ارانته

بی تفاوتی بایدن به بازار رمزارزها می تواند به قیمت شکست در انتخابات تمام شود

زمان مطالعه: 2 دقیقه

انتخابات و بازار رمزارزها

هیدن آدامز، بنیانگذار صرافی غیرمتمرکز یونی‌سواپ (Uniswap)، هشدار داد که دولت یک موضوع کلیدی را برای بسیاری از آمریکایی‌ها نادیده می‌گیرد و این تصمیم را با استراتژی کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون در سال 2016 مقایسه کرد.

هیدن آدامز، از رویکرد جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در قبال مقررات رمزارزها انتقاد کرد و گفت که بی‌تفاوتی دولت او نسبت به رمزارزها می‌تواند یک اشتباه محاسباتی مهم در انتخابات 2024 باشد.

آدامز در 13 مه در رسانه‌های اجتماعی هشدار داد که دولت یک موضوع کلیدی برای بسیاری از آمریکایی‌ها را نادیده می‌گیرد:

اشتباه محاسباتی کمپین بایدن این است که فکر می‌کند رمزارزها در انتخابات 2024 بی‌اهمیت خواهد بود و اجازه می‌دهد SEC و  سناتور الیزابت وارن جنگی تمام عیار – هم از نظر رای‌دهندگان و هم از نظر سرمایه، به راه بیندازند.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

نظرات بنیانگذار Uniswap ناامیدی فزاینده در جامعه رمزارزها از آنچه آنها به عنوان اقدامات نظارتی تهاجمی به رهبری کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) و منتقدان سرسختی مانند سناتور الیزابت وارن می‌دانند، منعکس می‌کند.

آدامز پیشنهاد کرد که موضع کنونی دولت بایدن می‌تواند پایگاه رای دهندگان مهم و حامیان مالی را از خود دور کند. او خاطرنشان کرد که جمهوری خواهان به طور فزاینده‌ای از رمزارزها استقبال می‌کنند و فرصتی برای جذب رای دهندگان و اهداکنندگان مالی سرخورده از بخش رمزارزها را می‌بینند. به گفته وی:

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

جمهوری‌خواهان بوی خطر را حس کردند و به سمت رمزارزها حرکت می‌کنند.»

او استدلال کرد که این تغییر می‌تواند پیامدهای قابل توجهی برای انتخابات 2024 داشته باشد و به طور بالقوه باعث تغییر آرا و حمایت مالی از دموکرات‌ها شود.

آدامز از نزدیکان بایدن و رهبری دموکرات‌ها خواست که جدی بودن وضعیت را تشخیص دهند و از موضع مطلوب‌تری نسبت به دارایی‌های دیجیتال حمایت کنند.

 رای دهندگان؛ مسئله کلیدی

دیدگاه رأی دهندگان آمریکایی نسبت به رمزارزها به سرعت در حال تغییر است. نظرسنجی اخیر نشان می‌دهد که تقریباً 60٪ از آمریکایی‌ها تا حدی با دارایی‌‌های دیجیتال آشنایی دارند و حدود 20٪ در بازار رمزارزها سرمایه گذاری کرده‌اند.

رای دهندگان جوان‌تر، به ویژه آنهایی که در گروه سنی 18 تا 34 سال قرار دارند، تمایل بیشتری به سرمایه گذاری در حوزه رمزارزها و حمایت از سیاست‌های طرفدار رمزارز نشان می‌دهند. نفوذ فزاینده این جمعیت می‌تواند در انتخابات آینده بسیار مهم باشد.

علاوه بر این، این نظرسنجی شکاف حزبی را در نگرش نسبت به رمزارزها نشان داد. جمهوری خواهان عموماً بیشتر از پذیرش و نوآوری رمزارزها حمایت می‌کنند و آن را نمادی از اصول بازار آزاد و پیشرفت تکنولوژی می‌دانند.

در مقابل، بسیاری از دموکرات‌ها از نظارت قوی‌تر برای جلوگیری از تقلب و محافظت از مصرف‌کنندگان حمایت می‌کنند که منعکس‌کننده نگرانی‌های گسترده‌تر در مورد ثبات مالی و ریسک سیستمی است.

رویکرد دولت بایدن به رمزارزها یک موضوع بحث برانگیز بوده است، و طرفداران آن استدلال می‌کنند که مقررات سخت‌تر برای محافظت از مصرف‌کنندگان و سیستم مالی ضروری است. در عین حال، منتقدان معتقدند که مقررات بیش از حد، نوآوری و رشد اقتصادی را محدود می‌کند.

با نزدیک شدن به انتخابات سال 2024، بحث در مورد مقررات رمزارزها احتمالاً تشدید خواهد شد و هر دو طرف برای حمایت از یک صنعت به سرعت در حال رشد و با نفوذ رقابت می‌کنند.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی