ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

چرا یک‌چهارم سرمایه‌گذاران آسیایی طلا در پرتفوی خود ندارند؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

چرا یک‌چهارم سرمایه‌گذاران آسیایی طلا در پرتفوی خود ندارند؟
سرمایه‌گذاران در آسیا به‌طور زیادی از طلا به‌عنوان دارایی اصلی در پرتفوی بلندمدت خود استفاده می‌کنند. بااین‌وجود، بر اساس نظرسنجی که توسط State Street Global Advisors و شورای جهانی طلا انجام شد، تقریباً یک‌چهارم آن‌هادر پرتفوی خود طلا ندارند.

بر اساس «نظرسنجی ادراک طلا» توسط State Street Global Advisors و شورای جهانی طلا، نزدیک به یک‌چهارم (۲۴ درصد) از صاحبان دارایی در آسیا و اقیانوسیه هیچ سرمایه‌گذاری در طلا ندارند.

✔️  برای پیگیری تحلیل روزانه طلا، صفحه تحلیل اونس طلا در فارکس را دنبال کنید.

معمولاً دلایل ذکر شده برای سرمایه‌گذاری نکردن بر روی عبارت بودند از عدم پرداخت کوپن یا سود سهام (59 درصد)، مشکل در محاسبه ارزش ذاتی به دلیل فقدان یک مدل ثابت (37 درصد) و کاهش جذابیت ناشی از تغییرات در قدرت دلار آمریکا (25 درصد) بوده است.

تنوع دهنده اثبات شده

ایکس چیف

بااین‌حال، اکثریت‌قریب‌به‌اتفاق پاسخ‌دهندگان به این نظرسنجی در طلا سرمایه‌گذاری کرده‌اند و نتایج نظرسنجی از آن‌ها به این صورت است که ۲۲ درصد از پاسخ‌دهندگان، ۰.۱ تا ۰.۹ درصد از سرمایه خود را به طلا اختصاص داده‌اند. ۴۶ درصد، ۱ تا ۴.۹ درصد از سرمایه خود را به طلا اختصاص داده‌اند. ۸ درصد، ۵ درصد یا بیشتر از سرمایه خود را به طلا اختصاص داده‌اند. همچنین ۲۷ درصد از پاسخ‌دهندگان انتظار دارند که سرمایه‌گذاری خود در این فلز گران‌بها را افزایش دهند.

از مهم‌ترین مزایای ذکر شده می‌توان به تنوع دهنده اثبات شده، به‌ویژه در دوره‌های آشفتگی مالی و عدم اطمینان اقتصادی (۵۹ درصد)، افزایش بازده تعدیل‌شده بر اساس ریسک (۳۷ درصد) و پوشش ریسک در برابر تضعیف دلار آمریکا (۳۷ درصد) اشاره کرد.

این نظرسنجی بر اساس مصاحبه با ۸۵۰ مشاور، مشاور مالی، مشتریان خرده‌فروشی و مؤسسات در سطح جهان، ازجمله ۶۳ مالک دارایی در APAC انجام شد. مدیران ارشد سرمایه‌گذاری و مدیران سرمایه‌گذاری‌های انجام شده به ترتیب ۳۲ درصد و ۶۸ درصد را تشکیل می‌دهند که هر کدام بیش از ۱ میلیارد دلار دارایی قابل سرمایه‌گذاری دارند.

منبع: finews.asia

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی