ارانته

رشد طلا پیش از انتشار آمار کلیدی تورم آمریکا؛ رالی طلا ادامه خواهد داشت؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

طلا و داده های آمریکا

معاملات آتی طلا در روز پنجشنبه افزایش یافت و قرارداد ژوئن 2024 به 2344.30 دلار در هر اونس رسید که 6.20 دلار در روز افزایش یافت. این رشد اندک با کاهش ارزش دلار آمریکا همراه بود که 0.21 درصد افت کرد و شاخص دلار به 105.44 رسید.

این حرکت در فلز گرانبها پیش از دو گزارش اقتصادی بالقوه محرک بازار انجام شد که می‌تواند بر چشم‌انداز سیاست پولی فدرال رزرو و جذابیت پناهگاه امن طلا تأثیر بگذارد.

چرا آکادمی ماکروترید؟

با عضویت در آکادمی ماکروترید، شما تحلیل فاندامنتال بازار فارکس را در کنار سیگنال، آموزش و گفتگو با تحلیلگران و اعضای آکادمی دریافت خواهید کرد.

عضویت رایگان

آکادمی

دیروز، دولت آمریکا داده‌هایی را منتشر کرد که نشان می‌دهد اقتصاد ایالات متحده با نرخ سالانه 3.2 درصد در سه ماهه اول رشد کرده است. در حالی که این گزارش خوب است، برخی از سیگنال های تورمی را نشان می‌داد. در سه ماهه چهارم 2023، شاخص قیمت مخارج مصرف شخصی (PCE)، شاخص تورم ترجیحی فدرال رزرو، با نرخ سالانه 3.4 درصد افزایش یافته بود – بسیار بالاتر از سرعت 1.8 درصد. شاخصPCE هسته که هزینه‌های ناپایدار مواد غذایی و انرژی را حذف می‌کند نیز به 3.7 درصد افزایش یافته بود.

این ارقام تورمی داغتر از حد انتظار اقتصاددانان را غافلگیر کرد و این نگرانی را ایجاد کرد که قیمت‌های مصرف‌کننده ممکن است پس از نشان دادن علامت‌هایی از سرد شدن، دوباره شتاب بگیرند.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

به گفته MarketWatch، اگر به صورت اسمی در نظر گرفته شود، داده‌های تولید ناخالص داخلی نشان می‌دهد که گزارش امروز ماه مارس PCE می‌تواند عدد 0.4 تا 0.5 درصدی را برای هر دو شاخص اصلی وهسته نشان دهد، (پیش‌بینی وال استریت تنها 0.3 درصد).

این افزایش نرخ‌ها نشان می‌دهد که تورم دیگر کند نمی‌شود و حتی ممکن است دوباره در حال افزایش باشد که به طور بالقوه فدرال رزرو را مجبور می‌کند تا به افزایش نرخ‌های بهره تا نیمه دوم سال 2024 ادامه دهد.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

نرخ‌های بالاتر می‌تواند دلار آمریکا را تقویت کند و جذابیت طلا را به عنوان یک پوشش ریسک در برابر تورم کاهش دهد.

با این حال، برخی از اقتصاددانان تردید دارند که PCE در ماه مارس به همان اندازه‌ای که ارقام تولید ناخالص داخلی نشان می‌دهد، قوی منتشر شوند. تحلیلگران بانک آمریکا خاطرنشان کردند که داده‌های قیمت مصرف کننده و تولید کننده در ماه مارس به چنین افزایش ماهیانه بزرگ 0.4٪ تا 0.5٪ برای PCE اشاره نمی‌کنند.

صرف نظر از داده‌های تورمی امروز، بانک‌های مرکزی در سطح جهان همچنان خریداران قابل توجه طلا در سه ماهه اول بودند. کشورهایی مانند چین، هند و ترکیه به دلیل تمایل به متنوع سازی به ذخایر خود به جای دلار آمریکا، پس از مسدود شدن دارایی‌های دلاری روسیه توسط تحریم‌ها، به طور چشمگیری خرید شمش طلا را افزایش دادند.

ذخایر طلای چین به عنوان درصدی از کل ذخایر تا از 3.6 درصد در اوایل سال 2022 به 4.3 درصد افزایش یافته است.

با تداوم ابهامات اقتصادی و متنوع سازی ذخایر بانک‌های مرکزی، وضعیت طلا به عنوان دارایی امن ممکن است همچنان پشتوانه تقاضای سرمایه‌گذاری قوی برای این فلز گرانبها باشد.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی