ارانته

داده ها مسیر حرکت دلار را مشخص خواهد کرد

زمان مطالعه: 4 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

مقدمه

امروز توجه زیادی به داده تغییرات فصلی شاخص قیمت تولید ناخالص داخلی ایالات متحده (GDP Price) در سه ماهه اول و معنای آن برای انتشار رقم PCE هسته برای ماه مارس در روز جمعه، خواهد بود. تحلیلگران به دومین نقطه اعشار در داده امروز نگاه خواهند کرد تا استنباط کنند که آیا عدد فردا بر اساس اجماع 0.3٪، 0.4٪ یا 0.2٪ خواهد بود. نتیجه آن پیامدهایی برای دلار خواهد داشت.

چرا آکادمی ماکروترید؟

با عضویت در آکادمی ماکروترید، شما تحلیل فاندامنتال بازار فارکس را در کنار سیگنال، آموزش و گفتگو با تحلیلگران و اعضای آکادمی دریافت خواهید کرد.

عضویت رایگان

آکادمی

دلار آمریکا: به دنبال نشانه‌ها در داده‌های سه ماهه اول

این هفته گمانه زنی‌های زیادی در مورد نتیجه انتشار داده‌های PCE ایالات متحده برای ماه مارس وجود دارد. به یاد داشته باشید که این معیار ترجیحی فدرال رزرو برای نرخ تورم است، و اجماع قوی 0.3 درصد نرخ تورم در ارزیابی ماهانه وجود دارد. چنین نتیجه‌ای دوباره برای روایت تورم کاهنده فدرال رزرو بسیار مهم خواهد بود و انتظارات از چرخه سیاست‌های تسهیلی فدرال رزرو در سال 2024 را مهار می‌کند. در حال حاضر تنها 41 نقطه پایه از سیاست‌های تسهیلی فدرال رزرو قیمت گذاری شده است.

اما انتشار امروز داده‌های شاخص قیمت تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول 2024 می‌‌تواند سرنخ‌هایی برای عدد فردا ارائه دهد. این داده‌ها به صورت سه ماهه در ارزیابی سالانه منتشر می‌شود و اجماع برای داده امروز 3.4 درصد است. انتشار 3.42% برای داده‌های سه ماهه اول امروز به معنای انتشار 0.3% ماهانه برای داده‌های فردا است، در حالی که رقم 3.40% به معنای انتشار 0.2% ماهانه برای داده‌های فردا خواهد بود. به همین ترتیب، انتشار 3.55 درصدی نشان دهنده رقم بسیار بد 0.4 درصدی است.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

به طور خلاصه، داده سه ماهه اول امروز می‌تواند کاملاً محرک بازار باشد. ما فکر می‌کنیم که ریسک‌های ناشی از این داده برای دلار زیاد باشند. خرید دلار یک معامله کاملا شلوغ است و فروش نسبتاً شدید دلار در اوایل این هفته به دلیل داده ضعیف PMI ایالات متحده به عنوان یادآوری این موضوع بود که موقعیت‌های خرید دلار آسیب پذیر هستند. با این حال،، نشانه‌هایی از انتشار 0.4% داده فردا می‌تواند منجر به کاهش انتظارات فدرال رزرو به تنها 25 نقطه پایه شود و DXY را به 106.50 – و شاید 107.00 بازگرداند. چنین نتیجه‌ای احتمالاً USDJPY را دوباره به شدت افزایش می‌دهد و ریسک مداخله را بیشتر می‌کند.

یورو: همچنان در حال تقلا

جفت ارز EURUSD این هفته به دلیل شرایط ژئوپلیتیکی آرام‌تر و برخی نشانه‌های در حال ظهور رشد در اقتصاد ناحیه یورو، ثباتی پیدا کرده است. در کمال تعجب، کاهش نرخ بهره در ماه ژوئن از سوی بانک مرکزی اروپا هنوز به طور کامل قیمت گذاری نشده است (تنها 73 درصد احتمال دارد) و به نظر می‌رسد بانک مرکزی اروپا پیام‌ها را به دقت مدیریت می‌کند که بعد از کاهش نرخ در ژوئن چه اتفاقی خواهد افتاد.

جفت ارز EURUSD با انتشار داده‌های امروز ایالات متحده هدایت می‌شود. از نظر تکنیکال، EURUSD ممکن است در اطراف سطوح فعلی (1.0710) متوقف شود و هر شکستی بالاتر از 1.0725/45 امروز (در صورتی که داده‌های قیمت ایالات متحده در سمت ضعیف باشد) باید باعث ارزیابی مجدد سناریوی کوتاه مدت 1.05 در EURUSD شود.

امروز در فضای بازارهای نوظهور، جلسه نرخ بهره بانک مرکزی ترکیه برگزار می‌شود. محمد مرجان، اقتصاددان ارشد ترکیه در موسسه ING، عقیده دارد که پس از افزایش غیرمنتظره 500 نقطه پایه‌ای نرخ بهره در ماه گذشته، به علاوه مجموعه بزرگی از اقدامات احتیاطی کلان، بانک مرکزی ترکیه ترجیح می‌دهد تاثیر سیاست‌های انقباضی را بر چشم انداز تورم ببیند و نرخ بهره بدون تغییر در این ماه 50 درصد باقی بماند.

پوند: شروع غلط برای فشار فروش

در حالی که در اوایل هفته برای یک گام نزولی دیگر در پوند هیجان زده بودیم، پیل، اقتصاددان ارشد بانک مرکزی انگلس، آب سرد را روی فروش پوند ریخت. این امر بازار را در مورد تصمیمات افراد داخلی کمیته سیاست پولی بریتانیا کمی سردرگم می‌کند. موسسه ING تمایل دارد پوند امسال پایین بیاید چرا که نرخ بهره محدود کننده 5.25 درصدی برای اقتصادی که دارای شکاف تولید منفی است، عامل منفی است. با این حال، زمان فشار فروش در پوند کمی نامشخص است.

موسسه ING پیش‌بینی می‌کند که احتمال یک تغییر قابل توجه در پیام‌های بانک مرکزی انگلیس در نشست 9 مه پس از نظرات پیل کاهش یافته است. اگرچه، EURGBP احتمالا اکنون می‌تواند در محدوده 0.8550-0.8650 کمی بالاتر معامله شود.

ین: مداخله زیرنظر است

جفت ارز USDJPY اکنون بالاتر از محدوده 155 معامله می‌شود که سطحی است که پیش‌تر انتظار می‌رفت مداخله در بازار فارکس توسط ژاپن آغاز شود. در حالی که ما معتقدیم نشست سه جانبه هفته گذشته وزرای دارایی ایالات متحده، ژاپن و کره برای ماجرای مداخله مهم بود، بیانیه مطبوعاتی مشترک برای مداخله ضروری بود اما کافی نبود. شرایط بازار باید این کفایت را تعیین کند و می‌توان گفت که ما هنوز به آن سطح نرسیدیم.

به عنوان مثال، زمانی که بانک مرکزی ژاپن برای اولین بار در بازار مداخله کرد تا در سپتامبر 2022 طی یک روز 20 میلیارد دلار بفروشد، نوسانات ضمنی USDJPY یک ماهه در محدوده 12 تا 15 درصد بود و USDJPY نرخ 20 روزه تغییر را در منطقه 5-8٪ مشاهده کرده بود. در حال حاضر، نوسانات یک ماهه هنوز زیر 10 درصد است و نرخ تغییر 20 روزه بسیار کم‌تر و نزدیک به 3 درصد است. بنابراین برای ژاپنی‌ها سخت خواهد بود که استدلال کنند که به حرکات بی‌نظم بازار فارکس پاسخ می‌دهند یا خیر.

اگر داده‌های فردا ایالات متحده به انتشار 0.4 درصدی PCE اشاره کنند، USDJPY می‌تواند به 156/157 برسد و ما را به مداخله بانک مرکزی ژاپن نزدیک‌تر کند.

منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی