ارانته

آینده اتریوم در دستان راه‌حل‌های لایه ۲: رهایی از کندی و کارمزدهای بالا!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

آینده اتریوم در دستان راه‌حل‌های لایه ۲: رهایی از کندی و کارمزدهای بالا!

ون‌اک (VanEck)، یک موسسه مالی بزرگ مستقر در نیویورک، دیدگاه‌هایی را درباره راه‌حل‌های لایه ۲ (L2) اتریوم (ETH) به اشتراک گذاشته است. این شرکت ارزشی یک تریلیون دلاری را برای L2ها پیش‌بینی می‌کند و توان آن‌ها برای عملکرد بهتر از اتریوم را عنوان می‌نماید.

فناوری‌های L2 مانند ZK-Rollupها و Optimistic Rollupها با پردازش تراکنش‌ها خارج از بلاکچین اصلی، مشکل مقیاس‌پذیری را حل می‌کنند. این امر می‌تواند آنها را قادر سازد تا با توجه به محدودیت‌های تراکنش بلاکچین اصلی، از نظر درآمدزایی از اتریوم پیشی بگیرند.

با وجود چشم‌انداز مثبت برای راه‌حل‌های لایه ۲، ون‌اک همچنان نسبت به اکثر توکن‌های L2 محتاط است. ون‌اک استدلال می‌کند این توکن‌ها به‌عنوان ارز اصلی در اکوسیستم خود کاربرد ندارند. با این حال، ظهور Rollup‌هایی که به برنامه‌های کاربردی خاص مانند شبکه‌های اجتماعی خدمات می‌دهند را مناسب می‌خواند. ون‌اک، اپتیمیسم (OP)، آربینروم (ARB) و چند مورد دیگر را به عنوان L2های پیشرو معرفی می‌کند و موفقیت آن‌ها را به اکوسیستم‌های پویا و توزیع‌های راهبردی توکن‌های اصلی خود (ایردراپ‌ها) نسبت می‌دهد.

ون‌اک بر نقش ایردراپ‌ها در موفقیت L2ها تاکید زیادی دارد

بر اساس گزارش ون‌اک، آربیتروم و اپتیمیسم به عنوان برترین‌ها در فضای L2ها ظهور کرده‌اند. در واقع، توسعه اکوسیستم‌های جذاب برای موفقیت آن‌ها بسیار مهم بوده است. این دستاوردها با استفاده موثر از ایر‌دراپ‌ها که توجه زیادی را از جامعه رمزارزها به خود جلب کرده است، همسو هستند. داده‌های DefiLlama نشان می‌دهد آربیتروم با ۳.۱۸ میلیارد دلار در رتبه پنجم کل ارزش قفل‌شده (TVL) قرار دارد و اپتیمیسم به در جایگاه ششم قرار دارد.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

ون‌اک موفقیت L2ها را با استفاده از معیارهای مختلف از جمله هزینه تراکنش و تجربه کاربری، ارزیابی می‌کند. ون‌اک همچنین مفروضات اعتماد، اندازه اکوسیستم و تجربه توسعه‌دهنده را در نظر می‌گیرد. این معیارها به ارزیابی رشد و پذیرش L2ها کمک می‌کنند.

ETFهای اتریوم چه تأثیری می‌گذارند؟

تشدید یا تسهیل فشارهای نظارتی همچنان بر بازار ارزهای دیجیتال تأثیر می‌گذارد. اخیراً، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) تصمیم خود را در مورد درخواست صندوق قابل معامله در بورس (ETF) اتریوم ون‌اک به تعویق انداخت. این تاخیر که مهلت صدور حکم را تا 23 مه 2024 تمدید می‌کند، نشان‌دهنده تشدید فشارهای نظارتی است. در واقع، تردید SEC به ما می‌گوید ناامنی‌های زیادی در مورد درخواست‌های ETF مبتنی بر اتریوم است.

در همین حال، ویتالیک بوترین، هم‌بنیان‌گذار اتریوم، دوباره به مفهوم راه‌حل‌های لایه ۳ (L3) پرداخت. او تاکید کرد برای کارآمد بودن رویکرد لایه‌بندی، لایه‌های مختلف باید اهداف متمایز داشته باشند.

منبع

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی