ارانته

تأثیرات تورم آمریکا بر نرخ بهره و دلار

زمان مطالعه: 4 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

مقدمه
پیش‌بینی می‌شود که قیمت گذاری فدرال رزرو پس از انتشار داده‌های CPI ایالات متحده، در حال تعبیه خوش بینی در مورد داده PCE هسته ( که در 31 مه منتشر می‌شود) و ارقام اشتغال در اوایل ژوئن باشد. با توجه به این که هیچ داده کلیدی تا قبل از انتشار آمار PCE وجود ندارد، نوسانات بازار فارکس ممکن است دوباره کاهش یابد و دلار ممکن است در چند هفته آینده تثبیت یا کمی قوی شود . حرکت جفت ارز EURUSD به 1.10 در حال حاضر به نظر زود است.

دلار آمریکا: دلار ممکن است در چند هفته آینده تثبیت شود

بازارها به اخبار دلگرم‌کننده‌ دو روز گذشته تورم آمریکا وزن بیشتری داده‌اند و این مسئله باعث ضعف دلار آمریکا شده است. دلار تقریباً تمام رشدی را که قبل از انتشار آمار ناامید کننده CPI در اواسط آوریل ثبت کرده بود، از دست داده است. دیروز، انتشار آمار CPI هسته 0.3 در ارزیابی ماهانه، اولین کاهش رشد را در شش ماه گذشته نشان داد. خرده فروشی در ماه آوریل ضعیف بود و بر احتمال کاهش شتاب اقتصادی ایالات متحده افزود. در حال حاضر، این واقعیت که تورم به اندازه‌ای بالا است که ممکن است بانک مرکزی آمریکا کاهش نرخ بهره را در نظر نگیرد، به نظر نمی‌رسد که خریداران را چندان نگران کرده باشد.

دو عضو FOMC بعد از انتشار آمار CPI دیروز صحبت کردند. نیل کاشکاری (عضو هاوکیش فدرال رزرو)، دوباره نگرانی خود را مبنی بر اینکه سیاست پولی ممکن است به اندازه کافی انقباضی نباشد و اینکه ممکن است نرخ بهره برای مدت طولانی‌‌تری بالاتر باقی بماند، تکرار کرد. گولزبی (دارای تمایلات داویش)، تاکید کرد که کارهای بیشتری برای تورم کاهنده وجود دارد. بازارها برای اولین بار در یک ماه گذشته انتظارات خود را به دو کاهش نرخ بهره در سال جاری برگرداندند. در حالی که دیدگاه تحلیلگران موسسه ING، داویش‌تر از اجماع بازار (سه کاهش نرخ بهره در سال 2024، و شروع کاهش نرخ بهره از سپتامبر) است، به نظر می‌رسد قیمت‌گذاری فعلی برخی خوش‌بینی‌ها را در خود جای داده است که PCE هسته در اواخر ماه مه و انتشار آمار اشتغال در اوایل ژوئن نیز روایتی داویش را تایید می‌کنند.

پیش‌بینی موسسه ING، در این مرحله تداوم کاهش دلار تا پایان ماه مه نیست، بلکه در عوض یک دوره معاملات آرام با روند ضعیف و نوسانات کم است. این عمدتاً به این دلیل است که داده‌های مهم برای اثر گذاری قابل توجه‌ در تصمیمات فدرال رزرو مورد نیاز است و آمار کلیدی بعدی PCE هسته است که 31 مه منتشر می‌شود. به عقیده تحلیلگران ING، انتظار می‌رود معاملات حملی در چند هفته آینده استراتژی اصلی باشند و افزایش ین با توجه به بازده پایین به سختی پایدار خواهد بود. ارقام ناامید کننده رشد ژاپن در شب گذشته در حال حاضر به کاهش ارزش ین شتاب می‌دهد. دلار در چنین محیط آرامی نیازی به کاهش بیشتر ندارد و احتمالا در سطوح 104 یا 105 به ثبات می‌رسد.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

تقویم امروز ایالات متحده شامل آمار مدعیان بیکاری (که هفته گذشته محرک بازار بود) و شاخص چشم انداز کسب و کار فدرال رزرو فیلادلفیا است که انتظار می‌رود پس از انتشار قوی در آوریل، کاهش یابد. تعدادی از سخنرانان فدرال رزرو برای امروز عبارتند از بوستیک، عضو هاوکیش و مستر و بارکین با لحن خنثی. انتشار داده‌های خرده‌فروشی و تولید صنعتی چین می‌تواند لحن بازار را در تعطیلات آخر هفته تغییر دهد.

یورو: رسیدن به سطح 1.10 زود به نظر می‌رسد

جفت ارز EURUSD به لطف کاهش دلار در این هفته حدود 1 درصد افزایش یافته است، اگرچه یورو نسبت به سایر ارزهای چرخه‌ای در گروه G10 (به استثنای CAD که وابسته به داده‌های ایالات متحده است) عقب مانده است. این مسئله غافگلیر کننده نیست چرا که یورو کمترین همبستگی سه ماهه را با نرخ سواپ دو ساله دلار آمریکا دارد. این نرخ قبلاً آن را در برابر افزایش قیمت گذاری مجدد در انتظارات فدرال رزرو حفاظت کرده است.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

اگر داده‌های ایالات متحده به عنوان مثال آمار مدعیان بیکاری امروز باعث تقویت فشار بر دلار شود، سطح 1.0900 نباید مقاومت بسیار قوی‌ باشد. با این حال، با توجه به تصویر ثابت تورم در ایالات متحده، حرکت به سمت سطح 1.1000 پیش از موعد به نظر می‌رسد. کمتر نگران این هستیم که بانک مرکزی اروپا فشار زیادی بر روی یورو ایجاد کند. کاهش نرخ بهره ماه ژوئن کاملاً قیمت‌گذاری شده و تقریباً در این مرحله تایید شده است، اما آخرین داده‌های منطقه یورو نشان می‌دهد که وابستگی به داده‌ها پیام محتمل‌تری از سوی رئیس بانک مرکزی اروپا، کریستین لاگارد، در برابر انتظارات برای رهنمودهای داویش خواهد بود.

امروز، تقویم ناحیه یورو شاخص CPI برای ماه آوریل و سخنرانی‌ دی گویندس (که بررسی ثبات مالی بانک مرکزی اروپا را ارائه می‌کند)، پانتا، دی کاس، سنتنو، ویلروی و ناگل را شامل می‌شود. بعید به نظر می‌رسد که نظرات آن‌ها تاثیر زیادی بر سیاست‌های پولی بانک مرکزی اروپا داشته باشد.

در سایر نقاط اروپا، نروژ رشد تولید ناخالص داخلی را برای در سه ماهه اول صبح امروز 0.2 گزارش کرد که مطابق با انتظارات بود. ارز کشور نروژ هفته را قوی‌تر از ارز کشور سوئد شروع کرد. ارز نروژ با توجه به کاهش نرخ بهره اخیر بانک مرکزی سوئد و ریسک کاهش بیشتر نرخ بهره، در موقعیت نسبتا قوی‌تری قرار دارد. امروز صبح مارتین فلودن، معاون رئیس بانک مرکزی سوئد و فردا رئیس بانک مرکزی سوئد سحنرانی خواهند کرد.

دلار استرالیا: بیکاری در استرالیا افزایش می‌یابد

بر اساس داده‌های منتشر شده در شب گذشته، اشتغال استرالیا در ماه آوریل 38.5 هزار افزایش یافت. با این حال، این افزایش به طور کامل ناشی از استخدام پاره وقت بود و نرخ بیکاری به طرز شگفت‌انگیزی به 4.1٪ افزایش یافت که باعث واکنش منفی در دلار استرالیا شد.

به عقیده موسسه ING، بعید است بانک مرکزی استرالیا بیش از یک بار در سال جاری نرخ‌ بهره را کاهش دهد، حتی اگر فدرال رزرو 75 نقطه پایه نرخ بهره را کاهش دهد. در صورت کاهش نرخ بهره در آمریکا، دلار استرالیا مقابل آن رشد خوبی خواهد کرد. ما همچنان پیش‌بینی یک ریسک برای افزایش مجدد نرخ بهره توسط بانک مرکزی استرالیا را داریم، چرا که تورم در کوتاه مدت ممکن است بالا برود.

جفت ارز AUDUSD ممکن است بهترین فرصت را برای افزایش قابل توجه در تابستان امسال داشته باشد، زمانی که انتظار می‌رود داده‌های ایالات متحده ضعیف شود. اگرچه ریسک شرایط چین با توجه به احتمال انتخاب مجدد ترامپ وجود دارد و باعث می‌شود موضع محتاطانه‌‌تری را در مورد دلار استرالیا از سپتامبر تا نوامبر ایجاد کند و بدتر از آن انتخاب مجدد ترامپ می‌تواند ریسک بزرگتری برای دلار استرالیا باشد. احتمال تست مجدد سطح 0.6850 در جفت ارز AUDUSD وجود دارد.

منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی