ارانته

دلار عقب نشینی خود را جبران می کند و مجددا افزایش خواهد یافت

زمان مطالعه: 4 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

مقدمه

واگرایی در بازار فارکس از نرخ بهره و بازار سهام معمولاً زیاد دوام نمی‌آورد و ما انتظار داریم که دلار با تأخیر پس از غافلگیری صعودی دیروز در داده‌های PCE در سه ماهه اول ایالات متحده تقویت شود. نمی‌توانیم احتمال این که داده PCE هسته در ارزیابی ماهانه 0.3% منتشر شود را رد کنیم، اما 0.4% اکنون بسیار محتمل‌تر به نظر می‌رسد. در ژاپن، ریسک مداخله در بازار حتی پس از یک جلسه داویش بانک مرکزی ژاپن بیشتر شده است.

دلار آمریکا: انتظار قدرت با تاخیر در دلار وجود دارد

پس از گزارش دیروز تولید ناخالص داخلی ایالات متحده، ارزش دلار باید افزایش یابد. جهش بسیار کوتاه مدت دلار در برابر ارزهای اصلی نشان می‌‌دهد که چگونه بازار فارکس همچنان تمایل بیشتری به اخبار منفی در مورد داده‌های ایالات متحده در مقایسه با اخبار مثبت دلار دارد. اما به نظر می‌رسد پیوند مجدد با نرخ‌های بهره بالاتر و بازار سهام پایین‌تر، محتمل باشد.

چرا آکادمی ماکروترید؟

با عضویت در آکادمی ماکروترید، شما تحلیل فاندامنتال بازار فارکس را در کنار سیگنال، آموزش و گفتگو با تحلیلگران و اعضای آکادمی دریافت خواهید کرد.

عضویت رایگان

آکادمی

کاهش رشد سه ماهه اول ایالات متحده کاملاً قابل توجه بود: در یک سه ماهه، نرخ رشد سالانه از 3.4٪ قبلی به 1.6٪ کاهش یافت که بیشتر از نصف بود (پیش‌بینی 2.5٪ بود). جالب اینجا است که هزینه مصرف کننده نیز بسیار ضعیف بود: 2.5% سالانه در مقابل پیش‌بینی 3.0%. با این حال، آنچه برای فدرال رزرو اهمیت بیشتری دارد، این است که تورم PCE هسته بسیار بالاتر از 2.0 درصد در سه ماهه چهارم و بالاتر از اجماع 3.4 درصد بوده و به 3.7 درصد سالانه رسیده است.

این داده‌ها، پیامدهای مستقیمی بر انتظارات مربوط به ارقام PCE مارس که امروز منتشر می‌شود، دارند. با توجه به اینکه اعداد PCE سه ماهه اول یک معیار سه ماهه است، هر گونه تجدید نظر از اکتبر تا فوریه ممکن است بر داده دیروز تأثیر گذاشته باشد. بنابراین، ما هنوز هم می‌توانیم یک داده 0.3 درصدی را برای PCE هسته امروز دریافت کنیم – که اجماع برای این داده قبل از گزارش تولید ناخالص داخلی بود – اگرچه بدیهی است که این احتمال کمتر شده است. انتظارات بازار امروز احتمالا نزدیک به 0.4 درصد است.

محرک‌های اصلی بازار فارکس همگی به دلار قوی‌تر اشاره می‌کنند: بازده بالاتر اوراق خزانه‌داری، افزایش اختلاف سواپ به نفع دلار و سقوط بازار سهام. اگر امروز PCE هسته به 0.4 درصد ماهانه برسد، احتمال زیادی وجود دارد که بازارها احتمالات برای کاهش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا را بیشتر کاهش دهند. به نظر می‌رسد که پویایی قیمت گذاری‌ها در کوتاه مدت به یک کاهش 25 نقطه پایه‌ای در پایان سال (در حال حاضر 40 نقطه پایه) کاهش یابد. موسسه ING بر این باور است که حرکت به سمت 5.0٪ در بازده اوراق خزانه داری 10 ساله در این مرحله کاملاً ممکن است.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

بازار فارکس از زمان انتشار تولید ناخالص داخلی دیروز به طور مستقل حرکت کرده است، اما این اولین بار نیست که دلار با یک تاخیر کوچک دوباره همبستگی خود با نرخ بهره و بازار سهام را به دست می‌آورد. موسسه ING عقیده دارد که احتمالاً امروز یا اوایل هفته آینده این اتفاق می‌افتد، مگر اینکه داده‌های PCE به‌طور شگفت‌انگیزی امیدی در زمینه تورم امروز ارائه دهد. ما معتقدیم DXY بر اساس شرایط فعلی بازار احتمالاً به سطوح بالاتر از 106.0 باز می‌گردد.

یورو: واگرایی محو می‌شود؟

با در نظر داشتن کاهش نرخ بهره در ماه ژوئن، احتمالا برای سرمایه گذاران جالب‌تر است که مسیر سیاست گذاری را بعد از ماه ژوئن بررسی کنند. پیش‌بینی موسسه ING این است که بانک مرکزی اروپا در جلسات متوالی نرخ بهره را کاهش نخواهد داد و تنها 75 نقطه پایه کاهش را در سال 2024 ارائه خواهد کرد. مولر، عضو بانک مرکزی اروپا، به نظر می‌رسد این هفته دقیقاً بر این نکته تأکید کرده و کاهش‌های متوالی را در ابتدای چرخه کاهش نرخ بهره رد کرده است. او همچنان معتقد است که ریسک‌های تورم به سمت بالا متمایل است.

به نظر می‌رسد که روایت واگرایی – ناشی از داده‌های ایالات متحده و لحن بانک مرکزی اروپا – ممکن است اندکی کم رنگ شود، چرا که بهبود چشم انداز اقتصادی ناحیه یورو احتمالاً نقشی در بی میلی اعضای هاوکیش به تسلیم شدن در مسیر سیاست‌های داویش ایفا کند. موسسه ING همچنان پیش‌بینی کاهش نرخ بهره در ماه ژوئن را دارد اما اما پیام‌های بانک مرکزی ممکن است نتواند نرخ بهره را بسیار پایین‌تر آورد.

این مسئله به طور بالقوه میزان کاهش EURUSD را با توجه به نرخ‌های بالاتر دلار محدود می‌کند، اگرچه ما هنوز فکر می‌کنیم قوی‌ترین استدلال علیه EURUSD برای رسیدن به محدوده برابری این است که عوامل بنیادی اقتصادی ناحیه یورو (مانند شرایط تجارت منطقه یورو) به‌اندازه سال 2022 که آخرین بار این جفت ارز را به زیر 1.00 رساند، بد نیست.

چرا آکادمی ماکروترید؟

با عضویت در آکادمی ماکروترید، شما تحلیل فاندامنتال بازار فارکس را در کنار سیگنال، آموزش و گفتگو با تحلیلگران و اعضای آکادمی دریافت خواهید کرد.

عضویت رایگان

آکادمی

امروز، بانک مرکزی اروپا نظرسنجی انتظارات CPI برای ماه مارس را منتشر می‌کند. در ماه فوریه، معیار یک ساله به 3.1% و 3 ساله به 2.4% رسید. در هر دو نظرسنجی انتظارات افت کمتر را نشان می‌دهند. با این حال، داستان دلار باید بیشتر حرکت‌های EURUSD امروز را هدایت کند: ما پیش‌بینی می‌کنیم که ریسک‌ها به سمت دلار بالاتر متمایل باشند.

ین: بانک مرکزی محتاط راه را برای مداخله باز می‌کند

یکی از جاهایی که قدرت دلار در آن دست نخورده است، جفت ارز USDJPY است که امروز صبح در 156 معامله می‌شد. این جفت ارز رالی داشت چرا که انتظارات برای این که بانک مرکزی ژاپن نرخ بهره را تغییر ندهد، به عنوان عامل داویشی در نظر گرفته شده بود. در حالی که پیش‌بینی‌های تورم هسته را به هدف 2 درصدی (1.9 درصد) برای سال مالی 2025 بازبینی می‌کردند، بازارها احتمالاً انتظار داشتند که بانک مرکزی ژاپن نظرات خاصی در زمینه ارز را اضافه کند و احتمالاً انقباض کمی (QT) را آغاز کند.

در عوض، نشانه‌های کمی از نگرانی در مورد ضعف ین در میان سیاست‌گذاران وجود داشت و مجدداً تأکید شد که بانک «خریدها را مطابق با تصمیم‌های اتخاذ شده در جلسه ماه مارس 2024 انجام خواهد داد». تنها تغییر شامل حذف مطلبی بود که نشان می داد چه مقدار اوراق قرضه دولتی هر ماه خردیداری می‌شود، حرکتی که تا حدی توسط گزارش‌های رسانه‌ای دیروز پیش بینی شده بود.

پیش از جلسه بانک مرکزی، تورم CPI توکیو برای ماه آوریل منتشر شد که کمتر از انتظارات منتشر شد. تورم اصلی از 2.6% به 1.8% کاهش یافت و تورم هسته از 2.4% به 1.6 افت کرد.

ین ضعیف‌تر، احتمال مداخله را بیشتر می‌کند. مداخله به ظاهر قریب الوقوع در بازار فارکس ممکن است تنها نزدیک به سطح 160 اتفاق بیفتد، چرا که مقامات ژاپنی تمایل دارند بیشتر بر روی نرخ تغییر ین در مقابل سطوح خاص USDJPY تمرکز کنند و نوسانات در هر دو، یعنی جفت ارز USDJPY و وزن تجاری ین، پایین‌تر از سال 2022 است (زمانی که ژاپن آخرین مداخله را انجام داد).

منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی