ارانته

آیا تاخیر SEC در تایید ETF اتریوم به پایان می‌رسد؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

آیا تاخیر SEC در تایید ETF اتریوم به پایان می‌رسد؟

بلک‌راک و گری‌اسکیل پس از اینکه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) اوایل این هفته تصمیم خود را در مورد چندین درخواست برای صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) اتریوم به تعویق انداخت، اصلاحاتی را در درخواست‌های خود برای این صندوق‌ها ارائه کردند.

در یک به‌روزرسانی مربوط به ثبت ۱۹-B-۴، غول سرمایه‌گذاری بلک‌راک خواستار ایجاد و بازخرید نقدی به جای پرداخت‌های عینی است و اشاره می‌کند که شرکت‌کنندگان مجاز تنها وجه نقد را برای ایجاد سهام تحویل می‌دهند و در زمان بازخرید سهام نیز فقط وجه نقد دریافت می‌کنند. علاوه بر این، شرکت‌کنندگان مجاز به طور مستقیم یا غیرمستقیم، اتریوم را به عنوان بخشی از فرآیند ایجاد یا بازخرید، نگهداری، تحویل یا دریافت نمی‌کنند.

در واقع، این به‌روزرسانی با ساختار سایر درخواست‌های ETF اتریوم و همچنین صندوق‌های قابل معامله در بورس تایید‌شده‌ بیت‌ کوین در ایالات متحده مطابقت دارد.

در همین حال، گری‌اسکیل ثبت S-3 را به عنوان بخشی از تلاش خود برای تبدیل صندوق موجود به یک صندوق ETF اتریوم ارائه کرده است. از آنجایی که صندوق ETF اتریوم گری‌اسکیل از قبل در SEC ثبت شده است، این مدیر دارایی می‌توانست فرم S-3 را به جای فرم S-1 ارائه دهد.

شایان ذکر است صندوق ETF اتریوم پیشنهادی گری‌اسکیل، سهام خود را در بازار بورس نیویورک با نماد ETHE لیست خواهد کرد.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

همزمان، گری‌اسکیل یک سند ثبت فرم S-1 را برای یک ETF کوچک اتریوم ارائه کرد که آن هم در بازار بورس نیویورک با نماد ETH معامله خواهد شد. این حرکت با پیشنهاد لیست کردن یک ETF کوچک بیت‌ کوین با کارمزدهای پایین‌تر از محصول اصلی آن‌ها مطابقت دارد، محصولی که از زمان راه‌اندازی در ژانویه شاهد خروج میلیاردها دلار بوده است.

این موج از پرونده‌ها پس از اعلامیه‌ی دیروز SEC مبنی بر به تعویق انداختن تصمیم خود در مورد پیشنهادات ETF اتریوم از گری‌اسکیل و غول مالی فرانکلین تمپلتون صورت گرفت.

پس از اینکه SEC با اکراه چندین ETF بیت ‌کوین را در ژانویه تایید کرد، امیدها در ابتدا بر این بود که این نهاد نظارتی به سرعت مجوز صندوق‌های قابل معامله در بورس اتریوم را نیز تایید کند، اما خوش‌بینی در میان ناظران ETF کاهش یافته است. اوایل این ماه، جی‌ پی مورگان پیش‌بینی کرد که تا ماه مه، احتمال تایید ETF اتریوم بیش از ۵۰ درصد نیست.

در همین حال، بلومبرگ بر پیش‌بینی خود مبنی بر اینکه تا مهلت ۲۳ مه آینده، احتمال تایید ETFهای اتریوم بیش از ۲۵ درصد نیست، تاکید کرد. جیمز سیفارت، تحلیلگر ETF بلومبرگ، پس از ارائه درخواست‌ها در توییتر نوشت: «به طور قطع غول‌های مالی این مبارزه را رها نخواهند کرد.»

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی