ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

چرا طرفدار نزول دلار هستند؟!

زمان مطالعه: 5 دقیقه

جنگ ایران و اسرائیل چه اثراتی روی بازارها داشت؟
مقدمه: بازارهای فارکس به دنبال ثبات نسبی در پزو مکزیک آرام شده‌اند. بااین‌حال، عدم اطمینان در مورد دولت بعدی آفریقای جنوبی، رند(ارز آفریقای جنوبی) را تحت‌فشار قرار داده است. تمرکز امروز بر اولین کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا و هرگونه نشانه در مورد برنامه آن‌هاخواهد بود. ما تردید داریم که بانک مرکزی اروپا در مورد کاهش نرخ بهره در آینده حرف زیادی برای گفتن داشته باشد، به نظر ما یورو می‌تواند تقویت شود.

دلار آمریکا: هنوز هم طرفدار نزول

دیدگاه ما در این هفته نسبت به دلار نزولی بود و همچنان طرفدار روند نزولی هستیم. درواقع هنوز حرکت خاصی نکرده است زیرا ابتدا در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه تحت تأثیر معاملات حملی(انتقالی) قرار گرفت و پس از انتشار داده‌های خدمات ISM که دیروز بهتر از حد انتظارات منتشر شد، مقداری حمایت شد. انتشار این رقم درواقع ممکن است اعتماد تجاری را بیش‌ازحد بیان کند. تیم ما دیروز پیش‌بینی خوبی در مورد کاهش نرخ بهره در کانادا داشت. بااین‌حال احتمالاً باید منتظر گزارش اشتغال ماه مه ایالات‌متحده باشیم تا ببینیم آیا دلار می‌تواند از محدوده معاملاتی خود خارج شود که به نظر می‌رسد برای شاخص دلار بین 104.00 تا 104.65 باشد.

چرا آکادمی ماکروترید؟

با عضویت در آکادمی ماکروترید، شما تحلیل فاندامنتال بازار فارکس را در کنار سیگنال، آموزش و گفتگو با تحلیلگران و اعضای آکادمی دریافت خواهید کرد.

عضویت رایگان

آکادمی

در موضوع فروش ارز پربازده، امروزه توجه به آفریقای جنوبی معطوف شده است. ANC حزب حاکم – که در انتخابات اخیر عملکرد ضعیفی داشت – دیروز بازارها را با پیشنهاد تشکیل یک دولت «وحدت ملی» – دولتی که شامل احزاب چپی می‌شود که قصد ملی کردن بخش‌های بزرگی از اقتصاد آفریقای جنوبی را دارند، نگران کرد. کمیته اجرایی کنگره ملی آفریقا امروز تشکیل جلسه می‌دهد تا در مورد چگونگی این موضوع تصمیم‌گیری کند. بسته به این که چه اختیاراتی به احزاب چپ اعطا می‌شود، رند(ارز آفریقای جنوبی) می‌تواند یک سقوط دیگر را تجربه کند
چرا طرفدار نزول دلار هستند؟!

یورو: کاهش نرخ بهره نباید بازار را شوکه کند

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

بانک مرکزی اروپا عملاً کاهش 25 نقطه پایه نرخ بهره را در نشست امروز از قبل اعلام کرده است و با توجه به آخرین داده‌های دستمزدها و CPI می‌تواند منطقی باشد اما ریسک این وجود دارد که نرخ بهره را کاهش ندهد. اگر آن‌هابه طرز شگفت‌انگیزی نرخ بهره را تغییر ندهند، یورو ممکن است با یک زلزله کوتاه مواجه شود.

اما همانطور که گفته شد، کاهش نرخ بهره تقریباً تضمینی به نظر می‌رسد و کاملاً قیمت‌گذاری شده است. بنابراین توجه اصلی به لحن جلسه خواهد بود. ما فکر می‌کنیم که تقریباً هیچ راهنمایی جدیدی وجود نخواهد داشت زیرا بانک مرکزی اروپا به‌طور بالقوه سیگنال می‌دهد که هرگونه تسهیل بیشتر به‌تدریج خواهد بود و هنوز ریسک برای تورم وجود دارد. پیش‌بینی‌های تورم به‌دقت رصد خواهند شد اگرچه بانک مرکزی اروپا باید به سمت وابستگی کوتاه‌مدت به داده‌ها توجه کند بنابراین ایجاد انتظارات سیاست پولی بر اساس پیش‌بینی‌های جدید کاملاً گمراه‌کننده خواهد بود. (اشاره به صحبت‌های خارج از جلسه توسط اعضای بانک مرکزی اروپا می‌کند)

پیش‌بینی می‌شود که ریسک صعود برای یورو امروز کمی به سمت بالا متمایل شده است اما ما شک داریم که این یک رویداد بزرگ برای فارکس در امروز باشد. مگر این که لاگارد صحبت‌های خاصی کند

با عدم اطمینان در مورد اولین کاهش فدرال رزرو، داستان ایالات‌متحده نکته غالب در جفت ارز EURUSD است. بنابراین ما گمان می‌کنیم که EURUSD به‌سرعت بعد این جلسه به داده‌های فردا حقوق و دستمزد ایالات‌متحده توجه می‌کند. سطح 1.10 برای EURUSD و کاهش 75 نقطه پایه نرخ بهره در سه‌ماهه سوم و چهارم برای بانک مرکزی اروپا و فدرال رزرو پیش‌بینی تیم ING برای سال 2024 است. (البته با در نظر گرفتن کاهش نرخ بهره 25 نقطه پایه امروز توسط بانک مرکزی اروپا)

بانک مرکزی دانمارک که وظیفه آن حفظ ثبات در نرخ مبادله EURDKK است (در حال حاضر در سطح ثابت مرکزی 7.46)، احتمالاً چند ساعت پس از بانک مرکزی اروپا، نرخ بهره دانمارک را 25 نقطه پایه واحد کاهش خواهد داد.

چرا طرفدار نزول دلار هستند؟!
دلار کانادا: کاهش نرخ بهره بانک مرکزی کانادا در نیمه دوم سال بیشتر خواهد بود

بانک مرکزی کانادا روز گذشته نرخ بهره را 25 نقطه پایه کاهش داد اما ضعف دلار کانادا نسبتاً محدود و کوتاه‌مدت بود. همانطور که در بررسی جلسه ما مورد بحث قرار گرفت، بازارها قبل از جلسه 20 نقطه پایه کاهش نرخ بهره را قیمت‌گذاری کرده بودند. بانک مرکزی هم بر وابستگی به داده‌ها و درعین‌حال بر ریسک‌ ماندگاری تورم تأکید کرد. این واقعیت که CAD در برابر سایر ارزهای کالایی در جلسه تضعیف شده بود – تأثیر نسبتاً محدود فارکس را توضیح می‌دهد.

پیش‌بینی ما 75 نقطه پایه کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی کانادا در نیمه دوم سال 2024 است که نسبت به 50 نقطه پایه که در بازار پیش‌بینی می‌شود، بسیار داویش‌تر است. قیمت‌گذاری داویش در منحنی CAD احتمالاً با انتظارات مبنی بر این که فدرال رزرو بیش از دو بار در سال جاری کاهش نرخ بهره نخواهد داشت، همخوانی ندارد. زیرا فرض این است که بانک مرکزی کانادا نمی‌خواهد شکاف را با فدرال رزرو به‌شدت افزایش دهد. اما ما فکر می‌کنیم که بازارها هم شانس تسهیل بیشتر توسط فدرال رزرو را دست‌کم می‌گیرند و هم این شانس را که بانک مرکزی کانادا بخواهد به‌طور مستقل به حرکت خود ادامه دهد، همانطور که قبلاً انجام داده‌ است. بازارها نیز ظاهراً چشم خود را به روی بی‌میلی رئیس بانک مرکزی کانادا برای رد کردن کاهش نرخ بهره در ماه ژوئیه می‌بندند. به گفته وی، بانک مرکزی کانادا تصمیماتی را «یک جلسه  و در یک‌زمان» اتخاذ خواهد کرد. انتشار گزارشات کاهش تورم دیگر می‌تواند اقدام آن‌ها را برای کاهش نرخ بهره در ژوئیه سرعت دهد، از نظر ما سپتامبر برای کاهش نرخ بهره بعدی احتمال بیشتری دارد.

ما فکر می‌کنیم که CAD همچنان در میان ارز کالایی در گروه ده(G10) کمترین جذابیت را دارد. NOK، AUD و NZD همگی می‌توانند روی بانک‌های مرکزی هاوکیش خود حساب کنند و کمتر ارزش‌گذاری شده‌اند. در سناریویی که نرخ دلار در تابستان امسال کاهش یابد، باید ارزهای کالایی سریع‌تر رشدکنند. وقتی صحبت از USDCAD به میان می‌آید، اقدامات فدرال رزرو می‌تواند فضا را برای کاهش این جفت ارز فراهم کند، زیرا ممکن است دلار آمریکا در تابستان امسال نسبت به سایر ارزها ضعیف‌تر عمل کند. بنابراین افت زیر 1.35 پیش‌بینی اصلی ما برای نیمه دوم سال 2024 برای این جفت ارز است.

چرا طرفدار نزول دلار هستند؟!

منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی