ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

چرا طلا در خارج از ایالات متحده گران‌تر خواهد شد؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

چرا طلا در خارج از ایالات متحده گران‌تر خواهد شد؟

ولز فارگو در آخرین تحلیل خود از فلزات گرانبها به عملکرد چشمگیر طلا در سال ۲۰۲۴ اشاره کرده که در حال حاضر نزدیک به سقف تاریخی خود است.

ولز فارگو به افزایش طلای جهانی نسبت به دلار آمریکا در سال جاری اشاره می‌کند که از کل بازار کالاها بهتر عمل کرده است. تقاضای جهانی قوی، خرید بانک‌های مرکزی و تنش‌های ژئوپلیتیکی از سوی ولز فارگو به عنوان عوامل اصلی پشت این افزایش قیمت ذکر شده‌اند.

ولز فارگو گفت: «روند صعودی طلا آنقدر قوی بوده که محدوده هدف ما برای ۲۰۲۴ یعنی ۲۳۰۰ تا ۲۴۰۰ دلار اکنون محقق شده و محدوده هدف ما برای ۲۰۲۵ یعنی ۲۴۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار، تنها ۵ درصد بالاتر از قیمت فعلی است.»

در حالی که تحلیلگران ولز فارگو همچنان بر عوامل بنیادی مثبت طلا تأکید دارد، آنها به دلیل یک عامل کلیدی یعنی نرخ‌های ارز، احتمال اصلاح قیمتی در این فلز گرانبها را پیش‌بینی می‌کنند.

ایکس چیف

ولز فارگو افزود: «سرمایه‌گذاران به طور دائم از ما در مورد وضیعت طلا سوال می‌پرسند. ما همچنان به طلا علاقه‌مند هستیم و معتقدیم که محرک‌های صعودی بنیادی آن همچنان به قوت خود باقیست. با این حال، دور از ذهن نیست طلا برای یک دوره کوتاه‌مدت با اصلاح قیمتی همراه باشد یا در بهترین حالت، طی چند ماه آینده در محدوده خاصی نوسان کند.»

ولز فارگو وضعیت را اینگونه توصیف می‌کند: «طلا برای بسیاری از افراد در سراسر جهان گران‌تر خواهد شد». از آنجایی که طلا به صورت جهانی به دلار آمریکا معامله می‌شود، تقویت دلار باعث می‌گردد خرید آن برای خریداران با ارزهای ضعیف‌تر گران‌تر شود. ولز فارگو می‌گوید این امر روند صعودی بسیار قوی‌تر طلا با قیمت‌گذاری بر اساس ارزهایی مانند ین ژاپن (۲۶ درصد افزایش در سال جاری) را در مقایسه با دلار آمریکا توضیح می‌دهد.

با وجود اعتقاد به یک اصلاح قیمتی کوتاه‌مدت، تحلیلگران ولز فارگو همچنان بر دیدگاه مثبت بلندمدت خود در مورد طلا تأکید زیادی دارد. آنها معتقدند که محدوده قیمتی ۲۳۰۰ تا ۲۴۰۰ دلار برای هر اونس طلا برای سال جاری و ۲۴۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار برای سال بعد همچنان منطقی است.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی