ارانته

سرمایه گذاران بلند مدت بیت کوین، خرید خود را ادامه دادند

زمان مطالعه: 3 دقیقه

بیت کوین
نهنگ‌های بیت کوین مشتاقانه در آخرین افت قیمتی خرید خود را انجام دادند و سرمایه گذاران بلندمدت اکنون صبورانه منتظر گام صعودی بعدی هستند.

به گفته شرکت تجزیه و تحلیل رمزارز Glassnode، فشار فروش بیت کوین در مقایسه با دو ماه قبل به طور چشمگیری کاهش یافته است، به طوری که سرمایه گذاران (هولدرهای) بلندمدت بیشتری، بیت کوین خود را برای مدت طولانی‌تری نگه می‌دارند.

به گفته جیمز چک، تحلیلگر ارشد Glassnode، شاخص « Value Days Destroyed (VDD) Multiple» بیت کوین در چند هفته گذشته دچار «آرامش شگفت انگیزی» شده است و رمزارز برتر را به حالت انباشت (خرید) بازگردانده است.

شاخص VDD

این معیار درون زنجیره، با تمرکز بر روی کوین‌هایی که مدت زیادی است منتقل نشده‌اند، رفتار فروش کوتاه مدت بیت کوین را با میانگین سالانه آن مقایسه می‌کند. این نسبت زمانی افزایش می‌یابد که فروش سرمایه گذاران بلند مدت نسبتاً بالا باشد و با بازگشت سرمایه گذاران به هولد یا حفظ دارایی (HODLing) کاهش می‌یابد.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

چک روز دوشنبه در توییتر نوشت: «این اساساً نشان‌دهنده این است که کوین‌های قدیمی در درون زنجیره منتقل نمی‌شوند و فضا برای تقاضای جدید فراهم شده است که منجر به کمبود عرضه می‌شود». در صورتی که قیمت افزایش یابد، انگیزه هولدرهای بلند مدت برای فروش بیشتر می‌شود.

تحلیلگران درون زنجیره‌ای عقیده دارند که اصلاحات بزرگ قیمتی بیت کوین در روندهای صعودی به این دلیل است که هولدرهای بلند مدت، زمانی که قیمت بیت کوین به طور قابل ملاحظه‌ای بالاتر از میانگین قیمتی است که آنها در آن خرید کرده‌اند، اقدام به فروش می‌کنند.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

در حالی که مجموع عرضه بلندمدت دارندگان به طور کلی در طول زمان افزایش می‌یابد، از لحاظ تاریخی در طول بزرگترین دوره‌های صعودی بیت کوین، مانند اوایل سال 2021 و همچنین اوایل 2024، به شدت کاهش یافته است.

داده‌های Glassnode نشان می‌دهد که محدود‌ه‌های اشباع در شاخص VDD Multiple – یعنی محدوده بیشتر از 2.9 – در شناسایی بهترین‌ محدوده‌های سقف قیمتی در بازار صعودی بیت‌کوین، از جمله اوج سال 2017 در دوران هاوینگ، مؤثر بوده است. در ماه مارس، این نسبت دوباره وارد قلمروی اشباع بیش از 4.0 شد اما اکنون به کمتر از 1.4 کاهش یافته است.

کاهش مشابهی را می‌توان در فروش هولدرهای بلند مدت به عنوان درصدی از کل عرضه بیت کوین مشاهده کرد.

خولیو مورنو، رئیس تحقیقات CryptoQuant عقیده دارد: “این میزان از تقریباً 5٪ در مارس به 2٪ در آوریل کاهش یافت، که نشان می‌دهد هولدرهای بلندمدت در آوریل فروش خود را متوقف کردند.”

اواخر هفته گذشته، کی یانگ جو، مدیر عامل CryptoQuant ادعا کرد که نهنگ‌های فعال بیت کوین، 47000 بیت کوین را طی 24 ساعت پس از سقوط قیمت بیت کوین به زیر 57000 دلار در ابتدای ماه مه، خریداری کردند. چک در آن زمان گفت که افت قیمت به نظر یک اصلاح استاندارد در بازار صعودی است – و استدلال کرد که زمان خوبی برای خرید در کف قیمتی است.

به همین ترتیب، ETF‌های بیت کوین در روز جمعه 379 میلیون دلار جریان ورودی داشتند و یک دوره هفت روزه از جریان خروج سرمایه را شکستند و بهترین روز را برای محصولات سرمایه گذاری نوپا در چند هفته گذشته رقم زدند.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی