ارانته

تمام نگاه‌ها به تورم آمریکا

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تمام نگاه‌ها به تورم آمریکا

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 23 خرداد

  • تمام نگاه‌ها به تورم آمریکا

شاخص S&P 500 از اوج تابستان گذشته پیشی گرفت و به بالاترین سطح از آوریل 2022 بهبود یافت، به این امید که ما بتوانیم آمار تورم به اندازه کافی ضعیفی از ایالات متحده را ببینیم که می‌تواند ابرهای هاوکیش فدرال رزرو را از بین ببرد و آسمان را برای توقف افزایش نرخ بهره صاف کند.

امروز داده تورمی آمریکا منتشر می‌شود و جلسه دو روزه بانک مرکزی آمریکا آغاز می‌شود. انتظارات برای تورم تقریبا ضعیف هستند و این مسئله منجر می‌شود کار برای انتشار بهتر از انتظارات سخت‌تر شود. انتظار می‌رود تورم اصلی آمریکا از 4.9 به 4.1% در ماه مه کاهش یافته باشد و تورم هسته از 5.5% به 5.1% افت کند. در ارزیابی ماهانه انتظار می‌رود تورم هسته مانند ماه گذشته 0.4% منتشر شود چرا که افزایش قیمت در بخش خدمات و اجاره بها ثابت باقی مانده است.

با این حال، یکی از داده‌های دلگرم کننده، کاهش انتظارات تورمی است. آخرین نظرسنجی فدرال رزرو نیویورک نشان داد که انتظار تورم یک ساله به 4.1% کاهش یافته، اگرچه ما شاهد افزایش انتظارات 3 ساله به 3% بودیم.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

مسئله جالب این است که مصرف کنندگان به این ایده عادت کردند که بله، تورم از سطوح واقعی کاهش می‌یابد، اما ما به این زودی‌ها به دوره تورم 2 درصدی باز نخواهیم گشت. هم ایالات متحده و هم اروپا باید سطوح تورمی را که نزدیک بین 3 – 4% خواهد بود بپذیرند و با این مسئله کنار بیایند و به دنبال این نباشند که تورم به 2% و حتی پایین‌تر از این محدوده که در دهه گذشته بود، برسد. در واقع، جنگ تجاری با چین، جنگ در اوکراین، بحران انرژی، انتقال انرژی، صنعتی‌سازی مجدد و ریشه‌یابی همه عوامل تورمی هستند و کار فدرال رزرو برای رسیدن به تورم 2 درصدی را بسیار پیچیده می‌کنند.

در حالی که معامله‌گران بازار سهام خوش‌بین هستند که بانک مرکزی آمریکا به سیاست‌های انقباضی پایان خواهد داد، معامله‌گران بازار اوراق بدبین هستند. بازده اوراق 2 ساله آمریکا در چشم انداز مثبت باقی مانده است. چشم انداز اوراق قرضه دولتی ایالات متحده تا زمانی که اشاره‌ای قوی به پایان افزایش نرخ بهره فدرال رزرو شود، منفی خواهد ماند.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

دلار آمریکا کمی ضعیف شده و انتشار ضعیف داده تورمی آمریکا می‌تواند منجر شود EURUSD از میانگین متحرک 100 روزه در نزدیکی محدوده 1.08 عبور کند.

رالی بازار سهام

نظرات مختلفی در مورد این که چه اتفاقی رخ خواهد داد، وجود دارد. برخی سرمایه‌گذاران عقیده دارند که رالی سهام بخش تکنولوژی باید همراه با باقی بازار ادامه داشته باشد. برخی دیگر عقیده دارند روند صعودی جدید شاخص S&P 500 تنها یک توهم است و بدین معنی نیست که روند نزولی به پایان رسیده است. در این زمینه موسسه مورگان استنلی به سال 1940 اشاره می‌کند زمانی که شاخص S&P 500 حدود 24% رشد کرد و سپس به کف جدیدی رسید. در حال حاضر شاخص S&P به محدوده اشباع خرید وارد می‌شود که منجر می‌شود برخی سرمایه‌گذاران سیو سودی انجام دهند. سهام شرکت‌های بزرگ تکنولوژی که امسال شاهد رالی بزرگی بودند احتمالا جایی است که این سیو سود شکل می‌گیرد.

نفت

روز گذشته نفت بار دیگر با فشار فروشی مواجه شد به زیر سطح 67 دلار رسید. اخبار مبنی بر اینکه نفت روسیه با تخفیف وارد پاکستان شده، هشدارهایی مبنی بر افزایش عرضه از سوی کشورهای تحریم شده را تایید کرد که باعث افزایش سطح عرضه جهانی نفت با نفت ارزان‌تر خواهد شد. انتظار فشار نزولی بیشتر در قیمت نفت را داریم و حمایت بعدی در حدود 65 دلار در هر بشکه خواهد بود.

منبع: Swissquote

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی