تحلیل تکنیکال روزانه فارکس 29 مرداد– سشن اروپا

زمان مطالعه: 2 دقیقه

نویسنده: 

تحلیل تکنیکال روزانه فارکس 29 مرداد– سشن اروپا

جفت ارز یورو دلار EURUSD

فشار فروش در جفت ارز EURUSD در جلسه معاملاتی آسیا ادامه داشت. این جفت ارز به محدوده 1.1678 رسید که پایین‌ترین سطح از نوامبر سال پیش است. در تایم فریم روزانه این جفت ارز پایین‌تر از محدوده 1.1700 قرار گرفته که پایین‌تر از کف قیمتی ماه مارس است. همچنین قیمت پایین‌تر از میانگین متحرک 25 و 50 نوسان می‌کند و همچنین پایین‌تر از محدوده فیبوناچی اصلاحی 38.2% قرار گرفته است. این جفت ارز همچنین الگوی M تشکیل داده است. سنتیمنت کلی بازار نزولی است و حمایت بعدی می‌تواند محدوده فیبوناچی اصلاحی 50% باشد.

نمودار روزانه EURUSD
جفت ارز پوند دلار GBPUSD

در جلسه معاملاتی آسیا فشار فروش همچنان در GBPUSD ادامه داشت و این جفت ارز به محدوده 1.3623 رسید که پایین‌ترین قیمت از هفته گذشته است. در تایم فریم روزانه قیمت پایین‌تر از میانگین متحرک 25 و 50 قرار گرفته و اندیکاتور RSI نزدیک به محدوده اشباع فروش 30 رسیده است. قیمت کمی بالاتر از حمایت مهم 1.3571 است. شکست این محدوده می‌تواند ریزش تا محدوده 1.3600 را در پی داشته باشد.

نمودار روزانه GBPUSD
نفت برنت Brent

با افزایش نگرانی‌ها در مورد گونه دلتای ویروس کرونا، نفت برنت روز سه‌شنبه افت شدیدی داشت و قیمت به کف چند ماه اخیر 65.87 رسید. در تایم فریم 4 ساعته قیمت پایین‌تر از حمایت مهم 67.62 و پایین‌تر از میانگین متحرک 25 قرار دارد. اندیکاتور مکدی به پایین‌تر از محدوده خنثی نفوذ کرده است. روند کلی نفت نزولی شده است.

نمودار روزانه نفت

منبع: FXstreet

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *