ارانته

داده‌های PMI و گزارش درآمدزایی انویدیا در کانون توجهات

زمان مطالعه: 4 دقیقه

داده‌های PMI و گزارش درآمدزایی انویدیا در کانون توجهات

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

در حالی که بانک خلق چین همچنان تلاش می‌کند تا جفت ارز USDCNY را زیر محدوده 7.30 حفظ کند، بازارها امروز داده‌های PMI را زیرنظر خواهند داشت. تمرکز اصلی بر روی ناحیه یورو – به ویژه آلمان – و بریتانیا خواهد بود. در ایالات متحده، گزارش درآمدزایی سه ماهه انویدیا به عنوان گزارش محوری برای رشد بازار سهام آمریکا ناشی از بخش هوش مصنوعی زیرنظر خواهد بود.

دلار آمریکا: گزارش درآمدزایی شرکت انویدیا در کانون توجهات

سمپوزیوم اقتصادی جکسون هول فردا آغاز می‌شود و باید به محرک غالب بازارهای ارز تبدیل شود. در حال حاضر، سرمایه گذاران چین و اینکه پکن چگونه به طور موثر از ارز خود دفاع می‌کند را به دقت زیر نظر دارند. سطح 7.30 در جفت ارز USDCNY به عنوان سطح نارضایتی برای مقامات چینی ظاهر شده است و معامله این جفت ارز پایین‌تر از این سطح در جلسه معاملاتی روز گذشته برخی از پیش‌بینی‌های خوش بینانه را برانگیخت که بدترین وضعیت برای «بحران کوچک» ارز یوان از بین رفته است. برای پیش بینی کمی زود به نظر می‌رسد، اما قصد بانک خلق چین (PBoC) برای قرار دادن یک مرز در محدوده 7.30 اکنون واضح شده است و مسلماً برای پذیرش مرزی بالاتر در این جفت ارز، نیاز به وخامت قابل توجه دیگری در سنتیمنت بازار وجود دارد.

افت USDCNH معمولا منجر به افت دلار به طور کلی می‌شود. در حال حاضر، رنمینبی به جای بهبود، ثابت باقی مانده است و روز گذشته منجر به افت جزئی در جفت ارز EURUSD شد. امروز بازارها PMI در اقتصادهای توسعه یافته را زیرنظر خواهند داشت. این نظرسنجی‌ها تأثیر بیشتری بر بازارهای اروپایی دارند، اما اخیراً در ایالات متحده نیز مورد توجه قرار گرفته‌اند و انتظارات مبنی بر تغییرات کمی نسبت به ماه ژوئیه هستند. همچنین امروز فروش خانه‌های نوساز در آمریکا منتشر می‌شوند.

رویداد دیگری که امروز باید به آن توجه داشت، انتشار گزارش درآمدزایی فصلی از انویدیا است. این شرکت یک بازیگر کلیدی در فضای هوش مصنوعی است و برخی گزارش امروز را نقطه عطف کلیدی برای رشد بازار سهام اخیر تحت رهبری بخش هوش مصنوعی می‌دانند. تاثیر این مسئله احتمالاً به بازار ارز نیز کشیده خواهد شد. با این حال، با توجه به اینکه رویداد جکسون هول از فردا آغاز می‌شود و این ریسک وجود دارد که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، پیامی هاوکیش را تکرار کند، هر روند نزولی دلار ممکن است مومنتوم چندانی نداشته باشد.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

یورو: بانک مرکزی اروپا نمی‌تواند داده‌های PMI را نادیده بگیرد

هر شاخص اقتصادی آینده نگر در این مرحله برای یورو و بانک مرکزی اروپا بسیار مهم است. این بانک رسماً به طور کامل بر تورم متمرکز است، اما شواهدی از کاهش رشد در بخش‌های کلیدی ناحیه یورو افزایش یافته است و اکنون آنقدر آشکار است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. پویایی تورم هسته همچنان ورودی اصلی برای بانک مرکزی اروپا باقی خواهد ماند – اما اگر نشانه‌های بیشتری از PMIهای امروزی ببینیم که چشم انداز ناحیه یورو در حال بدتر شدن است، ممکن است سیاست گذاران ببینند که پنجره فرصت برای آخرین افزایش نرخ بهره به سرعت بسته می‌شود و به جای تأخیر تا سه ماهه چهارم، افزایش نرخ بهره را در ماه سپتامبر انتخاب کنند.

همچنین تمرکز بر داده‌های PMI آلمان خواهد بود. انتظار می‌رود بخش تولیدی در ماه اوت به 38.8 کاهش یابد و بخش خدمات به 51.5 برسد. (بخش تولیدی آلمان 39.1 و بخش خدماتی 47.3 منتشر شد). امروز همچنین اطمینان مصرف کننده ناحیه یورو نیز منتشر خواهد شد.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

جفت ارز EURUSD دیروز تحت فشار قرار گرفت و اگر اخبار دلگرم کننده‌ای از PMI دریافت کنیم، یا افت دلار (به عنوان مثال، ناشی از افزایش ارزش بازار سهام پس از گزارش درآمدزایی انویدیا)، شک داریم که بازار تمایل داشته باشد پیش از جکسون هول، سوگیری نزولی برای این جفت ارز داشته باشد. EURUSD امروز صبح در حال تست پایین‌ترین سطح قیمتی ماه ژوئیه در محدوده 1.0834 بود و یک شکست پایین‌تر، حمایت بعدی در 1.0800 (میانگین متحرک 200 روزه) را به دنبال خواهد داشت.

پوند: قیمت گذاری‌های نوسانی پیش‌ از انتشار داده PMI

انتظارات نرخ بهره بانک مرکزی انگلیس پس از انتشار داده‌های نرخ دستمزد و CPI در هفته گذشته کاملاً بی ثبات بوده است. افت شاخص خرده فروشی در روز جمعه منجر شد پیش‌بینی اوج نرخ بهره برای بانک مرکزی انگلیس کاهش یابد. بازارها در حال حاضر این نرخ را بین 5.95 – 6% پیش‌بینی می‌کنند اما داده‌های PMI امروز انگلیس مجددا قیمت گذاری‌ها را تغییر خواهد داد.

انتظارات مبنی بر کاهش سرعت در هر دو بخش تولیدی (در حال حاضر در قلمرو انقباض) و خدماتی (در محدوده 51.0) است. بانک مرکزی انگلیس همچنین جزئیات این نظرسنجی را بررسی خواهد کرد تا شواهدی مبنی بر کاهش فشار قیمت‌ها را جستجو کند.

جفت ارز EURGBP می‌تواند امروز تلاش دیگری برای شکستن 0.8500 انجام دهد، اگرچه باقی ماندن زیر سطح 0.8500 سوال برانگیز است مگر اینکه بازارها افزایش بیشتر نرخ بهره در انگلیس و پایان سیاست‌های انقباضی در اروپا را قیمت گذاری کنند.

کرون سوئد: نفس راحتی کشید

کرون سوئد در این هفته بدون اینکه هیچ محرک داخلی مشخصی که قدرت آن را در برابر همتایانش را توجیه کند، عملکرد خوبی داشته است. جفت ارز EURSEK بالاتر از محدوده 11.90 قرار گرفته و محدوده 12 را زیرنظر دارد.

اخبار مربوط به شرکت املاک SBB سوئدی همچنان سرمایه گذاران را نگران می‌کند، اگرچه در این سطوح قیمتی، کرون ریسک‌های داخلی بسیاری را قیمت گذاری کرده است. در واقع بازار مسکن نشانه‌هایی از ثبات را نشان داده است، که ممکن است فضای مانور کمی گسترده‌تر را برای بانک مرکزی سوئد برای مقابله با تورم بالا ایجاد کند.

امروز گزارش درآمدزایی انویدیا را به دقت زیر نظر داشته باشید. کرون معمولاً بیشترین همبستگی را بین ارزهای G10 با سهام بخش فناوری ایالات متحده دارد. ناامیدی در این گزارش درآمدزایی می‌تواند باعث افزایش مجدد EURSEK شود، حتی اگر ضعف یورو منجر شود این رالی محدود باشد. در حال حاضر، شکست بالای 12.00 سناریوی اصلی ما نیست، و در عوض شاهد شانس بیشتری برای کاهش تدریجی – هرچند پر از دست انداز – در این جفت تا پایان سال هستیم.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی