ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

تحریم شرکت‌های هنگ کنگی و اماراتی توسط آمریکا به دلیل معامله طلای روسیه

زمان مطالعه: 2 دقیقه

طلا روسیه

وزارت خزانه داری ایالات متحده اعلام کرد که آمریکا روز چهارشنبه چندین شرکت هنگ کنگی را تحریم کرده است. از جمله این شرکت‌ها، شرکت VPower Finance Security بود که به تجارت طلای تولید شده توسط یک معدنچی روسی که قبلاً تحریم شده بود، کمک کرده است.

در فهرست تحریم‌های جدید، واشنگتن به دنبال افزایش فشار بر مسکو به دلیل جنگ علیه اوکراین بود و دسترسی روسیه به حمایت کشورهای ثالث را هدف قرار داده است. وزارت خزانه داری اعلام کرد که شرکت‌های خارجی که به اقتصاد جنگی روسیه کمک می‌کنند اکنون با ریسک تحریم‌های بیشتری روبرو هستند.

تخفیف پراپ

در بیانیه‌ای اعلام شد که فهرست روز چهارشنبه شامل یک شبکه فراملی است “که در حال پول شویی طلا برای یک تولیدکننده طلا روسیه است”.

در بیانیه افزوده شد که این شرکت، پولیوس، شرکت استخراج طلا روسی، است. واشنگتن در سال 2023 پولیوس، بزرگترین معدن طلا در روسیه و شماره چهار جهان را تحریم کرد.

ایکس چیف

بر اساس این بیانیه، یکی از کارمندان پولیوس و همکارش در هنگ‌کنگ طرحی را اجرا می‌کردند که «به موجب آن پرداخت‌های حاصل از فروش طلای منشأ روسی را به ارزهای فیات و رمزارزها از طریق شرکت‌های مستقر در امارات متحده عربی و هنگ‌کنگ تبدیل می‌کردند».

به گفته وزارت خزانه داری، این طرح از شرکت‌های هنگ کنگی Holden International Trading Limited و Taube Precious HK Limited برای تغییر مسیر دادن به پرداخت‌ها  به شرکت‌ Red Coast Metals Trading DMCC در امارات متحده عربی استفاده می‌کرد تا پرداخت‌های حاصل از فروش طلا در منشا روسیه را پنهان کنند.

علاوه بر این، این طرح شامل شرکت VPower Finance Security Hong Kong Limited مستقر در هنگ کنگ برای انتقال طلای منشأ روسیه می‌شده است.

هیچ کدام از این شرکت‌ها به درخواست رویترز برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

انجمن بازار شمش لندن (LBMA)، یک نهاد صنعتی، در بیانیه‌ای اعلام کرد که عضویت VPower Finance Security در LBMA را لغو کرده است.

روسیه بعد از چین دومین معدن بزرگ طلای جهان است. به گفته موسسه مشاوره متالز فوکوس (Metals Focus)، این شرکت در سال 2023 321.8 تن یا 8.8% از تولید جهانی معادن را تولید کرده است.

مسکو مدت کوتاهی پس از تهاجم کامل به اوکراین در سال 2022، افشای جزئیات صادرات و واردات خود را متوقف کرد، اما بخشی از عرضه‌هایش هنوز از طریق داده‌های کشورهای خریدار محصولات روسی قابل مشاهده است.

بر اساس داده‌های شرکت ارائه دهنده داده Trade Data Monitor (TDM)، هنگ کنگ تا سال 2023 بزرگترین واردکننده طلا از روسیه بود. این داده‌ها واردات طلای امارات از روسیه را ردیابی نمی‌کند.

منبع: investing

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی