ارانته

امروز شاهد بازگشت قدرت دلار خواهیم بود

زمان مطالعه: 4 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

مقدمه
انتشار داده‌های تورم بالاتر از حد انتظار ایالات متحده همچنان ادامه دارد. دیروز شاخص تغییرات هزینه هر واحد نیروی کار منتشر شد و آن هم روند صعودی داشت. نرخ‌ بهره بالای ایالات متحده شاخص دلار را به بالاترین سطح خود رسانده است. به گفته موسسه ING، امروز انتظار می‌رود فدرال رزرو هاوکیش باشد، بازار سهام با پتانسیل نزول مواجه باشد و دلار همچنان قوی باقی بماند.

دلار امریکا: یک کنفرانس مطبوعاتی ناراحت کننده برای پاول

موسسه ING، تورم را فراتر از انتظارات در امریکا می‌داند. دیروز نوبت به شاخص تغییرات هزینه هر واحد نیروی کار در سه ماهه اول بود که بالاتر از انتظارات منتشر شود و به سطوحی رسد که آخرین بار یک سال پیش دیده شده بود.

چرا آکادمی ماکروترید؟

با عضویت در آکادمی ماکروترید، شما تحلیل فاندامنتال بازار فارکس را در کنار سیگنال، آموزش و گفتگو با تحلیلگران و اعضای آکادمی دریافت خواهید کرد.

عضویت رایگان

آکادمی

به نظر می‌رسد که بسیاری از افزایش‌ها ناشی از هزینه‌ها در بخش دولتی است. موضوع مهم این است که دولت بعدی ایالات متحده با انقضای قانون کاهش مالیات و اشتغال (TCJA) در سال 2025 چه خواهد کرد. رقم بالای 1.2 درصدی شاخص تغییرات هزینه هر واحد نیروی کار به صورت فصلی، انتظارات برای سیاست‌های تسهیلی ایالت متحده را به 29 نقطه پایه کاهش داده است. نرخ‌ سوآپ دو ساله ایالات متحده در حال نزدیک شدن به بالاترین سطحی است، که اخرین بار در اکتبر گذشته مشاهده شده بود. داستان تورم کاهنده اواخر سال 2023 مانند یک رویای بعید به نظر می‌رسد.

امروز جلسه بانک مرکزی آمریکا برگزار می‌شود و بعد از آن جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا، به سوالات خبرنگاران پاسخ می‌دهد.‌ دلار در 3 جلسه اخیر فدرال رزرو افت کرده است. با این حال، امروز، جروم پاول باید اذعان کند که روند قیمت‌ها در ایالات متحده معکوس شده است. اشتغال داغ است و هر گونه کاهش نرخ بهره در سال جاری باید به تعویق بیفتد و در حال حاضر سخت و زود است که در مورد قیمت‌گذاری بازار در مورد کاهش نرخ بهره در سال 2024 اظهار نظر شود.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

پاول اگر امروز لحن داویش کمی داشته باشد، می‌تواند باعث ثابت ماندن نرخ بهره برای مدت بیشتر شود. تحلیلگران موسسه ING برای شاخص S&P 500 هشدار می‌دهند این شاخص می‌تواند بزرگترین حرکت یک روزه خود را در یک سال انجام دهد. همانطور که در ماه‌های اخیر اشاره کرده‌ایم، رشد بازارهای سهام مانع از افزایش نرخ دلار به اندازه‌ای که اختلاف بازده سیگنال می‌دهد، شده است. بنابراین، فشار فروش در بازار سهام به دلیل داستان نرخ بهره بالاتر و طولانی‌تر فدرال رزرو باید منجر به صعود دلار شود، به ویژه در برابر جفت ارز‌هایی که بیشتر با بازار سهام همبستگی دارند، مانند دلار استرالیا و کانادا. جفت ارز USDCAD در این سناریو می‌تواند بالاترین قیمت اخیر را در 1.3845 دوباره آزمایش کند.

با عضویت در آکادمی ماکروترید، شما تحلیل فاندامنتال بازار فارکس را در کنار سیگنال، آموزش و گفتگو با تحلیلگران و اعضای آکادمی دریافت خواهید کرد.

عضویت رایگان

آکادمی

با توجه به تعطیلات اروپا در روز جاری، مطمئن نیستیم که داده‌های ایالات متحده که قبل از جلسه فدرال رزرو منتشر می‌شوند تأثیر زیادی بر بازارها داشته باشند. با این حال، باید به واگرایی بزرگ بین داده‌های اطمینان ضعیف و داده‌های سخت قوی ایالات متحده توجه کرد. برای مثال، مشخص نیست که آیا یک PMI تولیدی ضعیف موسسه ISM ایالات متحده، بازارها را امروز به حرکت می‌آورد یا خیر. امروز داده‌های فرصت‌های اشتغال JOLTS مورد توجه است. هر کاهش شدید و همچنین کاهش نرخ ترک شغل نشان می‌دهد که تقاضای مازاد نیروی کار در حال کاهش است. این می‌تواند یک روز دیگر منفی بودن دلار را ثابت کند، امروز فدرال رزرو نقش اصلی را در حرکت بازار خواهد داشت.

یورو‌: داده‌های فعالیتی منطقه یورو کمکی نمی‌کند

منطقه یورو دیروز اعداد غیر‌منتظره تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول 2024 را منتشر کرد.EURUSD با این داده‌ها می‌توانست با ثبات باشد، اما با انتشار داده‌های هزینه هر واحد نیروی کار امریکا شروع به نزول کرد.

بیشتر نقاط اروپا امروز به دلیل تعطیلات روز کارگر بسته است، بنابراین حجم معاملات در بازار فارکس پایین و تحت سلطه رویدادها در آمریکا خواهد بود.

در صورتی که داده‌های تولید ISM ایالات متحده یا داده‌های JOLTS در جهت نزولی باشد، تحلیلگران موسسه ING انتظار دارند EURUSD به سمت 1.0700 حرکت کند، اما سناریو اصلی تحلیلگران این موسسه این است که EURUSD بعد از جلسه امشب فدرال رزرو نزولی شود. همچنین به نظر تحلیلگران موسسه ING، هر چیزی که امشب توسط پاول به عنوان چرخش به سمت هاوکیش در نظر گرفته شود، می‌تواند به راحتی قیمت EURUSD را به 1.0600 برساند.

ین : گزارش‌ها حاکی از مداخله در سطوح بالا هست

دیروز گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه مداخله بانک مرکزی ژاپن در روز دوشنبه صورت گرفته و ارزش این مداخله بالای 5.5 تریلیون ین معادل (34 میلیارد دلار) بوده است. این عدد براساس محاسبات از مانده حساب جاری بانک مرکزی ژاپن و تخلیه خالص وجوه ین به هنگام تسویه عملیات فارکس است. همانطور که فرانچسکو پسوله (تحلیلگر موسسه ING) دیروز صحبت کرد، این بخشی از یک کمپین جدید برای سیاستگذاران پولی ژاپنی خواهد بود زیرا آنها به دنبال شکستن چرخه حرکت یک طرفه برای ین هستند. با این حال، سیاست گذاران پولی ژاپنی خیلی آگاه هستند که با روند صعودی قدرتمند دلار مبارزه می‌کنند.

تحلیلگران ING عقیده دارند، اگر فدرال رزرو امشب هاوکیش باشد، جفت ارز USDJPY می‌تواند به راحتی به سطح قیمتی 158.50/159.00 بازگردد. حمایت بیشتر از ین می‌تواند ناشی از یک حرکت ریسک گریزی گسترده پس از جلسه فدرال رزرو باشد. همچنین کاهش شدید ارزش بازار سهام و افزایش نوسانات باعث می‌شود که اهرم زدایی در معاملات حملی صورت بگیرد و حمایت از ین را به دنبال داشته باشد. جفت ارزهایی مانند AUDJPY و MXNJPY تحت چنین سناریویی آسیب پذیرتر خواهند بود.

منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی