تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۴ اسفند- سشن اروپا

نویسنده: 

تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۴ اسفند– سشن اروپا
جفت ارز دلار ین USDJPY

روز سه‌شنبه جفت ارز USDJPY توانست محدوده ۱۱۵ را بشکند و به میانگین متحرک ساده ۲۰ در تایم فریم روزانه نزدیک شد. این جفت ارز همچنان بالاتر از ابر ایچی موکو و داخل کانال صعودی میان مدت صعودی باقی مانده است.

طبق اندیکاتور RSI این جفت ارز می‌تواند مومنتوم صعودی خود در کوتاه مدت را حفظ کند. اندیکاتور RSI بالاتر از محدوده خنثی ۵۰ قرار گرفته است. اندیکاتور Stochastics نیز کراس صعودی داشته و همین سیگنال صعودی را می‌دهد.

در سناریو صعودی قیمت می‌تواند خط Tenkan-sen در ایچی موکو که به رنگ قرمز مشخص شده را در محدوده ۱۱۵.۴۰ بشکند. اگر این اتفاق رخ دهد، قیمت می‌تواند به سقف ۵ ساله خود در محدوده ۱۱۶.۳۶ برسد. اگر خریداران همچنان بتوانند مومنتوم صعودی را حفظ کنند، روند صعودی بلند مدت حفظ می‌شود و قیمت می‌تواند به سقف قیمتی ۱۱۸.۶۰ که در ژانویه ۲۰۱۷ ثبت شده بود، برسد.

در سناریو نزولی، قیمت می‌تواند حوالی محدوده ۱۱۴.۴۰ که ابر ایچی موکو در آن جا قرار دارد، حمایت شود. محدوده حمایتی بعدی می‌تواند سطح ۱۱۴.۱۵ باشد. اگر در محدوده حمایتی دوم، قیمت بازگشتی نداشته باشد، هدف بعدی می‌تواند حمایت ۱۱۳.۴۰ باشد.

در میان مدت چشم انداز برای این جفت ارز در ۴ ماه اخیر مثبت بوده و تنها بسته شدن کندل قدرتمندی پایین‌تر از میانگین متحرک ساده ۲۰۰ در محدوده ۱۱۲.۲۰ می‌تواند این چشم انداز را تغییر دهد.

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس را از اینجا مطالعه کنید
تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس ۲۳ فوریه/۴ اسفند
جفت ارز یورو دلار EURUSD

افت جفت ارز EURUSD در محدوده حمایتی ۱.۱۳۲۲ متوقف شد. انتظار می‌رود امروز این جفت ارز بین محدوده ۱.۱۳۲۲ و ۱.۱۳۶۹ روند سایدی داشته باشد. با این حال اگر فروشندگان بر بازار غالب شوند م بتوانند محدوده حمایتی گفته شده را بشکنند، می‌توانیم شاهد موج دیگر از نزول در یورو باشیم. حمایت قابل توجه بعدی محدوده ۱.۱۲۷۰ خواهد بود. اولین محدوده مقاومتی مهم حوالی ۱.۱۳۷۰ است که شکست این محدوده می‌تواند تست محدوده روانی ۱.۱۴۰ را در پی داشته باشد. امروز اخبار پیرامون اوکراین و روسیه و انتشار شاخص قیمت مصرف کننده ناحیه یورو می‌توانند نوسانات در این جفت ارز را افزایش دهند.

جفت ارز پوند دلار GBPUSD

پس از این که فروشندگان نتوانستند از سد محدوده حمایتی ۱.۳۵۴۰ در جفت ارز GBPUSD عبور کنند، پوند کمی از افت خود در برابر دلار را پس گرفت. در حال حاضر این جفت ارز به سمت محدوده مقاومتی ۱.۳۶۱۳ حرکت می‌کند. شکست موفقیت آمیز این محدوده می‌تواند رشد بیشتر پوند به سمت محدوده روانی ۱.۳۷۰۰ را در پی داشته باشد. هر چند انتظار می‌رود این محدوده همانند هفته گذشته سد محکمی برای خریداران باشد و این جفت ارز پس از تست این محدوده حرکت نزولی شدیدی به سمت ۱.۳۵۴۰ داشته باشد.

منابع: DeltaStock و XM

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

برچسب‌ها:
  • تحلیلی
  • تحلیل تکنیکال
  • EURUSD
  • GBPUSD
  • USDJPY
0 0 رای ها
امتیاز مطلب
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
زنبیل خرید
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x