالی که شاخص Topix به بالاترین حد خود از سال 1990 رسیده است، خریداران خارجی از بازار سهام ژاپن خارج می‌شوند. برخی از سرمایه‌گذاران جهانی از جمله وارن بافت، امسال نسبت به بازار سهام ژاپن سوگیری صعودی‌تری دارند و به رالی بازار کمک کردند آن هم در شرایطی که تورم افزایش می‌یافت و خوش بینی نسبت به اصلاحات حاکمیت شرکتی وجود داشت.

با این حال، در بحبوحه گمانه زنی‌های شدید در مورد زمانی که اوئدا، رئیس بانک مرکزی ژاپن، شروع به عادی سازی سیاست‌های پولی خواهد کرد، بازده اوراق قرضه ژاپن و همتاهای خارجی در روزهای اخیر رشد کردند. بانک مرکزی امروز موضع به شدت انبساطی سیاست‌های خود را تغییر نداد.

چشم انداز نرخ‌ بهره بالاتر می‌تواند، با افزایش سود حاصل از وام به بخش مالی کمک کند. همچنین شرکت‌های انرژی نیز از افزایش قیمت نفت منتفع می‌شوند.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

آخرین نظرسنجی مدیر صندوق جهانی بانک آمریکا نشان داد که سرمایه‌گذاران همچنان نسبت به ژاپن خوش‌بین هستند، در حالی که موسسه سرمایه‌گذاری بلک راک موضع خود را در مورد سهام این کشور به بالاتر از ارزش واقعی بروز رسانی کرد.

میتسویی ادامه داد: ما در شرایطی نیستیم که نرخ بهره به میزان قابل توجهی افزایش یابد، بنابراین عملکرد تک تک شرکت‌ها مشخص می‌کند که آیا سرمایه‌ جدید مجددا در پایان سال وارد بازار سهام ژاپن می‌شود یا خیر.

داده‌های وزارت دارایی همچنین نشان می‌دهد که خارجی‌ها 439.4 میلیارد ین از اوراق قرضه این کشور را خریداری کرده‌اند، در حالی که سرمایه‌گذاران ژاپنی 885.5 میلیارد ین از اوراق خارجی و 62.6 میلیارد ین سهام شرکت‌های خارجی خریداری کرده‌اند.

منبع: Bloomberg

«برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.»

بیشتر بخوانید: 

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟