ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

امریکا دیگر نمی تواند تولیدات نفت ایران را کاهش دهد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

نفت ایران

جواد اوجی، وزیر نفت ایران، روز چهارشنبه اعلام کرد که هیچ دولت آینده‌ای در آمریکا نمی‌تواند از افزایش تولیدات و صادرات نفت ایران جلوگیری کند.

وی افزود: “با توجه به تدابیری که در دولت رئیسی در زمینه صنعت نفت اتخاذ شده است، باید اعلام کنم که هر دولتی که در آمریکا به قدرت برسد، نمی‌تواند از صادرات و تولید نفت ایران جلوگیری کند.”

طی سه سال گذشته، ایران تولید نفت خام خود را به میزان 1.4 میلیون بشکه در روز افزایش داده است. همچنین، ایران 150 پروژه در صنعت نفت را با ارزش کلی 34 میلیارد دلار راه‌اندازی کرده است.

صنعت نفت در سال گذشته با نرخ رشد 20 درصدی، بالاترین نرخ رشد در هر بخش اقتصادی ایران را داشته است.

ماه گذشته، وزیر نفت اعلام کرده بود که ایران به زودی 32 پروژه در صنعت نفت با سرمایه‌گذاری کلی 4.6 میلیارد دلاری راه‌اندازی خواهد کرد.

ایکس چیف

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از رویترز، ایران در نظر دارد تولید نفت خام خود را به 4 میلیون بشکه در روز افزایش دهد.

هیچ منبع مشخصی برای این طرح ارائه نشده است، اما در گزارش اولیه تسنیم آمده است: «شورای اقتصادی به ریاست محمد مخبر، رئیس‌جمهور موقت ایران، طرحی را تصویب کرده که تولید نفت کشور را از 3.6 میلیون بشکه در روز به 4 میلیون بشکه در روز برساند.”

ایران با وجود تحریم‌های آمریکا که بازار نفت ایران را به میزان قابل توجهی کاهش داده است، مشتاق افزایش تولید نفت خود بوده است. با این حال، ایران اخیراً افزایش صادرات نفت خام را گزارش کرده است، به طوری که میانگین روزانه سه ماهه اول بر اساس داده‌های Vortex به بالاترین میزان در شش سال گذشته و به 1.56 میلیون بشکه در روز رسیده است. سال گذشته این کشور به طور متوسط 1.29 میلیون بشکه در روز صادر کرد که 50 درصد بیشتر از سال قبل بود.

منبع: Oilprice

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی