ارانته

افت طلا در پی تغییر روایت بانک مرکزی آمریکا

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بانک مرکزی آمریکا

با تغییر تمرکز بیانیه‌ سیاست‌های محدودکننده مقامات فدرال رزرو (به سمت انقباضی‌تر شدن)، قیمت طلا کاهش یافت.

پس از سخنان پاول در مورد تغییر کاهش نرخ بهره در سال جاری که اعلام کرد به نظر می‌رسد مبارزه برای مهار تورم متوقف شده است، قیمت آتی طلا کاهش یافت. به همین دلیل، بانک‌های مرکزی به اطمینان بیشتری نیاز دارند که تورم در مسیر کاهش به هدف 2 درصدی خود قرار دارد. پاول به همراه سایر مقامات فدرال رزرو گفتند که به احتمال زیاد فدرال رزرو نرخ‌های بهره فعلی را برای مدت طولانی‌تری بین 5.25 – 5.5% حفظ خواهد کرد.

همه اقتصاد دانان با روشی که فدرال رزرو تغییرات خود را به اطلاع عموم رسانده است، موافق نیستند. ایان شپر دسون، اقتصاد دان ارشد Pantheon Macroeconomics ، عقیده دارد: “ما فکر می‌کنیم به تعویق انداختن کاهش نرخ بهره اشتباه است و ریسک یک رکود ناخواسته در حال افزایش است.”

همچنین، جیمی کاکس، یکی از شرکای مدیریت در گروه مالی هریس، عنوان کرد: “بازارها باید به جای کاهش تعداد زیادی نرخ بهره روی این واقعیت تمرکز کنند که نرخ‌ها به اندازه کافی محدود کننده هستند.”

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

تنها هشدار این است که سطوح فعلی نرخ‌های بهره را باید حفظ کرد، مگر اینکه بازار کار به طور غیر منتظره‌ای ضعیف شود. داده‌های اخیر که نشان دهنده قدرت در اقتصاد است، امید سرمایه گذاران به کاهش نرخ بهره را کاهش داده است.

بر اساس ابزار FedWatch CME، تنها 4.1 درصد احتمال دارد که فدرال رزرو کاهش نرخ بهره را در نشست ماه مه FOMC اجرا کند. علاوه بر این، تنها 16.3% احتمال کاهش نرخ بهره در نشست ژوئن FOMC وجود دارد. همین یک ماه پیش، ابزار FedWatch احتمال 55.2 درصد کاهش نرخ را در ژوئن نشان می‌داد. فعالان بازار در حال حاضر یک یا دو کاهش نرخ بهره را در طول سال 2024 پیش بینی می‌کنند. این با دات پلات منتشر شده توسط فدرال رزرو در ماه مارس که هنوز به طور متوسط سه کاهش نرخ بهره در سال جاری را پیش بینی کرده بود، متفاوت است.

گزارش‌های اخیر در مورد تورم مانند شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) و گزارش هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) نشان داده است که اجزای تورم مانند انرژی و هزینه‌های مسکن همچنان بالا هستند.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی