ارانته

آینده سیاسی مهمترین زن اتحادیه‌اروپا چه خواهد بود؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

آینده سیاسی مهمترین زن اتحادیه‌اروپا چه خواهد بود؟
برجسته‌ترین مقام اتحادیه اروپا، اورسولا فون در لاین، قصد دارد برای دومین بار به‌عنوان رئیس کمیسیون اروپا انتخاب شود.

اگر این سیاستمدار راست میانه آلمانی بخواهد یک دوره پنج‌ساله دیگر به‌عنوان رئیس کمیسیون اروپا و یکی از قدرتمندترین سیاستمداران اروپا به دست آورد، چند هفته آینده کار سختی خواهد داشت.
او باید در چند روز آینده نظر اکثریت رهبران ملی اتحادیه اروپا را جلب کند تا از او حمایت کنند. اگرچه معاهده اتحادیه اروپا آنها را ملزم می‌کند که نتایج انتخابات پارلمان اروپا را در نظر بگیرند، اما آنها می‌توانند تصمیم بگیرند که نامزد دیگری را به پارلمان پیشنهاد دهند.

تخفیف پرارپ

در سال ۲۰۱۹ یکی دیگر از سیاستمداران راست میانه آلمانی، مانفرد وبر، نتوانست اکثریت لازم را در شورای اروپا پس از انتخابات اروپا به دست آورد. امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه فون در لاین را به‌عنوان نامزد جایگزین معرفی کرد.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

این واقعیت که بلوک راست میانه، حزب مردم اروپا (EPP)، در حال حاضر توسط ۱۳ نفر از ۲۷ رهبر ملی در شورای اروپا نمایندگی می‌کند، نشان می‌دهد که امسال شرایط مشابه نخواهد داشت.

تنها سه کشور عضو اصلی دیگر باید به نفع فون در لاین رأی دهند تا او به اکثریت واجد شرایط لازم دست یابد – برای مثال، اولاف شولز صدراعظم آلمان، پدرو سانچز نخست‌وزیر اسپانیا و مکرون.

یک مزیت بزرگ برای فون در لاین این است که هیچ یک از نامزدهای پیشرو دیگر برای ریاست کمیسیون شانس جدی ندارند. این افراد عبارت‌اند از نیکلاس اشمیت سوسیال‌دموکرات لوکزامبورگ و تری رینکه سیاستمدار سبز آلمانی.

بااین‌حال، هنوز برخی گمانه‌زنی‌ها وجود دارد مبنی بر اینکه ماکرون می‌تواند ماریو دراگی، رئیس دولت سابق ایتالیا را به‌عنوان جایگزین فون در لاین پیشنهاد کند.

پس از جلب نظر رهبران اروپا، فون در لاین برای متحد کردن اکثریت اعضای پارلمان جدید یک لابی باید انجام دهد. برای این منظور، فون در لاین و EPP می‌توانند با مشارکت سبزها، سوسیال‌دموکرات‌ها و لیبرال‌ها بر ایجاد اتحادی پایدار برای انتخاب خود تکیه کنند.

اولین سیگنال‌های مثبت از سوی سبزها و سوسیال‌دموکرات‌ها در عصر یکشنبه منتشر شد. تری رانتکه، نامزد اصلی سبزها، گفت که آماده مذاکره است. او توضیح داد: ما یک نیروی آشکار طرف‌دار اروپا هستیم، می‌خواهیم بخشی از اکثریت باشیم و در هفته‌های آینده روی این موضوع کار خواهیم کرد. اگر بتوانیم خط‌مشی مشترک با دیگر گروه‌های طرف‌دار اروپا ارائه دهیم، توافق سبز ادامه خواهد یافت، از حاکمیت قانون و دموکراسی در اتحادیه اروپا دفاع خواهد شد، ما سبزها آماده حمایت از اورسولا فون هستیم.

رنه رپاسی، رئیس هیئت چپ میانه آلمان در پارلمان اروپا نیز آماده حمایت از فون در لاین – البته به‌صورت غیرمستقیم به این موضوع اشاره کرده است. او گفت که مطلقاً نیازی به تشکیل ائتلاف EPP با احزاب راست افراطی وجود ندارد و احتمالاً اشاره به این واقعیت دارد که فون در لاین همکاری با نخست‌وزیر ایتالیا جورجیا ملونی و حزب راست‌گرای پوپولیستی او را رد نکرده است.

لیبرال‌ها به نوبه خود گفتند که آماده تشکیل ائتلافی طرف‌دار اروپا برای مدرن کردن اتحادیه اروپا هستند. بااین‌حال، رهبر آنها والری هایر افزود، برخی از شرایط نیز وجود دارد که باید برآورده شود.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی