بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

رشد دلار ادامه خواهد داشت

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه

بانک مرکزی نیوزیلند تنها کمی لحن خود را تغییر داد و تهدید یک افزایش دیگر نرخ بهره را حفظ کرد. با این حال دلار نیوزیلند افت کرد و دلار استرالیا نیز پس از انتشار کمتر از انتظارات CPI کاهش یافت. موسسه ING عقیده دارد استرالیا و نیوزیلند مشکلات تورمی دارند که به چشم‌اندازهای هاوکیش طولانی اشاره دارد و باید رشدهای میان‌مدت را برای دلار استرالیا و دلار نیوزیلند به ارمغان آورد. حرکت قوی دلار باید داشته باشد.

دلار آمریکا: تقویت مومنتوم رشد

دیروز، ارقام سفارشات کالاهای بادوام و اطمینان مصرف کننده کمتر از انتظارات در ایالات متحده منتشر شد. داده‌های قبلی نشانگر خوبی از هزینه سرمایه‌ای گسترده‌تر است که از اواسط سال 2022 به طور مؤثر کاهش یافته است. در شرایط تعدیل شده بر اساس تورم، سیگنال روند کاهشی صادر می‌شود. برنامه‌های سرمایه گذاری کند از سوی شرکت‌ها یکی از معدود دلایل نگرانی‌ها در میان یک محیط رشد قوی در ایالات متحده بوده است.

اطمینان مصرف کننده کنفرانس بورد برای ماه ژانویه به سمت پایین تجدید نظر شد و در ماه فوریه به 106.7 کاهش یافت. معیار انتظارات و شرایط فعلی نیز کاهش یافت. با توجه به اینکه داده‌های سنتیمنت تا پایان سال 2023 بیشتر حمایت کننده بودند، ممکن است بازارها زیاد به این موضوع توجه نکنند، حتی اگر کنفرانس بورد گزارش دهد که مصرف‌کنندگان در حال حاضر بیشتر نگران بازار کار هستند. مورد دیگری از جابجایی بین شاخص‌های ضعیف و داده‌های قابل اثبات را شاهد هستیم که همچنان تصویر بسیار رقابتی را برای اشتغال ایالات متحده ترسیم می‌کند.

علی‌رغم همه این‌ها، بازارها به کاهش تدریجی شرط‌بندی‌های سیاست‌های تسهیلی توسط فدرال رزرو ادامه داده‌اند، که اکنون به 78 نقطه پایه در سال 2024 رسیده است. این مسئله به دلار کمک کرد تا در جلسه معاملاتی آسیا در بحبوحه کاهش قابل توجه ریسک‌پذیری، به طور قاطعانه‌ای بالاتر برود.

امروز، همراه با داده‌های موجودی عمده‌فروشی ژانویه، تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم در ایالات متحده منتشر خواهد شد که شامل مصرف شخصی و اجزای PCE می‌شود. انتظارات مبنی بر تایید رشد 3.3 درصدی در ارزیابی سه ماهه هستند. مصرف شخصی ممکن است کمی کاهش یابد و PCE هسته باید در 2.0٪ در ارزیابی سه ماهه تایید شود. اعداد PCE فردا برای ژانویه برای بازارها بسیار مهم‌تر است و اجماع اکنون برای انتشار داده هسته ماهانه 0.4 درصدی هستند – حتی اگر توزیع انتظارات اقتصاددانان به سمت نزولی باشد.

موسسه ING این دیدگاه را حفظ می‌کند که شواهدی مبنی بر تورم تاب آور در معیار تورم ترجیحی فدرال رزرو، حمایت بیشتری از دلار در پایان هفته ارائه خواهد کرد. امروز نیز چند عضو بانک مرکزی آمریکا سخنرانی دارند: سوزان کالینز و جان ویلیامز خنثی و رافائل بوستیک متمایل به هاوکیش.

یورو: تست محدوده 1.0800

جفت ارز EURUSD همچنان پویایی‌های دلار را دنبال می‌کند و هیچ گونه تأثیر زیادی از محرک‌های خاص ناحیه یورو را نشان نمی‌دهد. به عقیده موسسه ING این جفت ارز در روزهای آینده محدوده 1.0800 را تست خواهد کرد.

امروز، برخی از داده‌های سنتیمنت (مصرف‌کننده، اقتصادی، تولیدی) در ناحیه یورو منتشر می‌شود، اما نباید بازار را به طور قابل‌توجهی حرکت دهد. به نظر می‌رسد اختلاف نرخ سواپ دو ساله EURUSD اخیراً کفی ثبت کرده است، اما به طور قابل توجهی در قلمرو منفی (130 نقطه پایه) باقی مانده و با EURUSD ضعیف‌تر سازگار است.

دلار نیوزیلند: ضعف دلار نیوزیلند و دلار استرالیا ادامه نخواهد داشت

بانک مرکزی نیوزیلند نرخ بهره را حفظ کرد و مسیر نرخ بهره پیش‌بینی‌شده را به‌طور اساسی تغییر نداد. پیش‌بینی‌های جدید شامل یک اوج بازنگری بسیار ناچیز در نرخ بهره رسمی در 5.60 درصد در مقابل 5.69 درصد در پیش‌بینی نوامبر است که احتمال افزایش نرخ بهره ضمنی را به حدود 40 درصد کاهش می‌دهد. با این حال، بیانیه بانک مرکزی نشان داد که تهدید سیاست‌های انقباضی بیشتر کاهش یافته است.

پیش‌بینی تورم تجدید نظر نزولی داشت تا با ارقام اخیر مطابقت داشته باشد، اما در میان مدت تغییری نکرده است. CPI اصلی همچنان در 2.5 درصد در سه ماهه چهارم پیش‌بینی می‌شود و پیش بینی CPI غیرقابل مبادله نیز بدون تغییر در 3.4 درصد برای پایان سال جاری بود.

پیش‌بینی می‌شد که چرخش داویشی نیاز است تا به دلار نیوزیلند ضربه‌ای وارد شود اما از زمان جلسه بانک مرکزی این ارز 1% افت داشته است. این مسئله احتمالاً به دلیل کاهش قراردادهای خالص در حال رشد اخیر در دلار نیوزیلند و این واقعیت که برخی از سرمایه گذاران همچنان انتظار افزایش نرخ بهره در این هفته را داشتند، بوده است. دیدگاه موسسه ING در میان مدت برای نیوزیلند و دلار نیوزیلند – با توجه به محتوای این جلسه، تغییری نکرده است. دلار نیوزیلند به لطف مسیر تورم کاهنده مشکل‌سازتر، از معاملات حملی برای مدت بیشتری منتفع می‌شود.

در استرالیا، تورم ژانویه بدون تغییر در 3.4٪، کمتر از 3.6٪ اجماع منتشر شد. این امر به ضعف دلار استرالیا در صبح امروز کمک کرد و برخی از این ضعف نیز نتیجه تصمیمات بانک مرکزی نیوزیلند بود. تیم اقتصادی موسسه ING همچنان نگران دورنمای تورم کاهنده تورم در استرالیا است و انتظار دارد تورم بالاتری در فوریه و اواسط سال قبل از ظهور مجدد مسیر نزولی واضح‌تر باشد. این موسسه احتمال یک افزایش نرخ بهره دیگر توسط بانک مرکزی استرالیا را رد نمی‌کند و عقیده دارد دلار استرالیا همچنان در میان مدت جذاب به نظر می‌رسد.

منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟