ارانته

چه داده هایی روند دلار را تغییر خواهند داد؟

زمان مطالعه: 4 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

مقدمه

نوسانات بین بازارها دوباره در حال کاهش هستند. این مسئله تا حد زیادی به انتشار گزارش اشتغال خوب ایالات متحده، در روز جمعه و تقویم داده‌های نسبتاً آرام ایالات متحده در این هفته مربوط می‌شود. تحلیلگران موسسه ING روند دلار را برای این هفته رنج پیش‌بینی می‌کنند. با این حال تحلیل‌گران با توجه به جلسه تعیین نرخ بهره بانک مرکزی انگلیس در این هفته به دنبال برخی حرکت‌های شدید در پوند انگلیس هستند و همچنین معتقدند که کاهش نوسانات می‌تواند معاملات حملی (Carry) را افزایش دهد.

دلار آمریکا: NFP ضعیف برای تغییر روند دلار کافی نیست

به نظر می‌رسد که گزارش کمی ضعیف‌تر اشتغال ایالات متحده در روز جمعه برای از بین بردن هر ایده‌ای در مورد افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در سال جاری کافی بوده است و مقامات فدرال رزرو نیز مشتاق هستند تا حدس و گمان در مورد احتمالات برای افزایش نرخ بهره را کاهش دهند. در حالی که قیمت‌گذاری چرخه سیاست‌های تسهیلی فد در سال جاری رشد کرده است (45 نقطه پایه در حال حاضر برای سال جاری)، هفته گذشته داده‌ها از چمله جلسه‌ فدرال رزرو و داده‌های اشتغال بخش غیر‌کشاورزی تاثیر زیادی بر این قیمت گذاری‌ها داشتند، که نتایج آن کاهش نوسانات بین بازارها بوده است. مجددا نوسانات نرخ بهره، بازار سهام و بازار فارکس به شدت کاهش یافته، چرا که ایده روندهای واگرایی در سیاست پولی افت کرده است. این شرایط ممکن است تا انتشار داده‌های کلیدی CPI ماه آوریل ایالات متحده در هفته آینده ادامه یابد.

نوسانات کمتر، محیط مناسبی را برای استراتژی معاملات حملی فراهم می‌کند. در این شرایط دلار آمریکا وضعیت خوبی دارد چرا که بالاترین نرخ بهره کوتاه مدت را در G10 ارائه می‌دهد. دلار نیوزلند و پوند انگلیس نیز باید در این شرایط عملکرد بهتری داشته باشند، اگرچه پوند با ریسک نشست روز پنجشنبه بانک مرکزی انگلیس مواجه است.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

در سمت دیگر این طیف، ین ژاپن قرار دارد. نوسانات کم و نرخ‌ بهره بسیار پایین ژاپن، همچنان ین را به عنوان ارز انتخابی برای تامین مالی در معاملات حملی مناسب می‌کند. علاوه بر این، اظهارات جنت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده، مبنی بر اینکه مداخله در فارکس باید کم و با مشورت باشد، به تلاش‌های توکیو برای تثبیت ین کمکی نکرده است. به نظر می‌رسد که این شرایط برای مدتی با ما خواهد کرد و بازار عزم توکیو را برای کاهش دادن USDJPY به محدوده 155 تا 156 آزمایش خواهد کرد.

یک تقویم بسیار آرام ایالات متحده در این هفته، حرکت USDJPY به سمت بالا و شاید برخی از تحولات داویش در اروپا (تحلیلگر موسسه ING پیش‌بینی کاهش نرخ بهره بانک مرکزی سوئد در جلسه فردا را دارد)، باید شاخص دلار را در این هفته تقویت کند، که ممکن است این شاخص را به منطقه 105.50/75 برگرداند.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

یورو: نوسان در محدوده 1.07-1.08، برای جفت ارز EURUSD

جفت ارز EURUSD در روز جمعه نسبت به داده‌های اشتغال ایالات متحده که کمی کمتر از حد انتظار بود، جهش مناسبی داشت. با این حال، تنها در صورتی که نرخ بیکاری در ایالات متحده به طور معناداری افزایش پیدا کند، می‌تواند به جای داده‌های فعالیت، روند بزرگ بعدی را برای فدرال رزرو و دلار تعیین کند. به این ترتیب، داده‌های CPI ایالات متحده در آوریل در هفته آینده احتمالاً محرک بعدی قابل توجه برای نرخ‌های جهانی بازار فارکس خواهد بود. پیش از آن، تقویم منطقه یورو نسبتاً آرام است و چرخه سیاست‌های تسهیلی بانک مرکزی اروپا در سال 2024 قیمت گذاری 75 نقطه پایه‌ای دارد که منصفانه به نظر می‌رسد. به عقیده تحلیلگران ING، عدد 1.08 یک ارزش منصفانه میان مدت برای EURUSD است، که احتمالاً نشان می‌دهد EURUSD می‌تواند در محدوده 1.07-1.08 در بیشتر این هفته معامله شود.

یک ریسک نزولی برای ارزهای اروپایی به دلیل جلسه فردا سیاست گذاری بانک مرکزی سوئد وجود دارد. علیرغم نگرانی‌ها در مورد این که ارز سوئد ضعیف شده، بانک مرکزی سوئد احتمالا نرخ بهره را کاهش خواهد داد. همانطور که با کاهش نرخ بهره بانک مرکزی سوئیس در ماه مارس دیدیم، کاهش نرخ‌ بهره کشورهای اروپایی به موضوع واگرایی اضافه می‌شود و باعث ضعف در ارزهای اروپایی می‌شود.

پوند: جلسه روز پنج شنبه بانک مرکزی انگلیس محرک اصلی

اگر اظهارات پیل، اقتصاددان ارشد بانک مرکزی انگلیس نبود، بازارها در مورد تغییرات در جلسه سیاست‌گذاری روز پنجشنبه بانک مرکزی انگلیس، بسیار هیجان زده بودند. به عقیده تحلیلگران ING، دیدگاه اصلی این است که هنوز کمی زود است که بانک مرکزی انگلیس موضع احتیاطی خود را تغییر دهد و سیگنال کاهش نرخ بهره را در ژوئن اعلام کند. به عقیده تحلیل‎‌گر موسسه ING احتمال کاهش نرخ بهره در ماه اوت بیشتر از ماه ژوئن است.

با این حال، کاهش نرخ بهره در ژوئن تنها 30 درصد توسط بازار قیمت‌گذاری شده است و اگر لحن بانک مرکزی انگلستان در روز پنج‌شنبه تغییری نکند، بعید است پوند رالی شدیدی داشته باشد. سرمایه گذاران می‌توانند شروع به بررسی معاملات ارزش نسبی پوند در جفت ارزهای دیگر مانند معامله فروش GBPAUD کنند که احتمال برگشت تورم بسیار چسبنده در استرالیا و همچنین شکاف تولید مثبت که در این کشور وجود دارد، از این معامله حمایت می‌کند.

به عقیده تحلیلگران برای این هفته، سناریو پایه برای جفت ارز EURGBP معامله در محدوده 0.8550-0.8600 است و اگر بانک مرکزی انگلیس روز پنج‌شنبه لحن داویشی داشته باشد، ریسک‌های صعودی برای این جفت ارز وجود دارد.

منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی