ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

محرک رشد طلا چیست و طلا تا کجا رشد خواهد کرد؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

رشد طلا

در ابتدای ماه مارس، قیمت طلا به شدت افزایش یافت و از سطوح حدود 2050 دلار به بالاترین سطح تاریخ بالای 2200 دلار در هر اونس رسید. چندین محرک عامل این حرکت صعودی بودند.

محرک‌ اول این بود که جریان‌های ورودی به سمت بازار مالی طلا (XAUUSD) افزایش یافت و افزایش قابل توجهی در قردادهای آتی بلند مدت خرید مشاهده شد که نشان می‌دهد سرمایه گذاران نهادی ریسک خود را در معرض طلا افزایش دادند. دوم، بانک‌های مرکزی به خرید تهاجمی طلای فیزیکی ادامه دادند و آخرین داده‌ها حاکی از خریدهای سنگین از ابتدای سال در حدود 40 تن در ماه است. ما فکر می‌کنیم که خریدهای بانک مرکزی تاثیر زیادی بر بازار دارد. شورای جهانی طلا معتقد است که قیمت‌ها در نتیجه خریدهای مداوم بانک مرکزی حدود 15 درصد افزایش یافته است. این روند احتمالاً در ماه‌ها و سال‌های آینده ادامه خواهد داشت، چرا که بانک‌های مرکزی به سمت افزایش ذخایر طلای خود حرکت می‌کنند. سوم، سرمایه گذاران خرد سرمایه گذاری در صندوق‌های قابل معامله (ETF) را افزایش دادند. با این حال، افزایش خریدهای خرده فروشی به دنبال اکثر حرکت‌های صعودی صورت گرفت. این گسترش پایه سرمایه گذار نشان می‌دهد که این حرکت باید بیشتر اجرا شود. توجه داریم که سرمایه‌گذاران خرد در مقایسه با میانگین‌های تاریخی سرمایه‌گذاری کمتری دارند.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

ایکس چیف

دوره طلا

بانک‌های مرکزی بزرگ اعلام کردند که قرار است طی ماه‌‌های آینده کاهش نرخ بهره را آغاز کنند. آخرین سیگنال‌ها حاکی از آن است که بانک‌های مرکزی یک چرخه کاهش نرخ بهره اولیه را خواهند داشت، به این معنی که نرخ‌های اسمی در سال جاری به میزان قابل توجهی کاهش خواهند یافت. کاهش تصادفی و سریع در پویایی تورم جهانی، همراه با چرخه کاهش نرخ بهره از سوی بسیاری از بانک‌های مرکزی بزرگ، یک تحول بسیار مثبت برای طلا است. این روند صعودی حرکت سریع به سطوح بالای 2200 دلار در هر اونس را توضیح می‌دهد.

با ورود به نیمه دوم سال، دو عامل بالقوه افزایش قیمت‌ها وجود دارد. اول، کمپین‌های انتخاباتی ریاست جمهوری ایالات متحده احتمالاً به نشان دادن سطح بدهی بیش از حد در ایالات متحده کمک می‌کند و افزایش نگرانی‌ها در مورد پایداری مالی ایالات متحده برای طلا مفید خواهد بود. دوم، ریسک‌های ژئوپلیتیکی بالا باقی می‌مانند و هر گونه بدتر شدن روابط بین قدرت‌های بزرگ باعث انحراف صعودی به قیمت طلا می‌شود.

تنها هشداری که در مورد قیمت گذاری فعلی وجود دارد این است که طلا در مدت زمان کوتاهی مسیر طولانی را طی کرده است. طلا در حال حاضر با بازده اوراقق قرضه مصون از تورم (TIPS) پریمیوم بسیار زیاد معامله می‌شود که می‌توان آن را به عنوان نماینده‌ای برای نرخ‌های بهره واقعی آینده نگر دانست. اگر بازدهی TIPS در ماه‌های آینده کاهش یابد، این پریمیوم بزرگ می‌تواند کاهش یابد، که اگر فدرال رزرو شروع به کاهش نرخ‌های بهره کند، امکان‌پذیر است. این بدان معنی است که انتشارهای شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) آینده در ایالات متحده بسیار مهم خواهد بود. اگر داده‌های CPI به صورت ماهانه مقداری تعدیل را نشان دهد، می‌توان انتظار داشت که طلا در سطوح فعلی یا کمی بالاتر از آن معامله شود.

به طور کلی، ما دیدگاه مثبتی در مورد طلا وجود دارد و هر نزولی به زیر سطح حدود 2100 دلار در هر اونس، فرصت خرید قوی است. در بلندمدت، حرکت به سمت سطوح حدود 2300 دلار در هر اونس امکان پذیر است.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی