ارانته

کاهش کارمزدهای بیت کوین پس از هاوینگ

زمان مطالعه: 2 دقیقه

هاوینگ بیت کوین

کارمزد تراکنش‌های بیت کوین پس از هاوینگ به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

بیت کوین (BTC) هفته را با ثبات آغاز کرد و در محدوده بالاتر از 65800 دلار معامله می‌شد، در حالی که کارمزد تراکنش‌ها پس از هاوینگ به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

شاخص hashprice

داده‌های درون زنجیره‌ای از Mempool.space نشان می‌دهد که تراکنش‌های با اولویت متوسط اکنون 8.48 دلار قیمت دارند در حالی که تراکنش‌های با اولویت بالا 9.32 دلار هزینه دارند.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

بلافاصله بعد از هاوینگ، این کارمزدها به بیش از 146 دلار برای تراکنش با اولویت متوسط و 170 دلار برای تراکنش با اولویت بالا افزایش یافته بودند.

کارمزد بیت کوین

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

شاخص هش پرایس (The hashprice index)، معیاری است که توسط Luxor برای تعیین مقداری که یک استخراج کننده می‌تواند انتظار کسب درآمد از یک مقدار هش ریت را داشته باشد، نیز از 182.98 دلار در هر هش در روز به 81 دلار کاهش یافته است، که سطحی پایین‌تر از سطح قبل از هاوینگ است.

در حالی که استخراج‌کنندگان بیت‌کوین پیش‌بینی می‌کردند که هاوینگ به طور قابل‌ توجهی درآمدها را کاهش دهد، معرفی پروتکل Runes توسط کیسی رودارمور– که برای ایجاد توکن‌های قابل تعویض روی بیت‌کوین طراحی شده و در زمان هاوینگ فعال شد – با توجه به سطح فعالیتی که در درون زنجیره ایجاد کرد، پادزهر این مسئله شد و کارمزدها افزایش یافت.

در عوض، طبق گفته Magic Eden، در روزهای ابتدایی پس از هاوینگ، قیمت کف (floor) مجموعه NFT Runestone تقریباً 50٪ در 24 ساعت گذشته کاهش یافته است و قیمت کف نزدیک به 0.037 بیت کوین است. در حالی که مجموعه‌های اردینالز (Ordinals) مانند Bitcoin Pullets و NodeMonkes بر اساس داده‌های CoinGecko به ترتیب 11% و 8% افزایش یافته‌اند.

لازم به ذکر است که این مجموعه‌های اردینالز کارمزد تراکنش‌های قابل‌توجهی را نیز ایجاد می‌کنند، اما به نظر نمی‌رسد همان منبع درآمدی که بسیاری از Runes انتظار داشتند، باشند.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی