ارانته

پیش‌بینی آینده طلا توسط موسسه ING

زمان مطالعه: 4 دقیقه

قیمت طلا

طلا در ماه مه به بالاترین سطح خود ۲۴۵۰ دلار در هر اونس رسید. بااین‌حال، پس از داده‌های قوی‌تر از حد انتظار اشتغال در ایالات متحده و توقف خرید طلا توسط بانک مرکزی چین، قیمت‌ها در حال حاضر ۵ درصد نسبت به اوج ماه گذشته کاهش‌یافته است.

پیش‌بینی آینده طلا توسط موسسه INGقوی‌تر شدن دلار، کاهش خرید چین می‌تواند طلا را کاهش دهد

تخفیف پرارپ

اشتغال قوی در ایالات متحده، شرط‌بندی در مورد فدرال رزرو 
طلا از سال گذشته تقریباً ۱۲ درصد افزایش‌یافته است. خوش‌بینی برای چرخش فدرال رزرو به سمت تسهیل پولی در سال جاری، تقاضا برای طلا به‌عنوان پوشش ریسک در بحبوحه درگیری‌ها در اوکراین و خاورمیانه و همچنین خرید بانک‌های مرکزی عوامل اصلی رشد طلا بوده‌اند.

✔️  برای پیگیری تحلیل روزانه طلا، صفحه تحلیل اونس طلا در فارکس را دنبال کنید.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

بااین‌حال، گزارش قوی‌تر از پیش‌بینی‌های اشتغال ماه مه در ایالات متحده، انتظارات مربوط به زمان کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو را به عقب انداخته است. نرخ‌ بهره پایین‌ معمولاً باعث افزایش قیمت طلا می‌شود.

باتوجه‌به اینکه تورم ثابت مانده است و آخرین آمار اشتغال بیش از انتظارات بوده است، اقتصاددان آمریکایی تیم ING انتظار دارد که فدرال رزرو پیش‌بینی‌های خود را برای کاهش نرخ بهره به عقب بیندازد، بنابراین آنها ۲ کاهش نرخ بهره به‌جای ۳ کاهش نرخ بهره در سال ۲۰۲۴ و در عوض آن در سال ۲۰۲۵ به‌جای ۳ کاهش نرخ بهره ۴ کاهش نرخ بهره خواهند داشت.

اگر فدرال رزرو به رویکرد محتاطانه خود برای کاهش نرخ بهره ادامه دهد، قیمت طلا با ریسک نزول همراه است. ما انتظار داریم که قیمت طلا در ماه‌های آینده باتوجه‌به واکنش بازار به محرک‌های کلان، رویدادهای ژئوپلیتیک و سیاست نرخ بهره فدرال رزرو، نوسانی باقی بماند.

پیش‌بینی آینده طلا توسط موسسه ING

معاملات خالص طلا در ماه می به بالاترین حد خود در چهار سال گذشته رسید

چین خرید طلا برای ذخایر را متوقف کرد
چین خرید طلا برای ذخایر خود را در ماه مه پس از اینکه این فلز گران‌بها به بالاترین قیمت خود رسید، متوقف کرد و به خرید ۱۸ماهه پایان داد. بر اساس داده‌های منتشر شده در هفته گذشته، طلا در اختیار بانک خلق چین در ماه مه بدون تغییر به ۷۲.۸۰ میلیون تروی رسید. این اولین باری است که بانک مرکزی این کشور از اکتبر ۲۰۲۲ به ذخایر خود اضافه نمی‌کند. این امر طلا را در برابر فشارهای نزولی بیشتر آسیب‌پذیر کرده است.

تقاضای طلا از سوی بانک‌های مرکزی در سه‌ماهه اول امسال قوی‌ترین شروع خود را به‌صورت سالانه به ثبت رسانده است و چین بزرگ‌ترین خریدار طلا بوده است. طلا در مواقع بی‌ثباتی ژئوپلیتیکی به‌عنوان پناهگاهی امن برای سرمایه‌گذاران جذاب است.

اشتهای چین برای طلا در آوریل کم‌رنگ شد، زمانی که بانک خلق چین تنها ۶۰۰۰۰ اونس تروی خرید که از ۱۶۰۰۰۰ اونس در ماه مارس و ۳۹۰۰۰۰ اونس در فوریه کمتر بود. رکوردشکنی طلا ممکن است در حال حاضر تقاضا را کاهش دهد.
پیش‌بینی آینده طلا توسط موسسه ING

جریان ETF در ماه مه مثبت شد
بر اساس گزارش شورای جهانی طلا، صندوق‌های ETF جهانی طلا در ماه مه پس از یک دوره زیان ۱۲ماهه شاهد جریان‌های ورودی بودند. دارایی سرمایه‌گذاران در ETFهای طلا معمولاً با افزایش قیمت طلا افزایش می‌یابد و بالعکس. بااین‌حال، دارایی‌های ETF طلا در بیشتر سال ۲۰۲۴ در حال کاهش بوده است، درحالی‌که قیمت لحظه‌ای طلا رکورد پس از رکورد را به ثبت رسانده است، تا اینکه در نهایت جریان ETF در ماه گذشته مثبت شد. ذخایر جهانی ETF طلا تا پایان ماه به ۳۰۸۸ تن افزایش یافت.
پیش‌بینی آینده طلا توسط موسسه ING
طلا ممکن است نزول بیشتری کند
ما انتظار داریم که قیمت طلا در این سه‌ماهه نسبت به سطح فعلی خود اندکی کاهش یابد؛ زیرا فدرال رزرو به رویکرد محتاطانه خود ادامه می‌دهد و ژئوپلیتیک از قبل در قیمت فعلی لحاظ شده است. ما میانگین قیمت‌ها را در سه‌ماهه دوم ۲۳۰۰ دلار در هر اونس و میانگین سالانه ۲۲۵۵ دلار در اونس در سال ۲۰۲۴ پیش‌بینی می‌کنیم. با این فرض که فدرال رزرو شروع به کاهش نرخ‌ بهره در نیمه دوم سال می‌کند، قیمت‌ها در سه‌ماهه چهارم به اوج خود می‌رسد و به طور میانگین به ۲۳۵۰ دلار در هر اونس می‌رسد.
پیش‌بینی آینده طلا توسط موسسه ING
منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی