ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

سرنخ جدید برای حرکت بعدی دلار

زمان مطالعه: 4 دقیقه

جنگ ایران و اسرائیل چه اثراتی روی بازارها داشت؟
مقدمه: ابتدا انتشار داده‌های CPI باعث ضعف دلار شد ولی کنفرانس مطبوعاتی با لحن کمتر داویش از سوی پاول، باعث برگشت شاخص دلار شد. امروز تمرکز بر روی داده PPI ماه مه ایالات متحده است که راهنمایی برای داده PCE هسته می‌تواند باشد.

دلار آمریکا: گرفتن سرنخ از داده امروز PPI

شاخص دلار تقریباً نیمی از کاهش خود را که پس از انتشار ضعیف‌تر از حد انتظار داده CPI دیروز متحمل شده بود، جبران کرد. محرک این بهبود نشست دیروز و کنفرانس مطبوعاتی FOMC بود، جایی که به نظر می‌رسید پیام اصلی پاول این بود که پیش‌بینی‌های تورم در حال بازنگری بالاتر بوده و طبق انتظارات ‌فدرال رزرو ممکن است چرخه تسهیل به تعویق بیفتد. در این فضا، قبلاً یادآور شدیم که پاول چهار جلسه قبلی سخنرانی داویش مشابه داشت. شاید با توجه به پیش‌بینی تورم جدید و تعدیل نمودار دات پلات، او احساس می‌کرد که فضایی برای داویش بودن ندارد.

تخفیف پراپ

بااین‌حال، ارزش دلار پس از انتشار گزارش شاخص CPI در ماه مه کاهش‌یافته است و توجه امروز به انتشار PPI در ماه مه ایالات‌متحده است. در اینجا، بازار به تفکیک برخی از ورودی‌های کلیدی مانند هزینه‌های پزشکی و بیمه خودرو می‌پردازد و با توجه به این که این دو داده از روش‌شناسی یکسانی استفاده می‌کنند، پیامدهای داده‌های PPI را به داده‌های PCE هسته می‌تواند منتقل کند. PCE هسته در 28 ژوئن منتشر می‌شود. انتشار ضعیف داده PPI در امروز، یک شاخص دیگر را در جهت هدف 0.2 درصدی ماهانه  تایید می‌کند. به فدرال رزرو و بازار اطمینان بیشتری می‌دهد که ممکن است بانک مرکزی بتواند در ماه سپتامبر و پس‌ازآن نرخ‌ بهره را کاهش دهد. به همین دلیل است که امروز دیدگاه نزولی در مورد دلار داریم.
سرنخ جدید برای حرکت بعدی دلار

با بسته شدن دیروز شاخص دلار زیر 104.95 شکست صعودی روز دوشنبه خنثی شد و احتمالاً به این معنی است که تا اطلاع ثانوی در محدوده معاملاتی 104.00-105.50 هستیم. همانطور که در مقاله بررسی فدرال رزرو خود اشاره کردیم اگر قرار است دلار بر اساس داده‌های قیمتی ضعیف‌تر تضعیف شود، باید دوباره ارزهای کالایی گروه ده(G10) با بتای بالا را دنبال کنیم که عملکرد بهتری دارند. دلار استرالیا و کرون نروژ در اینجا مورد علاقه ما هستند.

ایکس چیف

یورو: اوراق قرضه فرانسه از CPI ایالات‌متحده مهلت دریافت کرد

به دلیل داده ضعیف‌تر از انتظار CPI آمریکا، امکان بهبود در بازار اوراق قرضه فرانسه فراهم شد. به یاد داشته‌باشید که این طبقه دارایی ریسک سیاسی فرانسه را نشان می‌دهد. EURUSD دیروز به‌خوبی به 1.0850 صعود کرد و احتمالاً در کوتاه‌مدت در محدوده معاملاتی 1.0720-1.0900 نوسان می‌کند. در اینجا، دو نیروی متضاد مقابل هم قرار دارند، داده‌های قیمت و فعالیت ضعیف‌تر ایالات‌متحده در برابر ریسک سیاسی فرانسه که می‌توانند ریسک بیشتری را در یورو ایجادکنند.
سرنخ جدید برای حرکت بعدی دلار
سرنخ جدید برای حرکت بعدی دلار

ما فکر می‌کنیم که یورو به عملکرد ضعیف خود ادامه خواهد داد – اگر منحنی بازدهی ایالات‌متحده شیبش به سمت بالا باشد. نزول جفت ارزهای EURAUD و EURNOK می‌تواند در کانون توجه قرار گیرند.
سرنخ جدید برای حرکت بعدی دلار

تقویم منطقه یورو امروز خلوت است. داده تولید صنعتی منطقه یورو را در آوریل داریم که امیدواریم که سه افزایش متوالی را برای اولین بار از ژانویه 2023 ثبت کند.

پوند انگلستان: داده‌های ضعیف CPI به‌زودی به بریتانیا می‌رود

شاخص CPI هسته ماه مه ایالات‌متحده که کمتر از حد انتظار بود، به ما یادآوری می‌کند که ممکن است به‌زودی شاهد ورود همین روند به سواحل بریتانیا باشیم. CPI ماه مه بریتانیا چهارشنبه آینده منتشر می‌شود و بخش خدمات هسته چسبنده (5.9 درصد سالانه در آوریل) ممکن است کاهش یابد.
سرنخ جدید برای حرکت بعدی دلار

جیمز اسمیت، اقتصاددان بریتانیایی ING، پیش‌بینی خوبی از داده‌های CPI آوریل (تعدیل‌های شاخص سالانه) داشت و معتقد است که داده‌های ماه مه بسیار ضعیف خواهند بود. به همین دلیل است که ما تمایلی به تعقیب رالی فعلی در پوند را نداریم و احتمالاً می‌توانیم بالاترین محدوده امسال را برای GBPUSD در قیمت 1.2850/2900 پیش‌بینی کنیم. و علی‌رغم ریسک سیاسی فرانسه، ما پیش‌بینی می‌کنیم که معاملات EURGBP تا 0.8490/8500 در هفته آینده رشد خواهد کرد زیرا نرخ‌ بهره بریتانیا کاهش می‌یابد.
سرنخ جدید برای حرکت بعدی دلار
منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی