ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

آینده طلا از نظر تحلیلگران UBS

زمان مطالعه: 2 دقیقه

آینده طلا از نظر تحلیلگران UBS
به دنبال کاهش بیش از ۳ درصدی فلز زرد در روز جمعه پس از انتشار آخرین آمار اشتغال ایالات متحده تحلیلگران مؤسسه UBS گفتند که این کاهش فرصتی برای خرید به‌جای فروش است.

انتشار داده‌های اشتغال و درآمد در روز جمعه باعث ایجاد شگفتی شد. عوامل کلیدی این هفته شامل شاخص قیمت مصرف‌کننده ایالات متحده (CPI) و نشست فدرال رزرو است.

علاوه بر این، کمبود ذخایر طلای گزارش شده چین در ماه مه باعث ایجاد نگرانی‌هایی شد. بااین‌حال، UBS بر احتمال ضعف در گزارش صندوق بین‌المللی پول (IMF) تأکید می‌کند. آنها توصیه قبلی خود را مبنی بر خرید طلا در محدوده ۲۲۵۰ تا ۲۳۰۰ دلار در هر اونس تکرار می‌کنند.
آینده طلا از نظر تحلیلگران UBS

✔️  برای پیگیری تحلیل روزانه طلا، صفحه تحلیل اونس طلا در فارکس را دنبال کنید.

مؤسسه UBS اذعان می‌کند که غافلگیری‌های صعود کوتاه‌مدت در CPI می‌تواند فشار نزولی بر قیمت طلا وارد کند. بااین‌حال، آنها بر این باورند که داده‌های قوی بازار کار ممکن است تصویر کلی را منعکس نکرده باشد و به افزایش نرخ بیکاری و کاهش نسبت فرصت‌های شغلی به بیکاری اشاره می‌کنند.

ایکس چیف

با نگاهی به آینده، UBS انتظار دارد که فدرال رزرو پیش‌بینی‌های خود را به‌گونه‌ای تنظیم کند که منعکس‌کننده دو کاهش نرخ بهره در سال ۲۰۲۴ باشد و تورم همچنان تعدیل شود. آنها انتظار کاهش نرخ بهره در سپتامبر دارند.

خرید طلا از طرف بانک‌های مرکزی همچنان یک عامل مهم است و لهستان در ماه مه به ذخایر خود اضافه کرد. UBS پیش‌بینی می‌کند که کل تقاضا طلا در سال ۲۰۲۴ به ۹۵۰ تا ۱۰۰۰ تن برسد. باتوجه‌به تنش‌های ژئوپلیتیکی جاری و انتخابات آتی ایالات متحده، UBS طلا را به‌عنوان یک پوشش ریسک پرتفوی ارزشمند پیش‌بینی می‌کند و تخصیص حدود ۵ درصد از پرتفوی برای تعادل با دلار توصیه می‌کند.

منبع: investing

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی