ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

رشد دلار پس از انتشار داده های تورمی ادامه خواهد داشت

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه

امروز ایالات متحده ارقام PCE خود را، پس از برخی تجدید نظرهای تولید ناخالص داخلی دیروز که به یک محیط اقتصادی داغ‌تر اشاره کرد، منتشر می‌کند. موسسه ING انتظار دارد که داده هسته ماهانه 0.4٪ منتشر شود که می‌تواند به دلار کمک کند. در ناحیه یورو، اعداد CPI فرانسه و آلمان ممکن است منجر به تغییر زیادی در ارتباطات بانک مرکزی اروپا نشود.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

دلار آمریکا: دست اندازها در تورم کاهنده کمک کننده هستند

در گزارش تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم ایالات متحده رشد سالانه از 3.3 درصد به 3.2 درصد کاهش یافت، اما با نگاه دقیق‌تر به سختی به یک محیط رشد ضعیف‌تر اشاره می‌کند. مصرف دولتی همراه با هزینه‌کرد مصرف کننده (علیرغم تجدید نظرهای نزولی قبلی در خرده فروشی) بازنگری شد. عاملی که باعث ضعف تولید ناخالص داخلی می‌شود، واردات بیشتر به دلیل تقاضای قوی و کاهش موجودی‌ها بود. همه اینها در واقع به یک اقتصاد داغ‌تر اشاره می‌کند.

ایکس چیف

در زمینه تورم، داده PCE (معیار تورم ترجیحی فدرال رزرو) برای سه ماهه چهارم از 2.0 درصد به 2.1 درصد بازنگری شد و امروز اعداد ژانویه را خواهیم دید. انتظارات موسسه ING انتشار 0.4 درصدی تورم هسته است، که از نظر ما، قیمت‌گذاری مجدد اخیر در مورد انتظارات نرخ بهره فدرال رزرو را تایید می‌کند. در حال حاضر منحنی نرخ بهره فدرال رزرو کاهش 80 نقطه پایه‌ای را قیمت گذاری می‌کند.

اقتصاددان موسسه ING خاطرنشان می‌کنند که چگونه فشار صعودی بر PCE ژانویه باید بیشتر از طرف هزینه‌های بیمه، پزشکی و مدیریت پرتفوی باشد. بسیاری از اینها واقعاً بازتابی از تقاضای اساسی یا رشد قیمت مبتنی بر عرضه نیست. با این وجود، این باید برای جلوگیری از دور دیگری از قیمت گذاری مجدد داویش فدرال رزرو برای مدتی طولانی‌‌تر کافی باشد.

چرا آکادمی ماکروترید؟

با عضویت در آکادمی ماکروترید، شما تحلیل فاندامنتال بازار فارکس را در کنار سیگنال، آموزش و گفتگو با تحلیلگران و اعضای آکادمی دریافت خواهید کرد.

عضویت رایگان

آکادمی

از نقطه نظر بازار فارکس، شاخص دلار به دلیل انتشار این داده کمی تقویت شده است. داده‌های مربوط به هزینه‌کرد‌های شخصی و گزارش آمار مدعیان بیکاری نیز باید بر دلار آمریکا تأثیر بگذارد. DXY ممکن است از انتشار داده‌های CPI ناحیه یورو تاثیر بپذیرد اما عقیده داریم این هفته را بالای محدوده 104 به پایان می‌رساند.

یورو: ارقام CPI نباید روایت بانک مرکزی اروپا را تغییر دهد

فرانسه و آلمان امروز ارقام اولیه CPI ژانویه خود را منتشر می‌کنند. ابتدا فرانسه داده‌های خود را منتشر  می‌کند و اقتصاددانان موسسه ING ریسک تورم کاهنده کندتر از انتظارات را به دلیل اعمال مجدد مالیات بر انرژی پیش‌بینی می‌کنند. داده‌های آلمان امروز در صورت اختلاف نظر با پیش‌بینی‌های اجماع، بیشترین تأثیر را بر بازار خواهند داشت. انتظار می‌رود در ارزیابی سالانه تورم اصلی از 2.9% به 2.6% کاهش یابد.

انتظار نمی‌رود که ارقام منطقه‌ای امروز یا برآورد شاخص CPI در کل ناحیه یورو که فردا منتشر می‌شود، تغییری در روایت بانک مرکزی اروپا در جلسه سیاست هفته آینده را توجیه کند. سخنرانی اخیر کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، در پارلمان اتحادیه اروپا تأیید کرد که بانک مرکزی اروپا هنوز به دنبال شواهد قطعی‌تر قبل از اقدام بر روی انتظارات تورم کاهنده است. این مسئله احتمالاً شامل انتظار برای داده‌های دستمزد برای سه ماهه اول می‌شود و احتمال کاهش نرخ بهره قبل از نشست ژوئن کم است. انتظار می‌رود فشاری بر EURUSD پس از انتشار ارقام PCE آمریکا امروز وارد شود.

در سایر نقاط اروپا، به بیانیه بانک مرکزی نروژ در مورد خریدهای روزانه فارکس برای ماه آینده توجه کنید. در ژانویه و فوریه شاهد کاهش شدید فروش روزانه 350 میلیون کرون نروژ در هر دو ماه بودیم، پس از اینکه در کل سال 2023 بیش از 1000 میلیون بود. انتظارات احتمالاً این است که فروش در ماه مارس در 350 میلیون کرون نروژ نگه داشته شود، اما ما برخی از ریسک‌ها برای یک عدد بالاتر وجود دارد که می‌تواند به کرون ضربه بزند.

منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی