تورم چین منفی می‌شود؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تورم چین منفی می‌شود؟

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 19 تیر

  • تورم چین منفی می‌شود؟

جلسه معاملاتی آسیا با هضم افت بیشتر از انتظارات گزارش NFP، رشد سریعتر از انتظارات دستمزدها در ایالات متحده در ترکیب با تورم منفی در تورم مصرف کننده و تولید کننده چین آغاز شد.

افزایش کمتر اشتغال تسکینی برای فدرال رزرو در روز جمعه بود، اما دستمزدها سریعتر از حد انتظار رشد کردند و نرخ بیکاری با افت اندکی به 3.6% رسید. در مجموع، آمار اشتغال ایالات متحده هنوز داغ بود و از کمپین فدرال رزرو برای سیاست‌های انقباضی با افزایش بیشتر نرخ بهره حمایت کرد. با این حال بازده اوراق 2 ساله به زیر 5% کاهش یافت و بازده اوراق 10 ساله بالای 4% تثبیت شد در حالی که شاخص دلار پایین‌تر از میانگین متحرک 50 روزه و 100 روزه با فشار فروش مواجه شد.

روز چهارشنبه گزارش تورم آمریکا منتشر می‌شود و انتظار می‌رود که از 4% در ماه ژوئن (سالانه) به 3% برسد و در ارزیابی ماهانه کاهش یافته باشد. اما تورم هسته ممکن است چسبنده‌تر و در محدوده 5% باقی بماند. کاهش تورم و حتی به طور ایده آل کاهش تورم بیشتر از انتظارات، عقب نشینی اعضای هاوکیش بانک مرکزی را در پی خواهد داشت. این مسئله می‌تواند منجر شود بازار سهام آمریکا که هفته اول ماه ژوئیه و هفته اول از نیمه دوم سال را در محدوده منفی سپری کرد، رشد کند.

گزارشات درآمدزایی

فصل گزارشات درآمدزایی این هفته با گزارشات بانک‌های بزرگ ایالات متحده آغاز می‌شود. جی پی مورگان، ولز فارگو و سیتی گروپ در روز جمعه درآمدزایی خود را گزارش خواهند کرد. درآمدزایی بانک‌های بزرگ ممکن است به دلیل عوامل متعددی به اوج خود در سه ماهه گذشته رسیده باشد: 1: سود خالص احتمالاً رو به کاهش است، 2. هزینه های اعتباری به تدریج به حالت عادی باز می‌گردد و افزایش می‌یابند و 3. تورم بر هزینه‌ها فشار می‌آورد. سپس، بانک‌ها با افزایش سطح نقدینگی، افزایش سرمایه بدهی و جلوگیری از بازخرید سهام، خود را برای تغییرات نظارتی پیش‌بینی‌شده آماده می‌کنند. این اقدامات به طور کلی بر رشد سود هر سهم بانک‌ها تأثیر منفی می‌گذارد و می‌تواند تأثیر منفی موازی بر قیمت سهام نیز داشته باشد.

همچنین، ما اکنون شاهد ثبات در سپرده گذاری و وام‌ها و افزایش درآمد در برخی بانک‌های منطقه‌ای ایالات متحده هستیم – که در سطوح قیمتی فعلی، پایین‌تر از ارزش ذاتی قرار دارند. نگرانی اصلی افزایش نرخ بهره فدرال رزرو است که به فشار بر سیستم بانکی ایالات متحده ادامه خواهد داد و بانک‌های منطقه‌ای همچنان در خطر هستند.

تورم منفی چین

تورم چین در ماه ژوئن به طور غیرمنتظره‌ای تضعیف شد. قیمت‌های مصرف‌کننده 0.2% در ارزیابی ماهانه کاهش یافتد، در حالی که کاهش قیمت‌های تولیدکننده بیش از حد انتظار شتاب گرفت و به 5.4% در سال گذشته رسید. تلاش‌های چین برای تقویت اقتصاد و تورم کارساز نیست. شاید به همین دلیل است که رگولاتورهای چینی تصمیم گرفتند فشار بر غول‌های فناوری خود را کاهش دهند. جمعه گذشته، تنظیم کنندگان سرانجام به بازرسی یک ساله Ant Group علی بابا پایان دادند و گفتند که صنعت فناوری شاهد «نظارت عادی» خواهد بود. سهام علی بابا جمعه گذشته در جلسه معاملاتی نیویورک 8% افزایش یافت، اما هنوز مطمئن نیستیم که آیا این برای بازگرداندن اطمینان سرمایه گذاران کافی است یا خیر.

تورم ضعیف چین صبح امروز تقاضا برای نفت را در جلسه معاملاتی آسیا محدود کرد اما جمعه گذشته قیمت نفت خام از محدوده 73 دلار عبور کرده بود. دور جدید کاهش تولید از ریاض و مسکو به آرامی اما مطمئناً خریداران نفت را به میدان نبرد بازگرداند چرا که نگرانی‌های طولانی مدت عرضه بر سنتیمنت فروشندگان فشار می‌آورد. شاخص‌های روند و مومنتوم در حال حاضر صعودی هستند و اشاره می‌کنند که رالی می‌تواند ادامه یابد. هدف بعدی برای خریداران محدوده میانگین متحرک 200 روزه نزدیک به 77 دلار است.

منبع: Swissquote

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟