ارانته

الگوی کارمزد تراکنش‌های بیت ‌کوین در آستانه‌ی هاوینگ دوباره ظاهر شد!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

الگوی کارمزد تراکنش‌های بیت ‌کوین در آستانه‌ی هاوینگ دوباره ظاهر شد!

بر اساس داده‌های گلس‌نود، کارمزد تراکنش‌های بیت ‌کوین (BTC) در سال ۲۰۲۴ روندی کاهشی داشته، اما با افزایش‌های لحظه‌ای همراه بوده است. بر خلاف سال ۲۰۲۳، میانگین کارمزد تراکنش‌ها با افزایش قابل توجهی نسبت به میانگین ۵۰۰ هزار دلاری سال گذشته، در حال حاضر بین ۱ تا ۲ میلیون دلار در روز قرار گرفته است. لازم به ذکر است که تراکنش‌های ثبت اطلاعات روی بلاکچین بیت‌ کوین، به خصوص در نوامبر تا دسامبر ۲۰۲۳، باعث افزایش قابل توجه کارمزدها شد و حتی در دو هفته پایانی دسامبر و به طور خلاصه در ۳ فوریه از کارمزدهای اتریوم (ETH) پیشی گرفت. با این حال، اتریوم از آن زمان تاکنون جایگاه غالب خود را حفظ کرده است.

الگوی کارمزد تراکنش‌های بیت ‌کوین در آستانه‌ی هاوینگ دوباره ظاهر شد!

در حال حاضر، میانگین کارمزد هر بلاک بیت ‌کوین تقریباً ۰.۴ BTC است که نزدیک به پایین‌ترین میزان کارمزد در این دوره به شمار می‌رود. بد نیست بدانید کارمزد هر بلاک بیت ‌کوین اخیراً از ۰.۱ BTC افزایش یافته است. این روند، الگوی مشاهده‌شده قبل از هاوینگ‌های قبلی بیت‌ کوین را نشان می‌دهد که با کارمزدهای پایین قبل از هاوینگ و افزایش بعدی کارمزدها در بازارهای صعودی همراه بوده است. بر اساس داده‌های گلس‌نود، در طول تاریخ بیت ‌کوین، از جمله سه مورد در سال ۲۰۲۳، میانگین کارمزد پرداختی به ازای هر بلاک، شش بار از پاداش استخراج هر بلاک فراتر رفته است.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

الگوی کارمزد تراکنش‌های بیت ‌کوین در آستانه‌ی هاوینگ دوباره ظاهر شد!

با نزدیک شدن به هاوینگ‌ بیت ‌کوین که در ۱۰ روز آینده رخ خواهد داد، روندهای تاریخی نشان می‌دهند افزایش قیمت BTC پس از اتمام این رویداد، می‌تواند با افزایش مجدد کارمزدها همراه باشد.

منبع

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی