ارانته

پیش‌بینی رفتار دلار آمریکا پس از انتشار داده‌ های این هفته

زمان مطالعه: 4 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

مقدمه:

امروز آمار PPI و فردا گزارش آمار CPI به ما نشان می‌دهند که آیا ایالات متحده گام‌های بیشتری در روند تورم کاهنده برداشته است یا اینکه قیمت‌ها برای کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو بسیار چسبنده باقی مانده‌‎اند. مورد دوم احتمال بیشتری دارد و همچنین اگر داده‌ها طبق پیش‌بینی‌های اجماع منتشر شود، بازار فارکس می‌تواند بدون نوسانات زیاد و روند خاصی به کار خود ادامه دهد.

دلار آمریکا: امروز PPI، سخنرانی پاول و NFIB در کانون توجه قرار دارند

بازار ارز در انتظار حرکت بزرگ بعدی با توجه به تقویم شلوغ داده‌های ایالت متحده است. از تعطیلات آخر هفته، ما شاهد یک سوگیری ریسک پذیری متعادل در ارزها‌ی G10 بودیم، به طوری که ین ژاپن، فرانک سوئیس و دلار آمریکا به عنوان پناهگاه امن از ارزهای اروپایی چرخه‌ای ضعیف‌تر عمل کردند. این ممکن است نشان دهد که سرمایه گذاران تمایلی به افزایش معاملات تدافعی قبل از انتشار داده‌های تورم ایالات متحده در امروز و فردا ندارند.

گزارش CPI تأثیر بیشتری نسبت به PPI بر بازار خواهد داشت، اگرچه اخیراً شاهد حرکت دلار بر اساس داده‌های درجه دوم هم بوده‌ایم، بنابراین انتشار آمار امروز PPI برای ماه آوریل می‌تواند تاثیر زیادی بر بازار داشته باشد. انتظارات برای انتشار 0.2٪ ماهانه PPI هسته است، که با ارقام مارس مطابقت دارد – زمانی که CPI هسته عدد بالای 0.4٪% در ارزیابی ماهانه منتشر شد. همچنین شایان ذکر است که انتظارات تورمی در حال افزایش بوده است، به طوری که نظرسنجی دیروز فدرال رزرو نیویورک، انتظارات یک ساله را به بالاترین حد پنج ماهه (3.3٪) نشان داد، پس از این که دانشگاه میشیگان نیز تحولی مشابهی را گزارش کرد.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

در حالی که بازارها، بازار کار به ظاهر سرد ایالات متحده را ارزیابی می‌کنند، انتشار داده‌های این هفته ممکن است نشان دهد که تصویر تورم نامطمئن‌تر است و همچنان به حدی تورم بالا است که فدرال رزرو نتواند ارتباطات قوی داویش را اصلاح کند. پاول، رئیس فدرال رزرو، امروز بعدازظهر در رویدادی شرکت خواهد کرد، اما قبل از انتشار ارقام تورم، انحرافات عمده از لحن سیاست پولی اخیر چندان محتمل به نظر نمی‌رسد. در بخش داده‌ها، شاخص خوش‌بینی کسب‌وکارهای کوچک NFIB برای امروز وجود دارد که اخیراً به عنوان یک شاخص پیشرو عمل کرده است.

دلار پس از آخرین انتشار آمار CPI تمایلی به واکنش‌های نزولی نامتقارن نسبت به داده‌های ایالات متحده نشان داده است، بنابراین اگر کسی باور داشته باشد که احتمال یکسانی برای شگفتی صعودی یا نزولی در تورم در این هفته وجود دارد، ممکن است ریسک‌ها کمی به سمت نزولی به نظر برسند. در عمل، تورم اخیراً عمدتاً صعودی بوده است و احتمال کمی برای انتشار داده‌های تورم پایین وجود دارد.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

نتایج انتشار داده‌های امروز و فردا ممکن است به سادگی کل بحث تورم را چند هفته دیگر به تعویق بیندازند و بازار را که تا حد زیادی روایت «واگرایی» (فدرال رزرو در مقابل اروپا) را هضم کرده است، برای مدت طولانی‌تری بدون روند بگذارد. اگر داده‌های این هفته نتواند داستان متفاوتی را ارائه دهد و یک محیط کم نوسان که به نفع معاملات حملی (Carry) است، می‌تواند برای مدت طولانی‌تری ادامه داشته باشد.

یورو: داستان رشد همگرا؟

امروز، انتظار می‌رود که نظرسنجی ZEW آلمان بهبود بیشتری را در سنتیمنت نشان دهد، حتی اگر شاخص ارزیابی وضعیت فعلی (Current Conditions) منفی باقی بماند. اگر مفهوم سیاست پولی واگرا بین منطقه یورو و ایالات متحده در این مرحله پدیده جدیدی نباشد، داستان رشد آهسته همگرا (کاهش اشتغال ایالات متحده، بهبود چشم انداز منطقه یورو) ممکن است از این نوع چرخش عمده از یورو به دلار که در ماه گذشته به دلیل تفاوت نرخ بهره دو منطقه یورو و ایالالت متحده به وجود آمد، جلوگیری کند.

امروز، همچنین نات و ایزابل اشنابل از بانک مرکزی اروپا سخنرانی خواهند کرد. آن‌ها دو عضو هاوکیش بانک مرکزی اروپا هستند و احتمالاً می‌توانیم انتظار برخی سخنان احتیاطی در مورد برنامه‌های سیاست پولی تسهیلی فراتر از ماه ژوئن را داشته باشیم.

جفت ارز EURUSD توسط داده‌های ایالات متحده در چند روز آینده حرکت خواهد کرد. اگر شاهد غافلگیری قابل توجهی نباشیم، این جفت ارز احتمالا قادر خواهد بود در اطراف سطح 1.0800 به نوسان خود ادامه دهد.

پوند: دستمزد بالاتر از حد انتظار است، اما فاکتور تغییر دهنده بازی برای بانک مرکزی انگلیس نخواهد بود

آخرین داده‌های دستمزد در بریتانیا کمی بالاتر از حد انتظار منتشر شد، اما به نظر می‌رسد که عمدتاً به دستمزد بخش دولتی مرتبط است. رشد دستمزد بخش خصوصی مطابق انتظارات گزارش شد و این همان چیزی است که بانک مرکزی انگلیس توجه بیشتری به آن دارد. گفتنی است، با توجه به اینکه این ارقام اخیراً نوسانات بیشتری داشته‌اند، بانک مرکزی انگلیس نشان داده است که وزن کمتری نسبت به قبل به آنها می‌دهد. تورم خدمات در هفته آینده در نهایت چیزی است که داستان کاهش نرخ بهره را در ماه ژوئن ممکن یا غیر‌ممکن خواهد کرد (بازار در حال حاضر احتمال 50 درصدی را قیمت گذاری می‌کند). در همین حال، پیش‌بینی بر این است که ارقام بیکاری یا اشتغال بسیار غیر قابل اطمینان هستند و باید نادیده گرفته شوند.

جفت ارز EURGBP تقریباً بدون تغییر پس از انتشار داده‌ها در محدوده 0.859 معامله می‌شود، اما نشانه‌هایی برای روند نزولی وجود دارد. دیدگاه موسسه ING به طور کلی در مورد این جفت ارز صعودی باقی مانده است، اما این موسسه تصدیق می‌کند که یک حرکت صعودی قابل توجه ممکن است نیاز به کمی صبر داشته باشد و به طور بالقوه تنها در تابستان، زمانی که پیش‌بینی می‌شود بازارها کاهش نرخ بهره را فراتر از ماه اوت تهاجمی‌تر قیمت گذاری کنند، محقق خواهد شد.»

منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی