ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

شروع طوفانی دلار در آغاز هفته

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

مقدمه

داده‌های بهتر PMI تولیدی موسسه ISM در ایالات متحده، تفاوت‌های نرخ بهره دلار را به بالاترین سطوح از اواخر سال 2022 رسانده است. شتاب دلار افزایش یافته است، اما داده‌های اشتغال امروز JOLTS در ایالات متحده مهم خواهد بود. هر گونه اعداد کمتر که در اینجا حاکی از تعادل بهتر در بازار کار باشد، می‌تواند باعث افزایش ارزش دلار شود.

تخفیف پرارپ

دلار آمریکا: داد‌ه‌های JOLTS در کانون توجهات

شاخص DXY اکنون بالای 105 معامله می‌شود و در قوی‌ترین سطح خود از اواسط نوامبر گذشته قرار دارد. این رشد در ادامه رشد اواخر هفته گذشته، زمانی که کریستوفر والر، رئیس فدرال رزرو، سخنرانی کمتر داویشی ایراد کرد، است.

از آن زمان، داده‌های مربوط به هزینه‌کردها و قیمت‌های فوریه PCE در سمت قوی قرار گرفتند و بازارها دیروز به نرخ PMI تولیدی موسسه ISM که به بالای 50 بازگشت، در کنار یک مولفه پرداخت با قیمت‌های بالاتر واکنش نشان دادند. در حالی که در اوایل هفته گذشته 80 نقطه پایه کاهش نرخ بهره در سال 2024 توسط بانک مرکزی آمریکا پیش بینی می‌شد، بازارها در حال حاضر تنها 69 نقطه پایه را قیمت گذاری می‌کنند.

ایکس چیف

با نگاهی به آینده، این هفته بسیاری از اعضای بانک مرکزی آمریکا سخنرانی خواهند داشت. با توجه به جهت حرکت داده‌های ایالات متحده، اخیرا به نظر می‌رسد سخت است که انتظار سخنرانی داویش جدیدی داشته باشیم. هر تغییری در این قدرت دلار (اگر اتفاق بیفتد) باید مبتنی بر داده‌ها باشد. علاوه بر انتشار روز جمعه داده NFP برای ماه مارس، موسسه ING داده JOLTS امروز را به عنوان یک انتشار داده مهم در این هفته انتخاب می‌کند.

این داده امروز در ساعت 17:30 به وقت ایران منتشر خواهد شد. سخنرانان فدرال رزرو داده‌های JOLTS را به عنوان نمونه‌ای از تقاضای مازاد در بازار کار شناسایی کرده‌اند که در طول همه‌گیری ویروس کرونا دیده می‌شد و اکنون در حال تغییر است. بازارها انتظار دارند امروز رقم JOLTS کمی پایین‌تر باشد، اما هر کاهش شدید در نرخ فرصت‌های شغلی باعث تعادل بسیار بهتر در بازار کار و فشار کمتر برای دستمزدهای بالاتر می‌شود. ما این داده‌ها را به‌عنوان محرک بالقوه بازار می‌بینیم که اگر ملایم باشد، می‌تواند برخی از افزایش‌های دلار را که اواخر هفته گذشته مشاهده شد، معکوس کند.

چرا آکادمی ماکروترید؟

با عضویت در آکادمی ماکروترید، شما تحلیل فاندامنتال بازار فارکس را در کنار سیگنال، آموزش و گفتگو با تحلیلگران و اعضای آکادمی دریافت خواهید کرد.

عضویت رایگان

آکادمی

با این حال، اگر داده‌های امروز JOLTS ضعیف منتشر شود، اختلاف نرخ‌های گسترده‌تر ایالات متحده هشدار می‌دهد که DXY می‌تواند به راحتی بالای منطقه 105.00 در اوایل هفته معامله شود.

یورو: نمی‌توان با اختلاف نرخ گسترده‌تر بحث کرد

اختلاف نره سواپ دو ساله EURUSD در حال حاضر 145 نقطه پایه است که به نفع دلار است. این سطح حمایت کننده‌ترین حالت برای نرخ دلار از دسامبر 2022 است. جای تعجب نیست که EURUSD به راحتی زیر 1.0800 معامله می‌شود. محدوده‌های کف 1.0695/1.0700 که در اواسط فوریه دیده شد در حال حاضر هدف کوتاه مدت هستند. همانطور که در بالا گفته شد، داده JOLTS مشخص خواهد کرد که آیا EURUSD امروز به زیر 1.0700 خواهد رفت یا خیر، اما داده ضعیف JOLTS همچنین می‌تواند منجر به بازگشت به محدوده 1.0770/80 شود.

در ناحیه یورو امروز بانک مرکزی اروپا نظرسنجی انتظارات تورمی مصرف کننده خود را در ماه مارس منتشر می‌کند. انتظار می‌رود انتظارات سه ساله CPI به 2.4 درصد در سال کاهش یابد – پایین‌ترین سطحی که از زمان عقب نشینی از اوج‌ های همه گیری ویروس کرونا مشاهده شده است. نرخ پایین در این آمار بازار را به سمت کاهش 90 نقطه پایه‌ای نرخ بهره بانک مرکزی اروپا در سال جاری (با اولین کاهش نرخ بهره به طور قیمت کامل گذاری در ماه ژوئن) نگران می‌کند و EURUSD را در سمت ضعیف نگه می‌دارد.

پوند: رشد خود را حفظ می‌کند

پوند شاید بهتر از آن چیزی که کسی انتظارش را داشت، به خصوص پس از چرخش داویش بانک مرکزی انگلیس در چند هفته گذشته، عمل کرده است. EURGBP نزدیک به 0.8550 باقی می‌ماند، در حالی که پیش‌بینی می‌شد به سطح 0.8600 برسد. روند قیمت‌ها مطمئناً در جهت درستی برای بانک مرکزی انگلیس حرکت می‌کند، اما شاید این مواجهه کمتر بریتانیا با بخش تولیدی تحت فشار است که EURGBP را پایین نگه می‌دارد.

یک هفته آرام برای داده‌ها و سخنرانی اعضای بانک مرکزی انگلیس را پیش رو داریم، اما داده‌های نهایی PMI بخش تولیدی و ترکیبی ممکن است پوند را حمایت کنند – در صورتی که با قرائت‌های قوی تأیید شوند.

منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی