ارانته

آیا تقاضای بالا چین برای طلا می‌ تواند مانع افت بیشتر آن شود؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

تقاضای طلا چین

طلا در این هفته متحمل ضررهای قابل توجهی شده است چرا که سرمایه گذاران سفته باز روی اقدامات فدرال رزرو تمرکز کرده‌اند تا چرخه کاهش نرخ بهره خود را تا پس از تابستان یا حتی پس از انتخابات 2024 ایالات متحده در نوامبر به تعویق بیندازند.

اگرچه قیمت‌ طلا در کوتاه‌مدت امکان افت بیشتر را دارد، یک شرکت تحقیقاتی خاطرنشان کرد که تقاضای از سوی سرمایه‌گذاران چینی و دیگر کشورهای آسیایی همچنان قوی است و باید تا سال 2024 به حمایت از قیمت‌های بالاتر ادامه دهد.

چرا آکادمی ماکروترید؟

با عضویت در آکادمی ماکروترید، شما تحلیل فاندامنتال بازار فارکس را در کنار سیگنال، آموزش و گفتگو با تحلیلگران و اعضای آکادمی دریافت خواهید کرد.

عضویت رایگان

آکادمی

تقاضای طلا در چین به قدری قوی بوده است که سرمایه گذاران خرد از اواخر سال 2023 پریمیوم بالایی را پرداخت کرده‌اند. پریمیوم معامله شده در بورس طلای شانگهای به طور مداوم حدود 40 دلار بالاتر از معیار تعیین شده توسط انجمن بازار شمش لندن در سال 2024 بوده است.

در یک گزارش تحقیقاتی ، تحلیلگران متالز فوکوس (Metals Focus) خاطر نشان کردند که از نظر تاریخی، سرمایه‌گذاران آسیایی با افزایش قیمت طلا، اقدام به فروش کردند. با این حال، این بار متفاوت بوده است، چرا که تقاضا برای شمش فیزیکی قوی باقی مانده است آن هم در حالی که قیمت طلا به رکورد 2400 دلار رسیده است.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

اگرچه افزایش شدید قیمت بر مصرف جواهرات تاثیر گذاشته است، انتظارات رشد قیمت (و فقدان گزینه‌های سرمایه گذاری جایگزین در برخی کشورها) در واقع به افزایش تقاضا برای شمش و سکه کمک کرده و مقیاس سود در آسیا و خاور میانه را محدود کرده است. تحلیلگران در گزارش اخیر خود گفتند. حتی با کاهش بیشتر سرمایه‌گذاری خرده‌ فروشی غرب، انتظار می‌رود فروش جهانی شمش‌ها و سکه‌ها در سال 2024 اندکی بیشتر شود.

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

متالز فوکوس اعلام کرد که انتظار دارد در سال جاری شاهد تقاضای سالم طلا در چین باشد و این افزایش بیشتر از افزایش 28 درصدی در سال 2023 باشد.

تحلیلگران خاطرنشان کردند که یک عامل مهم دیگر برای افزایش تقاضا طلا در چین وجود دارد. سرمایه گذاران گزینه‌های بسیار کمی برای محافظت از ثروت خود در برابر افزایش عدم اطمینان اقتصادی دارند.

شایان ذکر است که در سال 2023، کل مساحت و فروش مسکن تجاری فروخته شده در چین به ترتیب 8.5% و 6.5% نسبت به سال قبل کاهش داشته است. متالز فوکوس گفت، با توجه به بازارهای سهام، شاخص ترکیبی شانگهای و شاخص شنژن در بیشتر سال گذشته تحت فشار بودند، در حالی که به نظر می‌رسد بهبود اخیر آنها متوقف شده است. “همه اینها به جذابیت طلا به عنوان یک دارایی امن و متنوع کننده پرتفوی در بین سرمایه گذاران کمک می‌کند.”

تحلیلگران همچنین خاطرنشان کردند که مصرف کنندگان اقدامات دولت را دنبال می‌کنند، چرا که بانک خلق چین به مدت 17 ماه متوالی طلا خریده است.

به گفته تحلیل‌گران: تمایل مداوم بانک خلق چین به طلا، به احتمال زیاد باور سرمایه گذاران محلی به این فلز را تقویت کرد و نقش آن را به عنوان یک پوشش ریسک در برابر آشفتگی بازار و بی ثباتی مالی تقویت کرد.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی