بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب ها

عقب نشینی دلار پیش از رویدادهای کلیدی در آمریکا

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

دلار آمریکا در روز دوشنبه در برابر سایر ارزهای اصلی به جز ین ژاپن که به کاهش خود ادامه داد، کاهش یافت یا بدون تغییر معامله شد. امروز، دلار در برابر همه ارزها عقب نشینی کرده است و ین بخش از زیان روز دوشنبه خود را جبران می‌کند.

درست یک روز قبل از اینکه فدرال رزرو آخرین تصمیم سیاست پولی خود را در سال جاری اعلام کند، معامله‌گران دلار احتمالاً در انتظار اعداد CPI ایالات متحده هستند. پیش‌بینی می‌شود تورم اصلی سالانه از 3.2% به 3.1% کاهش یابد و تورم هسته در محدوده 4% سالانه باقی بماند.

روز جمعه، گزارش اشتغال ایالات متحده از پیش‌بینی‌ها در تمام زمینه‌ها بهتر منتشر شد و فعالان بازار را بر آن داشت تا انتظارات کاهش نرخ بهره خود را به عقب برانند. احتمال کاهش 0.25 درصدی نرخ بهره که در سه ماهه اول سال جدید ارائه شده بود اکنون به احتمال زیاد 50-50 است، اما کاهش نرخ بهره در ماه مه از نظر بازار قطعی است. در شرایط عادی، کاهش بیشتر تورم می‌توانست برخی از شرکت‌کنندگان را وسوسه کند تا دوباره شرط‌بندی‌های کاهشی خود را مطرح کنند، اما با دوبرابر ماندن نرخ تورم هسته نسبت به هدف بانک مرکزی و جلسه بانک مرکزی در روز چهارشنبه، ممکن است معامله‌گران از تغییرات جسورانه اجتناب کنند.

معامله‌گران مشتاق هستند تا دریابند مسیر نرخ جدید پیش بینی شده توسط فدرال رزرو برای سال جدید چیست و پاول، رئیس فدرال رزرو، در کنفرانس مطبوعاتی چه خواهد گفت. آخرین باری که وی صحبت کرد، راه را برای افزایش دیگری نبست و از بحث در مورد کاهش نرخ بهره خودداری کرد. با این حال، با توجه به اینکه پاول توجه زیادی به انتظارات تورمی دارد، و اینکه محاسبات انتظارات یک ساله دانشگاه میشیگان و فدرال رزرو نیویورک نشان دهنده ضعیف شدن بیشتر است، جالب است ببینیم که آیا پاول به سمت انتظارات داویش بیشتر متمایل شده است یا خیر.

ین نسبت به اخبار بانک مرکزی ژاپن حساس باقی مانده است

پس از گزارش رویترز در روز جمعه مبنی بر اینکه آخرین اظهارات اوئدا، رئیس بانک مرکزی ژاپن، در مورد گزینه‌های سیاست خروج به منظور اشاره به زمان خروج احتمالی نبود، گزارش دیگری در روز دوشنبه منتشر شد که به ین آسیب زد. این بار گزارش بلومبرگ بود که اعلام کرد بانک مرکزی ژاپن فوریت چندانی برای پایان دادن به نرخ‌های بهره منفی در این ماه نمی‌بیند.

منابع افزودند که مقامات بانک مرکزی ژاپن بر این عقیده هستند که هزینه بالقوه منتظر ماندن برای اطلاعات بیشتر برای تایید رشد دستمزدها زیاد نیست. این می‌تواند به این معنی باشد که بعید است که جلسه آتی بانک مرکزی ژاپن اشاره‌ای به یک تغییر قریب الوقوع داشته باشد و ممکن است فقط تکرار موضعی باشد که دفعه قبل اعلام شد.

با این حال، ین امروز در برابر سایر ارزهای اصلی رتبه اول بیشتر در کانون توجهات است و این نشان می‌دهد که USDJPY ممکن است پس از اعلام تصمیم فدرال رزرو یکی از بی ثبات‌ترین جفت ارزها باشد.

بازار سهام رشد کرد اما دلار علیرغم ضعف دلار کاهش یافت

روز دوشنبه بازار سهام رشد خود را ادامه داد و سه شاخص اصلی بازار سهام در سقف جدیدی بسته شدند. اگرچه داده‌های اشتغال بهتر از حد انتظار در روز جمعه، سرمایه‌گذاران را بر آن داشت تا شرط‌بندی‌های کاهش نرخ خود را به عقب برانند، اما به دلیل داده‌هایی که امیدها به فرود نرم برای اقتصاد ایالات متحده را احیا می‌کند، ممکن است بازار سهام در مسیر صعودی باقی مانده باشند. به نظر می‌رسد کاهش تورم، انتظارات برای کاهش نرخ بهره و کاهش ترس از سقوط اقتصاد به رکود، ترکیب مثبتی برای بازار سهام باشد.

روز گذشته طلا 1% افت کرد، علیرغم این که دلار رالی خود را پیش از رویدادهای کلیدی متوقف کرده بود. شاید این فلز گرانبها همچنان در حال اصلاح رالی قبلی خود که منجر به رکوردهای قیمتی جدید شد، باشد. با این وجود، پیش‌بینی برای بازگشت روند نزولی هنوز زودهنگام است چرا که اگر سرمایه گذاران همچنان به پیش بینی کاهش‌های متعدد نرخ بهره توسط فدرال رزرو در سال آینده ادامه دهند، عقب نشینی فعلی ممکن است آنها را تشویق کند تا دوباره طلا را با قیمتی بهتر با چشم انداز ریسک به سود بهتر خریداری کنند.

منبع: XM

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟