بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

چین محدودیت‌های واردات طلا را کاهش می‌دهد

طلا چین

به گفته منابع صنعت شمش، چین تا حدی محدودیت‌های واردات طلا را لغو کرده است و محدودیت‌هایی را که از ماه مه 300 تا 500 تن از این فلز به ارزش 15 تا 25 میلیارد دلار به قیمت‌های فعلی را وارد این کشور کرده، کاهش داده است.

رویترز هفته گذشته گزارش داد، بانک مرکزی چین برای چند ماه سهمیه واردات را به بانک‌های تجاری که مسئول بیشتر طلای وارد شده به این کشور هستند، کاهش داده یا سهمیه واردات را نداده است.

منابع گفتند که این اقدامات احتمالاً برای کاهش خروج سرمایه و تقویت یوان طراحی شده بود که به دلیل اختلاف تجاری با ایالات متحده بر اقتصاد چین به پایین‌ترین حد در 11 سال اخیر در برابر دلار سقوط کرده است.

سه نفر با آگاهی مستقیم از این موضوع در لندن و آسیا – بدون مشخص کردن مقدار دقیق، گفتند بانک مرکزی هفته گذشته مجدداً شروع به صدور سهمیه کرد، اما برای مقادیر کمتر طلا نسبت به حد معمول.

یکی از منابع گفت: «مقداری (سهمیه) داده شده است» و افزود که اینها «کمتر از حد معمول» بوده است.

منبع دیگری گفت که این “لغو جزئی” محدودیت‌ها است.

بانک مرکزی چین به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

دوره مستر کلاس طلا

  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا
دوره طلا

چین بزرگترین واردکننده طلا در جهان است و بر اساس اطلاعات گمرکی این کشور، سال گذشته حدود 1500 تن فلز به ارزش 60 میلیارد دلار – معادل یک سوم کل عرضه جهان – وارد این کشور شد.

تقاضای چین برای جواهرات طلا، شمش‌های سرمایه گذاری و سکه در دو دهه گذشته سه برابر شده است چرا که این کشور به سرعت ثروتمندتر شده است. طبق داده‌های رسمی، ذخایر رسمی طلای چین در همین حین پنج برابر افزایش یافت و به نزدیک به 2000 تن رسید.

پکن قبلاً اقداماتی را برای جلوگیری از خروج سرمایه در زمانی که پولش ضعیف شده بود، انجام داده است. منابع گفته‌اند که این مراحل شامل محدودیت‌‌هایی برای واردات طلا در سال 2016 است.

هیچ داده روشنی برای خروج سرمایه وجود ندارد، اما معیاری از تراز پرداخت‌های چین به نام اشتباهات و حذفیات حاکی از خروج 88 میلیارد دلاری در سه ماه اول سال جاری است که بیشترین رکورد ثبت شده است.

ارقام گمرک چین نشان می‌دهد که این کشور در ماه‌های مه و ژوئن 228 تن طلا کمتر از دو ماه مشابه سال 2018 وارد کرده است.

به گفته کارشناسان صنعت شمش، تا اواسط ماه اوت، از ماه مه تا کنون 500 تن طلای کمتری نسبت به مدت مشابه سال گذشته وارد چین شده است.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟