بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب ها

داده‌ ها مسیر حرکت دلار را در این هفته تعیین خواهند کرد

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

معاملات حملی همچنان در فضای نوسانات پایین ماه فوریه باقی ماندند و ارزهای کم بازده مانند ین و فرانک، همچنان به عنوان قربانیان اصلی باقی ماندند. داده‌های ایالات متحده همچنان جهت و نوسانات در بازار را تعیین می‌کنند. انتشار داده‌های حقوق و دستمزد روز جمعه ممکن است تایید کنند که افزایش ماه ژانویه یک امر غیرعادی بوده است. صبر بانک مرکزی اروپا و بانک مرکزی کانادا در میان داده‌های مختلط و شرط‌بندی‌های تابستانی سیاست‌های تسهیلی مورد آزمایش قرار خواهد گرفت.

دلار آمریکا: داده‌های کلیدی دستمزد

داده‌های قوی ایالات متحده در مورد تورم، اشتغال و رشد منتشر شده در ماه فوریه تأثیر واضح‌تری بر نرخ‌ها نسبت به بازار فارکس داشته است. افزایش بازده اوراق خزانه داری ایالات متحده منجر به افزایش ارزش دلار در سراسر بازار نشد – EURUSD از پایان ژانویه ثابت مانده است، کرون سوئد قوی‌تر شده است و تنها ین و فرانک سوئیس بیش از 1% در G10 کاهش یافته‌اند.

بنابراین، واگرایی بین ارزهای کم بازده و سایر ارزها در G10 با افزایش نرخ‌ها تشدید شده است. جدا از همبستگی مکانیکی ین و فرانک با انتظارات فدرال رزرو، کاهش نوسانات بازار فارکس باعث محبوبیت معاملات حملی شده است. تعجب آور نیست که پزو مکزیک، مقصد معاملات حملی، ماه خوبی را پشت سر گذاشته است. جفت ارز MXNJPY در ماه فوریه بیش از 3 درصد افزایش یافت و از ابتدای سال تاکنون بیش از 6 درصد افزایش یافته است.

داده‌های ایالات متحده همچنان کلید نوسانات در بازارفارکس هستند. در پایان این هفته، گزارش اشتغال فوریه به ما خواهد بود که اعداد فوق العاده ژانویه تا چه اندازه غیرمنتظره بوده‌اند. اعداد PMI ISM و شاخص خوش‌بینی کسب‌وکارهای کوچک NFIB قبل از داده اشتغال به ما و بازار کمک می‌کند تا انتظارات را برای انتشار روز جمعه آماده کنیم، اما در حال حاضر اقتصاددان آمریکایی موسسه ING انتظار دارد که داده حقوق و دستمزد مطابق با اجماع، حدود 200 هزار نفر باشد. سرمایه گذاران مجبور به بازنگری رو به بالا در بازار کار ایالات متحده شده‌اند، اگرچه بازگشت به منطقه 200 هزار نفری این داده را در روندی پایدارتر و سازگارتر با انتظارات فدرال رزرو در مورد کاهش نرخ بهره در فصل تابستان قرار می‌دهد.

روز چهارشنبه و پنج‌شنبه، جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا، سخنرانی خواهد داشت. با توجه به آخرین داده‌های مربوط به تورم، تغییری داویش در سخنان چندان محتمل به نظر نمی‌رسد، و باید رویکرد محتاطانه منتظر ماندن تکرار شود – اما ممکن است با توجه به نزدیکی این سخنرانی به داده‌های اشتغال، تأثیر زیادی بر بازارها را نبینیم.

داده‌های آمریکا از فردا منتشر خواهند شد. امروز، همه چیز در بازارهای توسعه‌یافته آرام به نظر می‌رسد و نوسانات پایین‌تر از هفته گذشته می‌تواند همچنان ادامه داشته باشد. با این حال، تعادل ریسک‌ها برای دلار قبل از انتشار داده حقوق و دستمزد ایالات متحده، کمی به سمت بالا متمایل به نظر می‌رسد و DXY می‌تواند بالای محدوده 104.00 حمایت خوبی شود.

نشست‌های سیاسی Two Sessions چین امروز آغاز شده است و پکن همچنان با فشار سرمایه‌گذاران برای ارائه حمایت از اقتصاد مواجه است. (در دولت چین، Two Sessions به جلسات عمومی سالانه کنگره ملی یا محلی مردم و کمیته ملی یا محلی کنفرانس مشورتی سیاسی خلق چین اشاره دارد). در کانادا، بانک مرکزی کانادا نرخ بهره را در روز چهارشنبه بدون تغییر نگه می‌دارد و ممکن است نسبت به چشم‌انداز کاهش نرخ بهره نسبتا محتاط عمل کند.

یورو: پیش بینی‌های جدید بانک مرکزی اروپا در این هفته مورد توجه قرار دارند

تقویم داده‌های ناحیه یورو پس از انتشار اعداد تورمی کمی بالاتر از حد انتظار که در روز جمعه منتشر شد، آرام می‌شود. نکته مهم این هفته، اعلامیه بانک مرکزی اروپا در روز پنجشنبه خواهد بود، جایی که سیاستگذاران همچنان باید موضعی به طور کلی هاوکیش داشته باشند، اما ممکن است بحث بیشتری را در مورد شرایط کاهش نرخ بهره آغاز کنند و این مسئله با مجموعه جدیدی از پیش بینی‌های کارکنان همراه خواهد بود.

جفت ارز EURUSD در محدوده 1.08 همچنان معامله می‌شود. با توجه به اثر ترکیبی نشست بانک مرکزی اروپا و داده حقوق و دستمزد ایالات متحده، امکان شکست از این محدوده رنج در این هفته وجود دارد. با نگاهی به یک ماه آینده، موسسه ING متقاعد نشده است که این جفت از سطوح فعلی خود بسیار دور شود. تاب آوری داده‌های ایالات متحده ممکن است در ماه مارس شروع به از دست دادن قدرت خود کنند، اما با ظهور داده‌های قوی بیشتر، این ممکن است تنها یک فرآیند تدریجی باشد. برای اینکه هزینه فروش دلار قابل تحمل شود، باید نرخ‌ها به سمت پایین حرکت کنند. سرمایه‌گذاران هنوز برای حرکت در برابر دلار مقاومت می‌کنند. اگر بانک مرکزی اروپا به شدت در برابر شرط‌بندی‌های کاهش نرخ بهره عقب‌نشینی نکند (با کاهش روند اخیر خود)، تقویت داخلی داخلی برای یورو نیز بعید به نظر می‌رسد.

امروز سوئیس داده CPI خود را برای ماه فوریه منتشر کرد که کمی بالاتر از انتظارات منتشر شد. در ارزیابی سالانه تورم اصلی از 1.3% به 1.2% کاهش یافت و تورم هسته از 1.2% به 1.1% رسید که مطابق با انتظارات بود. علیرغم کاهش کمتر از حد انتظار، کاهش تورم مداوم همچنان نشان می‌دهد که رئیس جدید بانک مرکزی سوئیس (جردن هفته گذشته استعفای خود را اعلام کرد) ممکن است از اقدامات بیشتر حمایتی CHF دور بماند. جفت ارز EURCHF اخیراً روندی قوی داشته است، اما موسسه ING حرکت به سمت 0.9600 را تا بهار هدف گذاری کرده بود.

پوند: بودجه بریتانیا یک ریسک رویداد کلیدی برای پوند است

این هفته، می‌تواند هفته مهمی برای بازارهای انگلیس باشد. تمام جزئیات بودجه بهار که مدت‌ها مورد بحث قرار گرفته بود، روز چهارشنبه توسط صدراعظم انگلیس، جرمی هانت، رونمایی می‌شود.

امیدها برای کاهش مالیات قبل از انتخابات احتمالاً با محدودیت‌های بودجه برآورده می‌شود، حتی اگر تخمین زده شود که به لطف نرخ‌های بازار کمی پایین‌تر در مقایسه با بیانیه پاییز نوامبر، فضا از 13 میلیارد پوند به 18 میلیارد پوند افزایش یافته است. رسانه‌های بریتانیا گزارش داده‌اند که هانت احتمالاً اندازه بسته تخفیف مالیاتی را کاهش می‌دهد و اقدامات حمایتی نیز کمتر از ماه نوامبر خواهد بود.

زخم‌های ناشی از بودجه پر سر و صدا لیز تراس در سال 2022 به طور کامل التیام نیافته است و بازارها احتمالاً نسبت به بودجه بسیار حساس خواهند بود. پیامدهای اقدامات جدید بدیهی است که به مسیر انتظارات نرخ بهره بانک مرکزی انگلیس نیز گسترش می‌یابد. کاهش‌های مالیاتی تورم‌زا هستند و اخیراً بازار در قیمت‌گذاری کاهش نرخ‌های بهره از منحنی سونیا نسبتاً انعطاف‌پذیر بوده است. در حال حاضر کمتر از سه کاهش 25 نقطه پایه‌ای نرخ بهره در سال جاری پیش بینی می‌شود.

پوند قوی که از معاملات حملی منتفع شده است با آزمون کلیدی مواجه است. جفت ارز EURGBP از اواسط قوریه بازگشتی از کف قیمتی 0.8500 داشته است و در نیمه دوم هفته گذشته نیز مورد حمایت قرار گرفت. یک بسته تخفیف مالیاتی با اندازه متوسط (یعنی بسته‌ای که باعث آشفتگی اوراق نشود) احتمالاً می‌تواند در این هفته از پوند حمایت کند، اما مسلماً طیف احتمالات بسیار گسترده است.

منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟